Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Dnia 31.01.2022 o 07:16, seba3002 napisał:

Ja bym powiedział, że ma jeszcze Cyrusa one cast😉. Nie wiem czy ciekawiej czy nie, pewnie kwestia gustu, ale na pewno nie drożej 🙂

To prawda, jednak mając do wydania 7000 zł. chyba wolałbym NADa. Miałem przez chwilę One Casta w domu, i o ile dźwiękowo było super (w końcu kupiłem One HD), to nie podobała mi się obsługa sieci i dysku NAS przez Google Cast. BluOS jest pod tym względem sporo lepszy. No i NAD ma duży wyświetlacz :) Nie miałem jeszcze szansy go posłuchać, ale wydaje się ciekawą propozycją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2022 o 20:50, Damianddz napisał:

Więc tak kupiłem ostatecznie NAD C700 + Elac ale Carina bs243.4 wiadomo z jakiej sieci. Teraz po wszystkim, faktycznie potwierdzam że ich asortyment jest bardzo okrojony, po przejrzeniu i porównaniu ofert w innych sieciach audio. Jak bym miał taką możliwość to na pewno bym pojawił się w S4Home i tam na pewno bym znalazł coś dla siebie z marszu. Bo tam to wygląda tak że jak na coś się człowiek zdecyduje to okazuje się że już tego nie ma albo trzeba czekać.. i tak w kółko.. dlatego padł na taki zestaw i oczywiście też to nie obeszło się bez problemów bo jak powiedziałem że chce kolor czarny to trzeba czekać 😂 Więc już nie chciałem pytać jaki był by dobry subwoofer do muzyki i filmów do takiego zestawu. Będę musiał się rozejrzeć za czymś dla siebie.. Jak do tej pory doszedłem do wniosku że chyba byłby dobry coś serii rel ze względu na ograniczone miejsce  

      Odbiegnę od tematu, ale potwierdzam ocenę porównania dwóch salonów. Byłem w Top w Bydgoszczy przedstawiając swoje wymagania sprzętowe. Wyszliśmy z niczym. Napisałem następnie konkretne zapytanie na email do Top, do tej pory nikt się nie odezwał. Napisałem do Piotra z S4Home, odpisał że zadzwonią. Efekt tego jest taki, że oczywiście finalnie kupiłem co innego niż na początku było założone, ale najważniejsze że szwagier który był inwestorem w tym zamówieniu powiada że sprzęt ładnie "cyka". Podsumowując: szybko ,tanio a co najważniejsze bez "zlewy" klienta. Jeżeli ktoś zarzuci mi, że piszę tendencyjnie, albo co gorsza jest to kryptoreklama, to mam zarówno korespondencję e-mailową z S4Home, jak i z Top ( jedno moje zapytanie pozostawione bez odpowiedzi).

Sorry że nie na temat, choć trochę?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Topu, to mają samograja. Więc nie muszą się wysilać.

Ja wprawdzie mam doświadczenia z salonu w Sopocie, ale faktycznie podejście do klienta (przynajmniej do mnie) było takie - chcesz kupić , to poczekaj, będzie czas to porozmawiamy.

Na maile wprawdzie odpowiadali, ale na odpowiedź czekałem po dwa dni. 

Może dlatego, że kupowałem wzmaka za niespełna 10 000 zl ,a i do tego próbowałem coś z ceny urwać. A może także dlatego,że napradę mieli ruch jak w ulu.  Odbierając sprzęt, spędziłem tam około godziny. I naprawdę byłem w lekkim szoku jakie ilości ludzi w tym czasie się tam przewinęły i jakie sprzęty, i za jakie pieniądze ludzie kupowali i z salonu wynosili.

A gdy w przyszłości, będę chciał swoją Yamaszkę 1200 zamienić na np 3200, to i tak będę musiał odwiedzić salon Top, bo nigdzie indziej tego sprzętu nie dostanę.......

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, karolkos napisał:

      Odbiegnę od tematu, ale potwierdzam ocenę porównania dwóch salonów. Byłem w Top w Bydgoszczy przedstawiając swoje wymagania sprzętowe. Wyszliśmy z niczym. Napisałem następnie konkretne zapytanie na email do Top, do tej pory nikt się nie odezwał. Napisałem do Piotra z S4Home, odpisał że zadzwonią. Efekt tego jest taki, że oczywiście finalnie kupiłem co innego niż na początku było założone, ale najważniejsze że szwagier który był inwestorem w tym zamówieniu powiada że sprzęt ładnie "cyka". Podsumowując: szybko ,tanio a co najważniejsze bez "zlewy" klienta. Jeżeli ktoś zarzuci mi, że piszę tendencyjnie, albo co gorsza jest to kryptoreklama, to mam zarówno korespondencję e-mailową z S4Home, jak i z Top ( jedno moje zapytanie pozostawione bez odpowiedzi).

Sorry że nie na temat, choć trochę?

 

Bardzo dziękujemy za miłe słowa. Dbamy o to aby kontakt był na jak najwyższym poziomie.

11 godzin temu, terracan1929 napisał:

A gdy w przyszłości, będę chciał swoją Yamaszkę 1200 zamienić na np 3200, to i tak będę musiał odwiedzić salon Top, bo nigdzie indziej tego sprzętu nie dostanę.......

To zmienisz na coś innego :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home wspomniał tu o urządzeniu Lyngdorf TDAI 1120, nie wiem czy w wątku było mocniej opisywane - nie zdołałem przejrzeć całości.  Jednak urządzenie jest na tyle ciekawe i powszechnie nierozumiane(nawet przez chwalących go recenzentów),  że warto dodać kilka słów komentarza do niego.  Jako posiadacz znam go bardzo dobrze, więc mogę to i owo dodać.

Przede wszystkim - lekkim błędem jest zestawianie go w jednym rzędzie z innymi typowymi(może i topowymi?) wzmacniaczami "all in one" ponieważ jest trochę czym innym. Czasem się mówi że jest klasą(wzmocnienia) samą w sobie i to akurat prawda. A dlaczego? Ano, dlatego że to nie jest wzmacniacz z końcówką mocy w klasie A, A/B ani D. Często klasyfikuje się jako klasę D ale Lyngdorf to jest wzmacniacz...który nie posiada końcówki mocy w tradycyjnym rozumieniu. W ogóle. Magia? Nie, tylko technologiczny high-end.

W zasadzie najbliższe prawdy jest stwierdzenie że to jest grający DSP/DAC i w zasadzie wzmacniacze Lyngdorfa to nieliczne urządzenia na świecie w których "wzmacniacz cyfrowy" nie jest określeniem na wyrost. Tu w ogóle nie ma sekcji analogowej, sygnał nie wychodzi z DAC do analogowej końcówki mocy. Analogowy sygnał pojawia się dopiero na zwrotnicy kolumn i to też nie taki sygnał jaki wychodziłby z analogowej końcówki mocy.

Można go pod względem funkcjonalności porównywać wprost z  Cyrus Cast One ale to inne urządzenia.

Konsekwencje podejścia Lyngdorfa są takie:

- z powodu całkowitego braku sekcji analogowej mamy w efekcie całkowity brak zniekształceń, słabości i skutków pętli sprzężenia zwrotnego jakie wprowadza analogowa końcówka

- również z powyższego powodu otrzymujemy(jeśli nie włączymy żadnych korekcji) ideę "drut ze wzmocnieniem".  Dźwięk jest idealnie czysty, klarowny, detaliczny i w najmniejszym stopniu niepodkolorowany. W tym przypadku to nie slogany marketingowe bo - patrz wyżej - brak sekci analogowej która mogłaby wprowadzić zniekształcenia/podkolorowania

-Jako że jest to DSP, możemy dowolnie modyfikować brzmienie(jeśli chcemy). Dla każdego wejścia można definiować barwę/krzywą dźwieku/filtry high/low shelf i korektor parametryczny(taki ulepszony graficzny).

- korekcja bas/sopran z unikatową opcją ustawienia w któym miejscu pasma ma następować korekcja. Czyli korekta n.p. sopranów nie jest ustawiona na sztywno w 20khz(jak w Cambridge Audio) albo na 10Khz(jak n.p. Yamaha czy większość wzmacniaczy) - jest tam gdzie chcemy, tak po prostu. A że jest robiona cyfrowo to nie wprowadza spadku dynamiki jak analogowe filtry zwykły robić.

-Najważniejsza funkcja "wartość dodana" - korekcja akustyki pomieszczenia Room Perfect. Bez porównania lepsza niż Dirac Live i w ogóle w innej lidze niż prymitywne korekty obecne u Harmana czy w niektórych ampli  KD. Działa i to dobrze, mikrofon pomiarowy i statyw w zestawie ze wzmacniaczem. Nie rozwiąże każdego problemu ale praktycznie zawsze jego działanie jest na plus. To nie jest prosta korekta charakterystyki częstotliwości  tylko korekta zaburzeń wprowadzanych przez pomieszczenie.

Reasumując - dla kogo NIE JEST Lyngdorf TDAI 1120?

- nie jest dla kogoś kto wywalił już dziesiątki tysięcy w zaadoptowanie akustyczne pomieszczenia odsłuchowego - w takim przypadku korekcja niewiele albo nic już nie poprawi, aczkolwiek zalety cyfrowego przetwarzania zostają - ale ktoś taki i tak sięgnie po integrę z jeszcze wyższej półki

-dla kogoś kto oczekuje dźwięku "z brzmieniem dodanym przez wzmacniacz". Nie dla miłośników lamp - to niemal przeciwieństwo - tu nie ma zniekształceń i "dodatkowego wypełnienia". Opcjonalny dla miłośników wznacniaczy ciepłych/zimnych. Lyngdorf jest idealnie neutralny bez korekt ale z łatwością możemy z niego zrobić wzmacniacz ciepły/jasny/ciemny etc - wolna droga, pełne możliwości

-dla kogoś kto posiada wyjątkowo trudne do napędzenia kolumny, wyjątkowo prądożerne i niskoskuteczne.  Lyngdorf napędzi skutecznie prawie wszystkie normalne kolumny, oddaje 30A ale wiadomo n.p. że dla elektrostatów w bardzo dużych pomieszczeniach będzie za słaby.

-dla kogoś kto po prostu musi mieć 200W "na pokładzie"bo inaczej źle się z tym czuje ;)

- dla tradycjonalistów będzie może zbyt...szokujący :). Choć to potomek Tact Millennium z 2000 roku, był czas się oswoić z technologią cyfrowych wzmacniaczy Lyngdorfa.

Dla kogo jest?

-dla kogoś kto potrzebuje/chce nowoczesne all in one z cyfrowymi/analogowymi/dla gramofonu wejściami i wszystkie możliwe opcje sieciowe/streamingowe wbudowane w jedno urządzenie, bez mozolnego dopasowywania żródeł/dac/kabli i bez obawy że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. To nie ta półka, niestety tanie to nie jest.

-dla każdego kto ma nieidealne pomieszczenie i kolumny. 

-dla każdego kto chce mieć neutralnie, idealnie czysto i klarownie, z zachowaniem wszelkich niuansow/tekstur/wybrzmień grające urządzenie "z pudełka" z wszelkimi - nieobecymi w nawet kilka razy droższych urządzeniach opcjami korekcji DSP i możliwości zrobienia dźwięku "pod siebie".

-dla kogoś kto zainwestował w bardzo dobre, zrównoważone kolumny i nie chce żeby wzmacniacz mu coś popsuł/wykrzywił

--

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman Kardon Citation Amp - proszę o opinie, poza tym, czy słychać bardzo wentylator.

Audio Pro A36 - czy Koledzy również się mają problem z przeprowadzeniem aktualizacji, wieszaniem sprzętu, utratą łączności, itp.- jedynie pomaga tzw. twardy reset, ewentualnie może jakieś porady na wyj. z tej sytuacji i poradzenie sobie z irytującymi niedogodnościami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę Kolegów o propozycje sprzętu audio - podstawa to złącze ARC, wi-fi. radio internetowe, streaming, itp.

Testowałem, Audio Pro A36 - nie mogę zaakceptować nw. wad:

- po uruchomieniu brak możliwości aktualizacji oprogramowania tzn. w trakcie aktualizacji mruga zielona dioda, pomimo informacji o sukcesie, nowe oprogramowanie się nie aktualizuje, urządzenie się zawiesza (świeci ciągle zielona dioda) - pomaga reset po przez wyjęcie wtyczki z gniazdka;
- po wyłączeniu pilotem po około 20 min. brak możliwości ponownego uruchomienia, oczywiście pomaga wspomniany reset.

Poza tym działa bez uwag: sterowanie TV (złącze ARC HDMI) oraz programowanie internetowych stacji radiowych.

Jeżeli chodzi o droższe urządzenie Powermode 2i jest podobnie- zawiesza się, brak stopniowej regulacji głośności (większe skoki są irytujące), brak dopasowania głośności z dwóch źródeł np. TV i radia, ogólnie mówiąc urządzenie niedopracowane.  Szukam coś sprawdzonego i działajacego.

Edytowano przez stratos37
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stratos37 napisał:

Uprzejmie proszę Kolegów o propozycje sprzętu audio - podstawa to złącze ARC, wi-fi. radio internetowe, streaming, itp.

Testowałem, Audio Pro A36 - nie mogę zaakceptować nw. wad:

- po uruchomieniu brak możliwości aktualizacji oprogramowania tzn. w trakcie aktualizacji mruga zielona dioda, pomimo informacji o sukcesie, nowe oprogramowanie się nie aktualizuje, urządzenie się zawiesza (świeci ciągle zielona dioda) - pomaga reset po przez wyjęcie wtyczki z gniazdka;
- po wyłączeniu pilotem po około 20 min. brak możliwości ponownego uruchomienia, oczywiście pomaga wspomniany reset.

Poza tym działa bez uwag: sterowanie TV (złącze ARC HDMI) oraz programowanie internetowych stacji radiowych.

Jeżeli chodzi o droższe urządzenie Powermode 2i jest podobnie- zawiesza się, brak stopniowej regulacji głośności (większe skoki są irytujące), brak dopasowania głośności z dwóch źródeł np. TV i radia, ogólnie mówiąc urządzenie niedopracowane.  Szukam coś sprawdzonego i działajacego.

Chyba byłoby łatwiej, jakbyś napisał jaki budżet zakładasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

rozważam zakup wzmacniacza do Polk Audio Legend L600. 
Zastanawiałem się nad: 
Schiit Ragnarock 2 ale ostatnio ktoś mi polecił sprawdzić Technics SU-G700M2. 

Ma/miał ktoś może styczność ze wspomnianym sprzętem? Lub poleci coś innego w tym przedziale cenowym co warto sprawdzić?

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, stratos37 napisał:

Uprzejmie proszę Kolegów o propozycje sprzętu audio - podstawa to złącze ARC, wi-fi. radio internetowe, streaming, itp.

Testowałem, Audio Pro A36 - nie mogę zaakceptować nw. wad:

- po uruchomieniu brak możliwości aktualizacji oprogramowania tzn. w trakcie aktualizacji mruga zielona dioda, pomimo informacji o sukcesie, nowe oprogramowanie się nie aktualizuje, urządzenie się zawiesza (świeci ciągle zielona dioda) - pomaga reset po przez wyjęcie wtyczki z gniazdka;
- po wyłączeniu pilotem po około 20 min. brak możliwości ponownego uruchomienia, oczywiście pomaga wspomniany reset.

Poza tym działa bez uwag: sterowanie TV (złącze ARC HDMI) oraz programowanie internetowych stacji radiowych.

Jeżeli chodzi o droższe urządzenie Powermode 2i jest podobnie- zawiesza się, brak stopniowej regulacji głośności (większe skoki są irytujące), brak dopasowania głośności z dwóch źródeł np. TV i radia, ogólnie mówiąc urządzenie niedopracowane.  Szukam coś sprawdzonego i działajacego.

Denon DRA 800, Onkyo 8270, Marantz NR 1200. Kolumny w zależności od budżetu.

10 godzin temu, tumarcin napisał:

Cześć,

rozważam zakup wzmacniacza do Polk Audio Legend L600. 
Zastanawiałem się nad: 
Schiit Ragnarock 2 ale ostatnio ktoś mi polecił sprawdzić Technics SU-G700M2. 

Ma/miał ktoś może styczność ze wspomnianym sprzętem? Lub poleci coś innego w tym przedziale cenowym co warto sprawdzić?

Dzięki!

Tych wzmacniaczy nie znam. Ale szczerze sprawdź nowego Roksana Atessa. Słuchałem tego połączenia i było bardzo dobrze. Albo właśnie Denon PMA 1600NE.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tumarcin napisał:

Cześć,

rozważam zakup wzmacniacza do Polk Audio Legend L600. 
Zastanawiałem się nad: 
Schiit Ragnarock 2 ale ostatnio ktoś mi polecił sprawdzić Technics SU-G700M2. 

Ma/miał ktoś może styczność ze wspomnianym sprzętem? Lub poleci coś innego w tym przedziale cenowym co warto sprawdzić?

Dzięki!

Polk L600 oferują głęboki dźwięk z dobrą podstawą basową. Unikałbym wzmacniacza, który jest wolny, ciemny i basowy. Denon raczej się tutaj nie sprawdzi. Roksan Attessa to ciekawa opcja a jeśli nie są ważne funkcje sieciowe wbudowane, Roksan K3 jest wręcz wymarzoną konstrukcją dla tych kolumn. Tak samo Atoll IN100 Signature. Jeśli funkcje sieciowe mają być na pokładzie, bardzo dobrze z tymi kolumnami gra QUAD Artera Solus Play.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tumarcin napisał:

Połączenia z L600?

Dzięki.

Tak.

22 godziny temu, stratos37 napisał:

 

To nie jest mój cytat!

14 godzin temu, stratos37 napisał:

Szukam kolumn aktywnych z funkcjami Audio Pro A36 ( HDMI ARC, streaming, radio internetowe,  wi-fi) fajnie byłoby jakby miał pilot.

Propozycje wyżej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jestem troche laikiem odnosnie co do nagłosnienia. Mam prośbę by forum udzieliło porad :). Jako że posiadam amplituner Yamahy RX -  N600 i poszukuje do tego głośników by móc od czasu do czasu posłuchać muzyki w lepszym brzmieniu , obejrzec film z dobrymi efektami . Znalazłem i troche poszperalem po necie że Indiana Line nota 550 sa w miare dobre, ale czy faktycznie?? Wiadomo oczekiwań nie mam wygórowanych ale chce by grało to lepiej niz tv heh. Tak dodajac na marginesie to jezeli macie jakies swoje propozycje to miło sie z nimi zapoznam. Pozdrawiam 💪

Edytowano przez Prosto12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Prosto12 napisał:

Witam Panowie jestem troche laikiem odnosnie co do nagłosnienia. Mam prośbę by forum udzieliło porad :). Jako że posiadam amplituner Yamahy RX -  N600 i poszukuje do tego głośników by móc od czasu do czasu posłuchać muzyki w lepszym brzmieniu , obejrzec film z dobrymi efektami . Znalazłem i troche poszperalem po necie że Indiana Line nota 550 sa w miare dobre, ale czy faktycznie?? Wiadomo oczekiwań nie mam wygórowanych ale chce by grało to lepiej niz tv heh. Tak dodajac na marginesie to jezeli macie jakies swoje propozycje to miło sie z nimi zapoznam. Pozdrawiam 💪

Porada jest taka, żebyś przed zakupem posłuchał tego, co zamierzasz kupić.

Jeśli nie muszą być podłogowe to proponuję wziąć pod uwagę Triangle Borea br03

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2022 o 16:12, Prosto12 napisał:

Witam Panowie jestem troche laikiem odnosnie co do nagłosnienia. Mam prośbę by forum udzieliło porad :). Jako że posiadam amplituner Yamahy RX -  N600 i poszukuje do tego głośników by móc od czasu do czasu posłuchać muzyki w lepszym brzmieniu , obejrzec film z dobrymi efektami . Znalazłem i troche poszperalem po necie że Indiana Line nota 550 sa w miare dobre, ale czy faktycznie?? Wiadomo oczekiwań nie mam wygórowanych ale chce by grało to lepiej niz tv heh. Tak dodajac na marginesie to jezeli macie jakies swoje propozycje to miło sie z nimi zapoznam. Pozdrawiam 💪

Jakie masz duże pomieszczenie?

Niestety nota 550 to bardzo małe kolumny do małych pomieszczeń. Możesz mieć problemy z ich działaniem. 

Jeśli pomieszczenie jest chodź średnie to lepiej idź w magnata 802.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć

Sorry że w kolejnym temacie ale w pierwszym nikt nie odpowiedział a sam temat spadł bardzo nisko. Chodzi o wzmacniacz Rotel RA-820 BX3.

Chciałbym się zapytać czy ktoś miał kontakt ze wzmacniaczami Rotel z tej serii. Słuchałem systemów z innymi wzmacniaczami tej marki ale nigdy tego i pokrewnych. Jaka jest jego charakterystyka? 
To jest ogłoszenie z Allegro, cena 500 PLN, jeszcze przed negocjacjami 
Jestem ostatnio trochę spłukany, po remoncie ale chciałbym odtworzyć nowy (może być używany :)) ) system stereo. Nawet jeżeli ten wzmacniacz miałby mi służyć tylko przez rok (może zdążę wrócić do żywych) to byłby to dla mnie i tak jakiś krok naprzód.
Obecnie słucham muzyki z zestawu - Marantz cd6006, amplituner KD Marantz SR-7000 i monitorki Emotiva Airmotiv B1+. Jest miło, jak na wielokanałowy amplituner to SR 7000 radzi sobie całkiem dobrze, naprawdę słyszałem już kilka stosunkowo nowych, budżetowych systemów znanych firm ( może tych mniej hi endowych) i nie było się czego wstydzić. Ale ten Rotel zapadł mi głęboko w pamięci - RA 972, RA 02, A 11, A 14... ale na rynku wtórnym nie znalazłem niczego w sensownej (i stosunkowo niskiej,) cenie. 
Słucham szeroko pojętego jazzu, od Coltrane'a po Millera, muzyki klasycznej - ale raczej małych składów a nie wielkiej symfoniki, instrumentów solo. To jest podstawa czyli 75 % moich odsłuchów. Nie pogardzę jednak dobrym.. łagodnym rockiem, pop, soul, nawet techno jak np.. Felix de Housecat  czy elektroniką w rodzaju Kraftwerk. Ale skupmy się przede wszystkim na dwóch pierwszych, na jazzie (który wcale nie musi być łagodny, np. fusion gdzie bywa już ciężko) i na klasyce, co nie oznacza że wyrzekam się solidnego basu.

Reasumując - czy to się opłaca (500 PLN), czy ten model Rotela (nawet jeżeli będzie to tylko ,chwilowy ersatz) da mi trochę radochy czy ktoś w ogóle miał styczność, słuchał wzmaków z tej serii? Odsłuch u sprzedającego odpada, to drugi koniec Polski. Po prostu zobaczyłem nazwę bliskiej mi marki i niską cenę, stąd ten temat.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi  - Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...