Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Yamaha ostrzy w górę. Bez dwóch zdań. Być może nie słyszysz tego teraz, ale uwierz mi, że usłyszysz. Na szczęście yamaha ma korektor i loudness, który działa cuda. Albo dobierzesz takie kolumny, które odpowiednio zgrają się z yamahą i wyprostują to ostrzenie. Onkyo pomimo iż z typowym wzmacniaczem ma mało wspólnego potrafi zaskoczyć w tym budżecie i zwłaszcza w modelu 8270 ma kilka fajnych rozwiązań jeżeli chcemy mieć jeden sprzęt jako domowe centrum rozrywki. Natomiast po wielu już podsłuchach mojego sprzętu teraz jednak szedłbym w porządny wzmak (tylko czemu nad ma takie brzydkie te wzmaki!????;( ) i jakiś odtwarzacz CD  funkcjami sieciowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

posiadam  tv sony z androidem ma on spotyfy i inne bajery chromecast itp jak to android chce kupić y-803 i kolumny (wiem już jakie) ,czy w powyższej sytuacji że tv ma spotyfa może lepiej kupić wzmacniacz as 701??  a jako źródło mieć spotyfay z tv a z dekodera sat stacje radiowe ew .można by dokupić jakieś małe urządzenie do stacji radiowych z internetu

1  i czy jakość źródła jakim jest tv będzie na dobrym poziomie ?

2  czy wyjście sygnału z tv po optyku jest niezależne od głośności tv ?(tak powinno być ale wolę się upewnić)

3  701 powinna zagrać żywiej dynamiczniej  niż 803 choć niby to to samo +bajery w 803

jak myślicie jakie rozwiązanie będzie lepsze  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 06:54, latarnik napisał:

1  i czy jakość źródła jakim jest tv będzie na dobrym poziomie ?

Nie. TV to najgorzy transport w audio. Spotify z TV i z RN803 zagra inaczej.

Dnia 15.12.2018 o 06:54, latarnik napisał:

2  czy wyjście sygnału z tv po optyku jest niezależne od głośności tv ?(tak powinno być ale wolę się upewnić)

Tak powinno być, ale to Twój TV. Tak jest?

Dnia 15.12.2018 o 06:54, latarnik napisał:

3  701 powinna zagrać żywiej dynamiczniej  niż 803 choć niby to to samo +bajery w 803

Nie poznasz czy gra AS 701 czy RN803. Zbudowane są na tej samej bazie. Dlatego RN803 jest droższy, płacisz za bajery.

Dnia 15.12.2018 o 06:54, latarnik napisał:

jak myślicie jakie rozwiązanie będzie lepsze  ?

Jakie to kolumny?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Nie. TV to najgorzy transport w audio. Spotify z TV i z RN803 zagra inaczej.

Tak powinno być, ale to Twój TV. Tak jest?

Nie poznasz czy gra AS 701 czy RN803. Zbudowane są na tej samej bazie. Dlatego RN803 jest droższy, płacisz za bajery.

Jakie to kolumny?

Piotr

Aurory  700 od Ciebie będą Piotrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Kojarzę.

9 godzin temu, MobyDick napisał:

Z tym że TV to zawsze najgorszy transport bym nie przesadzał. Często są oparte o działanie na układach tych samych i bardzo podobne do odtwarzaczy plików. Kiedy TV nie zajmuje się obrazem cała jego moc obliczeniowa może służyć dźwiękowi.

Ale właśnie tv zawsze zajmuje się obróbką obrazu. Ok są takie gdzie możesz zgasić ekran ale szczerze to głupota. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem użytkownikiem Yamahy RN500+ Elac FS 147 i cóż..  gra to słabo. Więc nadszedł czas na zmiany. Męczy mnie twarde brzmienie tego zestawu. Muzyka w 99 % ze Spotify (funkcje sieciowe śmigają bez zastrzeżeń)   głównie alternatywny rock , elektronika,  jazz.  Z CD jest trochę lepiej ale… jakby nie patrzeć zasoby dużo mniejsze a lubię nowości.

Uprzedzając pytania (dlaczego go kupiłem) odpowiadam: brak doświadczenia, promocja elac’ów , design yamahy i najważniejsze: uwierzyłem w gust sprzedawcy nie swój..

Rozważałem RN  803 ale czytając forum  to chyba zamienię przysłowiową siekierkę na kijek..

Polecacie jakieś inne sieciowe wzmacniacze które "zmiękczą" moje kolumny? Może jednak Nad 356 + np. yamaha wxad-10?

Z góry dziękuje za propozycje , budżet do 3500PLN, nie wykluczam używek.

salon rzut.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Problem jest Yamaha. Bo elaci twardego dźwięku nie mają. 

Kup magnata nr780 + wxad10 i rozkoszuj się prawdziwym dźwiękiem.

Piotr

 

Wiem.  Dlatego myślę o innym wzmacniaczu.  Pisałem o NAD bo mi się brzmienie podobało. (testowanego modelu nie pamiętam chyba to był 356 ) a ten Magnat to ponad mój max. budżet niestety jest.  Jeżeli nie, to proszę o info na priv. 

Tomek.

Edytowano przez nieustanne.tango
stylistyka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiovit,

Ja też długie miesiące zastanawiałem się na all in one. Warunki mam dopodbne jak większość słuchczy. Hifi w salonie o nieoptymalnej akustyce spięte z telewizorem. Oczywiście mógłbym być bezkompromisowy i postawić na audio 100% purystycznie: CD, wzmak i kolumny. Ale jak to już tutaj stoi to żal jak nie jest podpięte do telewizora (HBO, Netflix czasem zagra), żal jak nie jest spięte z odtwarzaczem bluray (zależy skąd film, najlepiej ścieżkę sygnału skracać), żal jak już jest spięte to spięte po analogu, bo ani tv ani odtwarzacz bluray nie mają dobrego przetwornika DA. Żal jak nie mogę puścić muzyki z telefonu aptx albo po prostu polecieć bezpośrednio tidal po sieci. No generalnie żal jak wszystko co ma emitować dźwięk nie jest optymalnie wykorzystane jak masz w pokoju zestaw za minimum 6k. 

I tak kombinowałem przez lata: najpierw zestaw wzmak, bluray. Potem dokupiłem dacmagic100 (świetne urządzenie). Potem kupiłem osobny CD, ale daca do bluray i tv cały czas używałem. Potem kupiłem CD z Dac. (azur, seria 840). Potem pozbyłem się wszystkiego oprócz wzmaka i kupiłem "audiofilski" bluray Marantza. Cały czas był problem z transmisją BT więc miałem do swojego NADa wpięte "jajko BT" od Philipsa. Prawie finalnie zamieniłem NADa na Rotela 1570 z DAC i transmisją BT. Tym samym miałem opędzone wszystkie funkcjonalności przy zachowaniu niezłego brzmienia (CD, bluetooth, DAC, Bluray) na 2 gratach. Zostały tylko kable...

W międzyczasie czytałem trochę o zabawkach all in one. Przetestowałem Cyrusa lyrica 09. W sklepie bosko, w moim salonie, z moimi kolumnami KUPA. Kiedyś z kolei kumpel z UK podrzucił mi link do sklepu hifi pod Londynem. Taka wyprzedaż akurat była. Kupiłem w ciemno Arcama Solo 2.1 za 1/2 polskiej ceny. Pomyślałem: posłucham i jak pójdzie nie tak to opylę komuś w rodzinie za tę samą kasę. Ale okazało się że z moimi Elacami to gra dużo lepiej niż 1570 i zostawiłem i już tak 2 lata. Gra lepiej niż wzmacniacz japoński za 5k, a w środku jest wszystko, co sobie wymyślisz.

Teraz mi się włącza faza na zmianę kolumn na lepsze, ale Arcama nie oddam. Prawie zero kabli i bolącej głowy z ich powodu. Wg mnie zatem - Da się zrobić All in One grające naprawdę dobrze. 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez Bartek NW WAFC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

 

Odp        803D   -   głębokość 340mm  samo  pudło bez pokręteł i portów z tyłu. Antena wifi i gniazda z tyłu wystają jakieś 40mm.

Dzięki za szybką odpowiedź. A czy jest możliwość zamontowania anteny wifi w innym miejscu i czy bez niej z tyłu gniazda wystają mniej? Może głupie pytania ale mam meble robione pod poprzedni wzmacniacz prawie na milimetry i nie pomyślałem, że przy zmianie może być problem.

Kamil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...