Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

6 godzin temu, Kraft napisał:

Co za problem? Wpłacasz kaucję i testujesz u siebie;)

Hehe :) dobre.

Ale najpierw klienci później ja

6 godzin temu, Mateo89 napisał:

S4home więc czekam na info jak sprawdza się w domu a nie sali odsluchowej po kalibracji. Nie napisałeś czy z dotychczasowego testu wywnioskowales że jest dużo lepszy od Onkyo tx 8270? 

Tak dźwiękowo jest lepszy.

Dzwiekowo 8270 to dla mnie nadal półka RN 602. Tylko lepiej wyposażony. Gra tylko ciut lepiej od 8150.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinK MARTINEZ napisał:

 Ile ma na płytce znamionowej poboru prądu 500 W czy więcej ?

A jaki amplituner ma pobór 500W w tej klasie cenowej?
Nawet wzmacniacze klasy Yamahy A-S2000/A-S2100 oraz A-S3000 nie mają tyle (a swoje kosztują i grają zacnie) i wystarcza im 350W.

Pozdrawiam
PS. Może trochę więcej cierpliwości - co chwila tylko poganianie S4Home i wpisy typu "też jestem ciekawy jak to gra".
Przecież nowy sprzęt musi trochę pograć by osiągnąć optymalne parametry,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach porządków - dla lepszej czytelności i łatwości poruszania się po bieżącym wątku: dodałem w tytule informację o wzmacniaczach z funkcjami sieciowymi.

Jakoś nie padło zbyt wiele konkretnych propozycji, więc stanęło na tym jak jest teraz.
Jednocześnie zapraszam do kolejnych wątków poświęconych sprzętom z funkcjami sieciowymi:

Odtwarzacze CD z funkcjami sieciowymi
https://forum.audio.com.pl/topic/47427-odtwarzacze-cd-z-funkcjami-sieciowymi/

oraz streamery
https://forum.audio.com.pl/topic/47428-streamer/

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj przyjemność posłuchać w salonie S4Home jak gra R-N803D w parze z dwiema zestawami kolumn. Pierwsza to Dali Zensor 7, a druga to Heco MS 900.

Porównując te dwa zestawy w mojej ocenie wygrywa para z Zensorami 7. Heco świetnie w mojej ocenie zgrywało się z konkurencyjnym Onkyo TX-8270, ale w przypadku yamahy straciła scena, a bas stał się gorszy (twardszy). W kawałkach metalowych straciła też wg mnie separacja instrumentów, która w połączeniu z Onkyo była wg mnie całkiem przyjemna.

Czeka mnie jeszcze odsłuch w domu z Zensorami 7, ale mogę już teraz powiedzieć, że w trybie pure audio zestaw ten nie brzmi najlepiej. Na pierwszy plan wysuwają się wysokie tony, a niskie np muzyce metalowej (np. Hardwired Metallici) się gdzieś gubią. Jednakże po wyłączeniu trybu pure audio i odkręceniu do 1/3 - 1/2 pokrętła z poziomem bassu wszystko gra wg mnie jak należy. Kolumny dostają odpowiedniego wykopu, a górne pasmo przestaje górować nad całością. Bas schodzi nisko, a w odpowiednich momentach czuć mięsko. I to dosłownie czuć. Jak trzeba jest miękki, a jak trzeba to twardy. Bardzo fajnie brzmi kawałek Envee "Kali", gdzie kolumna potrzebuje mocnego uderzenia, jak również kawałki z wyraźnie zaznaczoną linią gitary basowej jak "All That You Give" The Cinematic Orchestra.  Średnie tony pomimo podkręconego basu dalej pozostają szczegółowe i bardzo muzykalne. Kawałki np. Dire Straits brzmią bardzo energicznie, a kawałki newjazzowe pokroju Skalpela bardzo żywo. W muzyce elektronicznej zestaw ten sprawdza się bardzo dobrze. Nie wiem czy to zasługa kolumn czy yamahy, ale w sieci znalazłem wiele opinii, w których mówi się, że Zensor 7 mają rozlazły czy też mulący bas. W mojej ocenie w takim razie ta yamaha to koryguje, bo rozlazłości czy też przymulenia nie zanotowałem. Zwłaszcza w kawałkach Moderata (np. "Bad Kingdom"). W ogóle po prostu bardzo fajnie się tego zestawu słucha. Tylko pod warunkiem wyłączenia pure audio. 

W warunkach domowych może uda się jeszcze uruchomić kalibrację ypao i wtedy będzie można w pełni ocenić ten zestaw jednakże na ten moment wrażenia jak najbardziej pozytywne i najprawdopodobniej zestaw ten zagości u mnie na stałe w domu. Prawdopodobnie yamaha na dłużej niż Zensory (bo jak złapię bakcyla to się zacznie... )

Z góry przepraszam za dobór słów. Nie do końca może poprawnie umiem nazwać pewne wrażenia odsłuchowe, ale to będzie mój pierwszy zestaw HiFi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2017 o 11:38, voytaz napisał:

Ale co w tym złego? Sam jestem dokładnie przed zakupem i kieruję się dokładnie tym, co napisałeś. Ma być łatwo, lekko i przyjemnie, a do tego ładnie (w moim przypadku na biały wysoki połysk). Dlaczego? Bo to salon, który urządzony jest w odpowiednim stylu, a nie pokój odsłuchowy dla audiofili. Ale wg mnie lepiej dowiedzieć się od starych wyjadaczy, który z tych amplitunerów jest najlepszy i taki wybrać. Sam prawie na 100% jestem przekonany do nowej yamahy r-n803d, chociaż kosztuje niemało. I prawdopodobnie za tą cenę kupiłbym lepszy wzmacniacz, ale do tego dochodzi jeszcze DAC i streamer. A ja nie chcę na szafce mieć 3 różnych urządzeń i plątaniny kabli. To jest salon. Kiedyś może zrobię sobie mały pokój odsłuchowy w gabinecie (z dywanem, książkami, regałami:P), może nawet wyścielę jakąś pianką ściany, ale w salonie moim zdaniem taki amplituner stereo, do którego mogę podłączyć cyfrowo tv, konsolę, słuchać muzyki przez spotify, tidal hifi, czy też audycji przez radio dab, lub też skorzystać z airplay i wykorzystywać ipada jako odtwarzacz.. To jest po prostu wygodne, funkcjonalne i nie robi z szafki śmietnika.

A co najważniejsze - jak jest też ładne, to żona nie narzeka, że tyle kosztuje :P

Na ten moment wybieram się na odsłuch tej Yamahy z Zensorami 7 oraz Tesi 542 - czy są to najlepsze kolumny w tej cenie? Na pewno nie. Ale powinno grać dobrze, znacznie lepiej niż jakiś soundbar czy inne ustrojstwo, a będzie wyglądało zacnie. Jest na to rynek i się sprzedaje. Właśnie takim osobom jak ja. I nie mam się tu czego wstydzić. OK - w pewnych kręgach pewnie mam, ale tak, jak mówię - pokój odsłuchowy, a salon to dwie różne rzeczy. 

ps. oczywiście zawsze chętnie przyjmę kilka alternatywnych propozycji, ale ma być ładnie:) kolumny biały połysk do max 98cm wysokości i amplituner stereo (sieciowy) z wszystkimi bajerami jakie tylko w sprzęcie stereo wymyślono na tym pułapie cenowym. Cena za całość najlepiej przystępna do max 6500.

Tak na mega szybko.. Pół roku temu kupiłem Pioneer NC-50DAB (srebrny) plus kolumny Pylon Pearl 25 (białe wysoki połysk). Komplet poniżej piątki. Jak na tę cenę gra to więcej niż dobrze a funkcjonalność Pioneera jest kosmiczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości s4home jestem już po odsłuchach nowego R-N803D w warunkach domowych. Odsłuchy odbywały się na kolumnach Dali Zensor 7. Oprócz nowej yamahy (dla porównania) testowaliśmy starszą Yamahę R-N602 oraz Onkyo TX-8270.

Na pierwszy ogień poszedł najtańszy model z w/w trójki. I tu zaskoczenie - zestaw ten zagrał na prawdę przyjemnie. Yamaha dała zensorom dosyć sporą dawkę dołu. Może nie do końca idealnie kontrolowanego, ale obszernego, obecnego, miękkiego i wyraźnie słyszalnego w każdym kawałku, gdzie taki dół był potrzebny. Być może czasami owy dół zakrywał nieco średnie tony, ale w granicach akceptowalności. Muzyka elektroniczna, a zwłaszcza budowana na potężnych dźwiękach brzmiała bardzo dobrze. W niektórych kawałkach wręcz kolumny miały tendencję do mruczenia. Co mi akurat się podoba. Również przy niskich poziomach głośności bardzo przyjemnie to wypadało i nawet z włączonym trybem pure audio wszystkie niskie tony były wyczuwalne mimo dosyć sporych rozmiarów salonu (25m2 otwarte na jadalnię i kuchnię). Niestety przy wyższych poziomach głośności niskie tony nie były tak dobrze kontrolowane, a w kawałkach metalowych, gdzie bębny mieszają się z ostrą gitarą elektryczną i basową amplituner nieco się gubił. Szkoda jeszcze, że ten model nie ma radia DAB/DAB+

Drugie było Onkyo TX-8270 i zagrało po prostu poprawnie. Niestety dla mnie niskie tony kreowane przez ten amplituner są po prostu zbyt twarde. Nie ma w nich głębi, ani miękkości, którą proponował R-N602. Jest za to większa szczegółowość i jakby kontrola nieco lepsza. Niestety nie ma efektu wow, nie czuję w odpowiednich momentach, tego co powinienem. Nie ma przesterów na basie, nie ma drżenia w brzuchu, jest po prostu poprawnie. Może nie nudno, ale wydaje mi się, że po prostu charakterystyka kolumn Dali lekko gryzie się z tym amplitunerem. Być może to jest tylko moje odczucie, ale najzwyczajniej w świecie to połączenie gra płasko. OK - dla mnie to jest wada, ale dla innych może być to idealne połączenie.

Na koniec R-N803D. Dwa pierwsze zestawy miały być przystawką dla nowości od Yamahy. 803-ka miała pożreć dwa poprzednie modele i pozostawić mnie tylko z jednym sensownym wyborem. Ale... tak się nie stało. Przez cały odsłuch miałem wrażenie, że R-N602 zagrało lepiej, żywiej, mocniej i głośniej. OK - wszystko tutaj jest świetnie kontrolowane. Niskie tony są poprawne i słychać je dobrze nawet w akompaniamencie ostrego gitarowego grania. To mi się bardzo podobało. Gdybym słuchał tylko takiej muzyki prawdopodobnie to by był zestaw dla mnie, ale tak nie do końca jest. Otóż mogę powiedzieć, że w 60% moja playlista testowa składała się z elektroniki, 30% z newjazzu / utworów dire straits i 10% metalu. W tym zestawieniu to R-N602 zagrało najlepiej, a Onkyo najsłabiej. Yamaha R-N803D jest po prostu uniwersalnym amplitunerem. Spasuje każdemu, kto słucha muzyki różnej, bo w każdym rodzaju radzi sobie po prostu dobrze, jednak słyszałem to, co na salce odsłuchowej. Gra dla mnie zbyt płasko, a zwłaszcza przy włączeniu pure audio. Dodatkowo cichy odsłuch jest bajecznie melodyjny, ale pozbawiony kompletnie niskich tonów. Być może po przyłączeniu ciepłych, basowych kolumn grałoby to o wiele lepiej, ale na zensorach 7 takie właśnie odniosłem wrażenie. Cała reszta pasma jest więcej niż dobra, a kontrola i dynamika super. Jenak brakuje mi tu głębi, przyjemności z ostrego walnięcia stopą, albo celowych przesterów basowych. Połączenie to nie świdruje żołądka, kiedy autor by tego chciał. R-N803 jest taką wypadkową R-N602 i TX-8270 i na pewno prezentuje najdojrzalsze brzmienie. 

Żeby uświęcić mnie w przekonaniu, że jednak najbardziej pasuje mi 602-ka podłączyliśmy ją jeszcze raz na sam koniec, na tych kawałkach, na których kończyliśmy odsłuch 803-ki i wszystko to, co napisałem powyżej się potwierdziło. Okazało się, że najtańsza opcja lest dla mnie chyba najlepsza i to chyba od tej konfiguracji zacznę moją przygodę z HiFi. Do tego nie bez znaczenia jest to, że 803ka jest droższa o 1400pln. Jest więc 60% droższa niż 602-ka. Do amplitunera będzie jeszcze podpięty telewizor oraz Xbox one s. Zarówno w filmach, jak inw grach również powinno się to zestawienie sprawdzić. 

 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Fafniak napisał:

Z własnego doświadczenia mogę jedynie doradzić jak najdłuższy odsłuch aby zminimalizować chwilowy efekt "WOW" :)

Też się tego boję... ze to tylko efekt wow, ale jakoś nie mogę się przekonać do grzecznego, poprawnego grania. Z drugiej strony cena tez gra istotną rolę w wyborze. A jednak to różnica nie 200-300 zł tylko trochę więcej. W założeniu miałem budżet 5000 na stereo. I tak przekraczam go już w tym najtańszym zestawieniu. 803 + zensor 7 to już wydatek sporo przekraczający budżet. Wydałbym, gdyby mnie urzekło. Ale jakoś nie urzekło na tyle, a dodatek w postaci kalibracji i tunera cyfrowego chyba nie jest warty tyle pieniędzy.

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, voytaz napisał:

nawet z włączonym trybem pure audio

Bardzo ładny opis. Jedyne co mnie niepokoi to powyższe stwierdzenie. Pure audio to podstawowy tryb odsłuchu. Jeśli lubisz słuchać z regulacjami, to być może masz aktualnie trochę "spaczony" słuch - przyzwyczajony do wyeksponowania któregoś zakresu pasma, np. basu. Wtedy dźwięk poprawny wydaje się mało efektowny. Może się to jednak zmienić przy dłuższym osłuchaniu się z dźwiękiem nieregulowanym (po tygodniu czy dwóch). Potem ten pierwszy, regulowany wydaje się nienaturalny, a Pure właściwy. Kwestia przyzwyczajenie. Być może po wspomnianym tygodniu słuchania w trybie Pure wskazałbyś R-N803, jako lepszy wybór. Ale to tylko tak dla uzupełnienia obrazu całości. Gratuluję przeprowadzenia rzetelnego odsłuchu i jego szczegółowego opisania.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kraft napisał:

 

Bardzo ładny opis. Jedyne co mnie niepokoi to powyższe stwierdzenie. Pure audio to podstawowy tryb odsłuchu. Jeśli lubisz słuchać z regulacjami, to być może masz aktualnie trochę "spaczony" słuch - przyzwyczajony do wyeksponowania któregoś zakresu pasma, np. basu. Wtedy dźwięk poprawny wydaje się mało efektowny. Może się to jednak zmienić przy dłuższym osłuchaniu się z dźwiękiem nieregulowanym (po tygodniu czy dwóch). Potem ten pierwszy, regulowany wydaje się nienaturalny, a Pure właściwy. Kwestia przyzwyczajenie. Być może po wspomnianym tygodniu słuchania w trybie Pure wskazałbyś R-N803, jako lepszy wybór. Ale to tylko tak dla uzupełnienia obrazu całości. Gratuluję przeprowadzenia rzetelnego odsłuchu i jego szczegółowego opisania.

 

 

Tak, być może tak wlasnie jest, ale jak napisałeś, ja lubię wyeksponowane dolne rejestry. Zwłaszcza, ze to stereo będzie robiło tez za kino domowe oraz nagłośnienie dla xboxa.

Moze pokracznie to ująłem, ale tryb pure audio w 602 brzmiał dobrze, a w 803 płasko. Może mam spaczony słuch, ale na serio w utworach Metallici gra również perkusja i gitara basowa, nie tylko gitary i wokal. Na 602 było to słychać, a na 803 zwłaszcza przy cichym odsłuchu nie. Umówmy się, w codziennym użytkowaniu rzadko będę odsłuchiwał muzyki na poziomie -20db. A tyle musiałem ustawić żeby mnie łaskotało w dole brzucha przy moich ulubionych utworach. Chyba, ze pokrętło bass na full.

A może po prostu muszę dojrzeć słuchowo do lepszych sprzętów. Ponoć 803 gra jak 701, wiec może użytkownicy tego wzmacniacza określą czy jest tak, jak piszeę czy tylko mnie w tym piecu brakuje mięcha.

a może starczy sparować 803 z ciepłymi i lepszymi kolumnami i będzie super. Jednakże w tym budżecie nie ma chyba na to szans

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wszystko opisales za co dzięki. Ja rozważam podłączenie pod tą nową Yamahe głownie kolumn Heco Celan Gt 902 lub monitor Audio Silver 500 lub wersję straszą Silver 10 ale też mam inne typy. Jeszcze nie wiem które wybiorę bo dopiero wybieram się na odsłuch do @S4Home ale muszę wolne z pracy załatwić bo mam duży kawałek drogi. To chyba grające ciepło kolumny z tego co mi wiadomo i mówil @S4Home. Mój wybór padł na te modele ze względu w dużej mierze wizualnego czyli budowy bo są w pięknym połysku co jest warunkiem kupienia kolumn bo mojej żonie takie się też podobaja a nie każdy producent w to idzie. Szkoda.Do tego duża moc i skuteczność jest bardzo ważna przy wyborze. Twoje doświadczenia mnie trochę zmartwiły @voytaz bo ja też lub mocno podkreślone soprany ale też bardzo odczuwalny bass i myślałem że kolumny Dali Zensor 7 badą dla mnie tańsza alternatywa od wyżej wymienionych jak i tych poniżej wymienionych przeze mnie na mojej liście odsluchowej . Jeśli mi się ich granie nie spodoba a nie są to tanie kolumny bo ponad 9 tysięcy para to ich nie kupię. Oczywiście wypisałem tez tańsze modele które odslucham. Mam nadzieję że przy tej kwocie naprawdę zaskoczą mnie tym jak grają w połączenie z rn803d. Droższych nie biorę pod uwagę bo przekraczają mój budżet który chce przeznaczyć a chce się zamknąć w 11500zl z kablami 2x2.5m Melodica Brown Sugar.  

Koledzy.  Oto modele kolumn które będę starał się odsłuchać w salonie u kolegi z tym sprzętem i szczegółowo opiszę Wam moje wrażenie na tyle co potrafię się wypowiedzieć oczywiście nie wiem czy to będzie w ciągu tygodnia czy dwóch ale dam na pewno znać. 

Harpia Collage 

Bowers & Wilkins CM9 S2

Magnat Quantum 759

Monitor Audio Silver 500

Monitor Audio Silver 10

Heco Celan Gt 902 

Heco Music Style 900

Polk Audio RTiA7

Dali Zensor 7

 

Jeśli macie inny typy kolumn które są w połysku bo to jest warunkiem w ich wyglądzie to możecie mi podać ich nazwy to je sprawdzę i też opiszę jak się zachowały przy tym połączeniu. Może któryś z Waszych typów mnie zaskoczą i kupię właśnie je. Oczywiście muszą być o dużej mocy i skuteczności bo salon mam 32m2 kwadrat. Mają być do muzyki klubowej a w 30% do całej reszty. 

Mam nadzieję że moje pytanie nie jest problematyczne i nie robi Wam tu zamieszania w wątku, jeśli tak jest to proszę administratora o przeniesienie postu do osobnego nowego watku,  ale stwierdziłem że tutaj o tym napiszę bo każdy chce wiedzieć jak najwięcej o tym nowym amplitunerze jak się zachowuje i gra z różnymi typami kolumn, więc Ja też go opiszę po odsłuchu z tak wieloma parami kolumn i każdy zasięgnie jakiejś rady. Ja Was też proszę o delikatną wyrozumiałość za możliwe złe umiejscowienie postu i pomoc w dopisaniu do listy odsłuchowej jakichś kolejnych par kolumn które są zaznaczam w połysku o dużej mocy i skuteczności w danym budżecie 11500zl to kwota wraz z nowym amplitunerem Yamaha RN 803D . 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku pojawił się nowy amplituner hybrydowy (z przedwzmacniaczem lampowym i tranzystorowym wzmacniaczem mocy) Magnat MR 780. Nie do końca można go nazwać sieciowym, bo z sieci ma tylko BT, ale niech mu będzie. Do tego ma komplet wejść cyfrowych (z USB Audio) oraz tuner DAB/DAB+. Cena: około 4000 zł.

MR_780_Seite.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2017 o 11:03, Mateo89 napisał:

Pięknie wszystko opisales za co dzięki. Ja rozważam podłączenie pod tą nową Yamahe głownie kolumn Heco Celan Gt 902 lub monitor Audio Silver 500 lub wersję straszą Silver 10 ale też mam inne typy. Jeszcze nie wiem które wybiorę bo dopiero wybieram się na odsłuch do @S4Home ale muszę wolne z pracy załatwić bo mam duży kawałek drogi. To chyba grające ciepło kolumny z tego co mi wiadomo i mówil @S4Home. Mój wybór padł na te modele ze względu w dużej mierze wizualnego czyli budowy bo są w pięknym połysku co jest warunkiem kupienia kolumn bo mojej żonie takie się też podobaja a nie każdy producent w to idzie. Szkoda.Do tego duża moc i skuteczność jest bardzo ważna przy wyborze. Twoje doświadczenia mnie trochę zmartwiły @voytaz bo ja też lub mocno podkreślone soprany ale też bardzo odczuwalny bass i myślałem że kolumny Dali Zensor 7 badą dla mnie tańsza alternatywa od wyżej wymienionych jak i tych poniżej wymienionych przeze mnie na mojej liście odsluchowej . Jeśli mi się ich granie nie spodoba a nie są to tanie kolumny bo ponad 9 tysięcy para to ich nie kupię. Oczywiście wypisałem tez tańsze modele które odslucham. Mam nadzieję że przy tej kwocie naprawdę zaskoczą mnie tym jak grają w połączenie z rn803d. Droższych nie biorę pod uwagę bo przekraczają mój budżet który chce przeznaczyć a chce się zamknąć w 11500zl z kablami 2x2.5m Melodica Brown Sugar.  

Koledzy.  Oto modele kolumn które będę starał się odsłuchać w salonie u kolegi z tym sprzętem i szczegółowo opiszę Wam moje wrażenie na tyle co potrafię się wypowiedzieć oczywiście nie wiem czy to będzie w ciągu tygodnia czy dwóch ale dam na pewno znać. 

Harpia Collage 

Bowers & Wilkins CM9 S2

Magnat Quantum 759

Monitor Audio Silver 500

Monitor Audio Silver 10

Heco Celan Gt 902 

Heco Music Style 900

Polk Audio RTiA7

Dali Zensor 7

 

Jeśli macie inny typy kolumn które są w połysku bo to jest warunkiem w ich wyglądzie to możecie mi podać ich nazwy to je sprawdzę i też opiszę jak się zachowały przy tym połączeniu. Może któryś z Waszych typów mnie zaskoczą i kupię właśnie je. Oczywiście muszą być o dużej mocy i skuteczności bo salon mam 32m2 kwadrat. Mają być do muzyki klubowej a w 30% do całej reszty. 

Mam nadzieję że moje pytanie nie jest problematyczne i nie robi Wam tu zamieszania w wątku, jeśli tak jest to proszę administratora o przeniesienie postu do osobnego nowego watku,  ale stwierdziłem że tutaj o tym napiszę bo każdy chce wiedzieć jak najwięcej o tym nowym amplitunerze jak się zachowuje i gra z różnymi typami kolumn, więc Ja też go opiszę po odsłuchu z tak wieloma parami kolumn i każdy zasięgnie jakiejś rady. Ja Was też proszę o delikatną wyrozumiałość za możliwe złe umiejscowienie postu i pomoc w dopisaniu do listy odsłuchowej jakichś kolejnych par kolumn które są zaznaczam w połysku o dużej mocy i skuteczności w danym budżecie 11500zl to kwota wraz z nowym amplitunerem Yamaha RN 803D . 

Żadne z tych kolumn pod amolituner się nie nadają

Dnia 8.10.2017 o 14:48, Kraft napisał:

Na rynku pojawił się nowy amplituner hybrydowy (z przedwzmacniaczem lampowym i tranzystorowym wzmacniaczem mocy) Magnat MR 780. Nie do końca można go nazwać sieciowym, bo z sieci ma tylko BT, ale niech mu będzie. Do tego ma komplet wejść cyfrowych (z USB Audio) oraz tuner DAB/DAB+. Cena: około 4000 zł.

MR_780_Seite.jpg

Jest już u nas na dniach.:)

Kolego voytaz a kalibracja!? To przecież cała magia tego urządzenia??

803 jest na pewno nie wygrzana. Musimy ją rozchulac ze 100 godzin. 

Ktoś.chetny do kolejnych testów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, S4Home napisał:

Żadne z tych kolumn pod amolituner się nie nadają

Jest już u nas na dniach.:)

Kolego voytaz a kalibracja!? To przecież cała magia tego urządzenia??

803 jest na pewno nie wygrzana. Musimy ją rozchulac ze 100 godzin. 

Ktoś.chetny do kolejnych testów?

Myślisz ze po wygrzaniu będzie grało o 1400zł lepiej od r-n602? Cały czas się zastanawiam. Bo nawet w Waszej salce coś mi nie pasowało w tym brzmieniu. A chyba na salce był skalibrowany? Pisałem zreszta wcześniej, ze w trybie pure audio grało płasko i dopiero podbicie basu pomogło. Zarówno na Zensorach 7, jak i Heco 900. 

Dlaczego piszesz, ze żadne z tych kolumn co kolega wymienił nie nadają się pod amplituner?? Przecież sami proponowaliscie do amplitunerów Heco 900 i Zensory 7. Nawet na Waszej stronie są gotowe zestawy z tymi kolumnami z tx8270 oraz rn602... 

Co do tego Magnata to bardzo fajny, ale 4k + streamer to już całkiem sporo... 

 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie @voytaz dobrze mówisz .  Dlaczego teraz pada  stwierdzenie że wymienione przeze mnie kolumny się nie nadają @S4Home ? Masz jakieś lepsze typy o wymogach jakich pisałem wyżej ? Czy znikome jest mi prosić tutaj o wymienienie kilku modeli o podobnej stylistyce i mocy kolumn ? Chce je wszystkie odsłuchać i opisać tutaj jakie miałem odczucia odsłuchowe . To pomoże wielu osobom które chcą dokonać jak najlepszego zakupu . Dziwi mnie fakt że gdy rozmawiałem z jednym z waszych sprzedawców polecał mi większość wymienionych kolumn a teraz piszecie że się nie nadają . Może coś zle sformułowałem i zle mnie odebrałeś @S4Home ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że każdy ze  sprzedawców u @S4Home ma inne ucho i inaczej odbiera brzmienie kolumny ale skoro stwierdził że żadne z tych kolumn się nie nadają to całkowicie zaprzecza temu co mówili mi przez telefon. No zobaczymy co kolega odpisze bo chyba zaszło nieporozumienie. @voytaz dodam że z as 701 proponowali mi prawie każda z wymienionych konstrukcji a to było przed premierą rn803d więc do tego nowszego bardziej powinny się nadawać.  

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie odpisać. Grad nacisków i bez odpowiedzi.

Po kolei

Nie był skalibrowany. O czym pisałem wyżej.

Czy po wygrzaniu zagra lepiej o 1300 zł? Nie wiem. Według mnie gra lepiej od as701.

A co do "nie nadawania się kolumn" to odnosiło się do do modeli. Harpia, bowersow, heco celanow, magnatów, monitor Audio, i Polk.

Faktycznie nie zwróciłem uwagi że w zestawieniu jest zensor 7 i heco 900 :)

Te przecież sam polecam do amplitunerow:) ale pozostałe no nie bardzo. 

Powiem tak. Chłopaki weźcie do domu go, skalibrujcie i sprawdźcie. W tym samym czasie weźcie as 701 i będziemy mieli czarno na białym. Niestety nadal nie mogę go wziąć do siebie.

 

PS przepraszam za zamotanie z tymi kolumnami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...