Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Dnia 18.12.2017 o 13:24, voytaz napisał:

Musisz sprawdzić u siebie w domu. Przy cichym słuchaniu kubatura i generalnie układ pomieszczenia mają ogromne znaczenie. Obiektywnie jednak więcej mocy drzemie w Heco 900

Witam,

byłem na odsłuchu z tym, że niestety nie udało mi się posłuchać kolumn Heco 900 z yamahami 602 i 803, tylko jedynie z Onkyo 8270. Fajnie to grało na prawdę mocny dół, średnie tony i bardzo dobrze słyszalna góra. Przy tych kolumnach czuje się moc i to że potrafią poruszyć ściany. Na tym samym Onkyo słuchałem też Dali Zensorów 7, maja one delikatniejsze brzmienie grały melodyjnie, wydaje mi się, że cieplej łagodniej bardziej miękko. W innym salonie słuchałem znowu yamahy 602 z zensorami. Mocniej grały niż z Onkyo inaczej brzmiały niż z Onkyo, ale może dlatego, że kierownik ostrzej dawał na głośności. Mam na razie dwie oferty dali zensor 7 + yamaha 602 za 5500 zł i Heco 900 z Onkyo 8270 za 5100 (z tym że heco białe i wystawione od ok 2-3 miesięcy na odsłuchy w sklepie nigdzie podobno nie jeździły i wyglądają jak nowe). Brakuje mi posłuchania heco z yamahą 803.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak piszesz. Heco są mocniejsze i to czuć, natomiast Zensory są bardziej melodyjne ciepłe i miękkie. Mi osobiście podobały się oba zestawy, na które masz oferty. Onkyo z Zensorami mi w ogóle nie podeszło. Teraz znany i lubiany dylemat przed Tobą - dołożyć kolejny tysiąc do 803, a potem zastanawiać się czy nie dołożyć tez kolejnego do kolumn? ;) czy może kupić to, co w miarę jeszcze domyka się w założonym budżecie ? ;) 

Pocieszę Cię - trzeba wyjść z założenia, ze świat byłby piękny jakby wszyscy mieli tylko takie dylematy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda zensorki przy onkyo bardzo średnio zagrały. Ciekawy jestem jak zagrałaby 803-ka z heco 900. No brałbym już to Onkyo plus heco 900, ale do Onkyo 8270  dopłacam 500 zł i mam można powiedzieć prawie wzmacniacz. No i jednak wszyscy raczej bardziej chwalą Yamahe obojetne czy to 602 czy 803. Onkyo chwalone jest głownie za HDMI, Yamaha za dźwięk.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to, co inni bardziej chwalą. Tobie ma się podobać. Jak masz kasę to bierz 803. Wiadomo, ze to klasę wyższy sprzęt niż 602. Chociaż dźwiękowo trochę twardy. Czasami jednak jest to zaleta - zależy od rodzaju muzyki. 

Jedna uwaga co do Zensorow. Żeby w pełni je usłyszeć trzeba je dobrze ustawić. Jak chcę coś posłuchać konkretnie to je odsuwam znacznie od ścian i staram się zrobić trojkat idealnie równoboczny. Wtedy czuć super stereofonię. Oczywiscie dywanik ;) 

Przy ścianach lub w rogu lepiej grają Heco.

 

CD8FA600-6223-4C6E-94CB-46C00B8EA55C.jpeg

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Podłączam się tutaj choć dotyczy także kina domowego. Jednak najpoważniej rozważam rozwój dwukanałowy.

Mam niecny plan przejścia w epokę cyfrową i tu zaczynają się schody.

W tym momencie pracują starszy amplituner kina Marantz SR4500 który napędza satelity i robi za przedwzmacniacz do dużo starszego Harmana PM655 do którego podłączone są kolumny STX Electrino 250.

Jest jeszcze CD HK HD710.

Do tego dekoder nc+, BD player i czasami Playstation3

Brak ethernetu czyli wszystko po wi-fi.

Pokój ok 32m2.

Na dzisiaj rozważam kilka opcji i przy nich pytania na które może dacie mi odpowiedzi:

1 Zakup amplitunera AV ale to  chyba najdroższa opcja aby zastąpić wzmacniacz w stereo choć zabiera najmniej miejsca i sterowanie jednym pilotem - o to jaki ampli AV może zastąpić mój wzmacniacz pytałem już ze dwa lata temu gdzieś indziej ale od tamtej pory wprowadzono wiele nowinek i teraz zastanawiam się jaki Denon czy Yamaha czy Marantz AV by zastapił mój wzmacniacz i AV? Fajnie jak by można stworzyć multi-room.

2 zamiana wzmacniacza na all-in czyli coś w jak Onkyo TX-8250 lub 8270, może Pioneer NC-50 (za mała moc do tych Electrino?), może Yamaha, tylko czy zastąpią tego Harmana?

3 czy może jednak wzmacniacz i odtwarzacz strumieniowy oddzielnie? Może zamiast wzmaka końcówka mocy? Tylko to znów by trzeba włączać ręcznie. 

Na koniec jest jeszcze plan zakupu gramofonu co w ostatnim punkcie odnośnie końcówki strasznie miesza bo mój AV nie ma wejścia phono.

Dzięki z góry za podpowiedzi.

Pozdrawiam 

Grzegorz 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem Amplituner sieciowy Pioneer SX-S30DAB i teraz ciagle zastanawiam sie nad kolumnami- moim faworytem sa Pylony Pearl 25, ale mysle tez na Indiana Line 550. 

Moj salon jestt stosunkowo niewielki i wymusza ustawienie kolumn tak, ze odleglosc od sciany jest ok.2 m. Czy wybor kolumn podlogoych bedzie dobry, czy moze poszukac czegos mniejszego, myslalem tez o pearlach 20.

Najczesciej slucham muzyki elektronicznej, daft punk, troche jazzu i klasyki.

Dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Masz niewielki salon, ale odstawiasz kolumny od ściany 2 m? To fantastyczne! Idealne ustawienie. Ile to jest niewielki? 

Co twoich preferencji to raczej bym sprawdził magnat 802 lub niewielkie melodika bl40mkII. Pylon to granie ok ale dość neutralne. Może czasem brakować mu dynamiki do elektroniki. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze mówiłem że nie warto. Niedużo drożej masz 8250. Nie jestem pewien, ale za 2150 na Ceneo to chyba nie ma polskiej gwarancji. No warto napisać. Na forum masz firmy sprzedające Onkyo, między innymi nas. Napisz, wyceń sobie i sprawdzisz. Wtedy zdecydujesz się, czy zostajesz przy starszym modelu, czy jednak nowy jest lepszym wyborem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Wziąłbym 8250. Wiem, ze kolumny to sprawa bardzo dyskusyjna, ale od czegoś muszę wyjść. Pokój Ok 25m2. Muzyka raczej rock, ale nie ograniczam się. Ktoś mi zaproponował Mr 4, Mr 6. A teraz Dunadio Emit 20. Za kolumny chciałbym tak Ok 2 tyś. Macie jakieś propozycje? 

Edytowano przez marcel747
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, chętnych do pomocy nie było nawet wśród profesjonalistów. Szkoda. Skrócę swoje pytanie do punktu 2 czyli co do moich kolumn Electrino 250: 8250  czy 8270 czy Yama 602 czy 803 a może Pioneer? Chodzi o zastąpienie HK PM 655. Z chęcią przetestuję (wypożyczę w W-wie). Słuchana muzyka różna, rock z naciskiem na metal (System of a Down), pop (żona słucha) i trochę poważnej. No i punk rock np. Die Toten Hosen

Dzięki z góry 

G

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...