Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Arylic A 50 - wzmacniacz klasy D z niezłym steamerem i dac. Kupiłem kiedyś okazyjnie używany, miał być tymczasowy a został się na dłużej. Oczywiście wzmaxniacz to raczej miły dodatek, używam go jako streamera. Małe pudełko z WiFi, BT i pilotem. Jest również model bez wzmacniacza S 50 Pro. Nie jest to "hi-end" ale daje radę, szczególnie że cena jest niewygórowana. Polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych czasach znajdę jakiś wzmacniacz/amplituner stereo do 3000zł który spełniłby moje oczekiwania?

wyjście na subwoofer

wejście na gramofon

BT

przeznaczenie - muzyka rock/metal

Głośniki mam może niezbyt wybitne (magnat 2002) lecz będą za jakiś czas wymienione, dlatego chciałbym aby sprzęt był w miarę przyszłościowy.

Na chwilę obecną znalazłem dwa sprzęty które w miarę spełniają moje oczekiwania :

CA AXR100

ROTEL A11

Może znajdzie się coś jeszcze do w tym segmencie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Z jakim innym stremerem miałeś okazję go porównywać? Do tego jest jakaś aplikacja?

Piotr

Miałem okazje porównania do Cambridge Audio CXN oczywiście do CA mu brakuje ale cena wyższa 4-ro krotnie więc i porównanie nieadekwatne. 

Dedykowana aplikacja mobilna to 4Stream, działaja również inne popularne appki. Arylic obsługuje protokoły AirPlay, DLNA, UPnP.

Oczywiście: Tidal, Spotify, Napster, Tuneln itd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ludecki12 napisał:

Czy w tych czasach znajdę jakiś wzmacniacz/amplituner stereo do 3000zł który spełniłby moje oczekiwania?

wyjście na subwoofer

wejście na gramofon

BT

przeznaczenie - muzyka rock/metal

Głośniki mam może niezbyt wybitne (magnat 2002) lecz będą za jakiś czas wymienione, dlatego chciałbym aby sprzęt był w miarę przyszłościowy.

Na chwilę obecną znalazłem dwa sprzęty które w miarę spełniają moje oczekiwania :

CA AXR100

ROTEL A11

Może znajdzie się coś jeszcze do w tym segmencie?

Ca AXR 100 zgra się bardzo dobrze z tymi kolumnami. Ten zestaw polecam. Nawet jak kiedyś wymienisz kolumny to ten amplituner gra na prawdę bardzo dobrze.

17 godzin temu, SIpo napisał:

Miałem okazje porównania do Cambridge Audio CXN oczywiście do CA mu brakuje ale cena wyższa 4-ro krotnie więc i porównanie nieadekwatne. 

Dedykowana aplikacja mobilna to 4Stream, działaja również inne popularne appki. Arylic obsługuje protokoły AirPlay, DLNA, UPnP.

Oczywiście: Tidal, Spotify, Napster, Tuneln itd. 

Dzięki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos szuka taniego wzmacniacza do stereo + sub , niech zwroci uwage na Aiyima d03 . Nie mam wielkiego porownania bo tylko do loxije 30 , i jak dla mnie to gra lepiej . 

Jakiees recenzje ponizej  - byl do dostania na ali z kuponami za jakies 450zl z zasilaczem ( a nawet taniej jak sie mialo farta )

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/aiyima-d03-class-d-amplifier-subjective-review.25686/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No i pojawi się  nowy amplituner Yamahy. Niektórzy na tym forum wieszczyli już koniec MusicCasta :) , a tu nowe urządzenie z Musiccas własnie. Z tym,że nowy ampli nie wypełni zapewne luki po 602 czy 803, bo jak widać to dużo wyższa półka.

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/r-n2000a/index.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem ciekaw jak to wypadnie w porównaniu do rn803d dźwiękowo ale też pod względem funkcjonalności bo widzę że ma fajne analogowe wskaźniki ale za to chyba nie będzie można z poziomu pilota wlazic w ustawienia amplitunera bo nie ma wyświetlanych funkcji na wyświetlaczu z przodu i tym samym tracimy możliwość podglądu co teraz mam wyłączone więc jedynie zostaje aplikacja i telefon co jest dość minusowe na starcie bo przecież nie każdy zawsze chce operować telefonem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, voytaz napisał:

Wyglada zacnie.

A mnie wygląd rozczarowuje. Może dlatego,że odnoszę go do mojej Yamszki, która bardzo mi się podoba i której design uważam za optymalny.

Pobieństwa niby są -wychyły i układ pokręteł, ale jednak ten dolny element z diodami sieciowymi wykonany w  innym kolorze i z innego materiału jakoś nie komponuje się za dobrze z góra amplitunera . Wygląda jakby złożyli ten amplituner z dwóch różnych produktów :) 

W porównaniu do 602 którą kiedyś użytkowałem, czy też 803, na pierwszy rzut oka widać, że przybyło wejście HDMI, a optyczne wejścia są 2.

42 minuty temu, lysyrafal napisał:

Jestem bardo ciekawy, ile sobie będą liczyć za ten amplituner. Dostępność w sklepach to czwarty kwartał tego roku.

Patrząc w przeszłość i na  ówczesne ceny AS 501 / RN 602 i AS 701/ RN 803, oraz uwzględniając dzisiejszą cenę AS 1200 strzelam,że w okolicach 14 000 - 15 000  zł.

A o terminie dostępności w Polsce skąd masz info ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Mateo89 napisał:

ale za to chyba nie będzie można z poziomu pilota wlazic w ustawienia amplitunera bo nie ma wyświetlanych funkcji na wyświetlaczu z przodu

Wyświetlacz jest chyba na dole , tam gdzie "świeci się" mc link..... ? Tak mi się wydaje.

 

3 minuty temu, lysyrafal napisał:

A bardzo dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli to będzie taka cena to znaczy że to amplituner który nie jest zbudowany na AS 2200. To jest ciekawe.

Teraz nie ma co zastanawiać się nad ceną.

Przez ostatni rok 803 zdrożała o 70% więc rozmowa teraz w jakiej cenie będzie RN2000A za pół roku nie ma sensu.

Urządzenie potrzebne. Pod warunkiem że cena nie będzie zaporowa.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

R-N2000A ciekawa opcja, szkoda że nie podali ceny.

 

Planuję zakup zestawu stereo, coś jakościowego w okolicy yamaha R-N803D jeśli chodzi o amplituner, kolumny jeszcze nie wiem.

W polsce nowy  R-N803D w sklepach jest po 6 tyś. zł .... (we wpisach na forum z 2018r. znalazłem jak pisali że był w cenie 3500).

 

A teraz najlepsze:

Ustawiam VPN na UK: ten sam sprzęt za 700-800GBP (ok. 4 tyś zł)

Ustawiam VPN na Niemcy: ten sam sprzęt za 900 EUR (ok. 4 tyś zł).

 

To co jest grane? Mam jechać do niemiec po amplituner bo jest 2k tańszy? Co tu się dzieje czy ktoś wie?

Dzięki,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, szyszka_szyszka napisał:

Cześć,

R-N2000A ciekawa opcja, szkoda że nie podali ceny.

 

Planuję zakup zestawu stereo, coś jakościowego w okolicy yamaha R-N803D jeśli chodzi o amplituner, kolumny jeszcze nie wiem.

W polsce nowy  R-N803D w sklepach jest po 6 tyś. zł .... (we wpisach na forum z 2018r. znalazłem jak pisali że był w cenie 3500).

 

A teraz najlepsze:

Ustawiam VPN na UK: ten sam sprzęt za 700-800GBP (ok. 4 tyś zł)

Ustawiam VPN na Niemcy: ten sam sprzęt za 900 EUR (ok. 4 tyś zł).

 

To co jest grane? Mam jechać do niemiec po amplituner bo jest 2k tańszy? Co tu się dzieje czy ktoś wie?

Dzięki,

Dokładnie tak.

niestety Yamahy w PL mają niewyjaśnioną wysoką cenę.

A że gwarancja jest europejska to możesz po niego jechać do Niemiec i go po prostu przywieść.

12 godzin temu, Mateo89 napisał:

W Polsce zabijają nas cenami i podatkami. Sklepy muszą się utrzymać ale już niedługo mi się wydaje to walnie i ludzie w końcu wyjdą na ulicę bo ja również prowadzę sklepy i mam już dosłownie dość 

Wyjdą na ulice jeszcze nie. Ale odpuszczą zakupy które są zbędne. To dobro luksusowe. Możesz bez tego żyć.

10 godzin temu, grzegorz8370 napisał:

Ja moją yamache 803d kupiłem rok temu za 690 euro.

Tak jeszcze rok temu / półtora bywały w tej cenie także u nas.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...