Skocz do zawartości

Czy to może zepsuć sprzęt? Włączony wzmacniacz bez sygnału dzwięku.


Tymo

Recommended Posts

Witam,

Otóż miałem ostatnio taką sytuację. Zostawiłem sprzęt u siebie w domu tj. wzmacniacz i kolumny. Mój gość który pozostał sam włączył sobie mój sprzęt i jak wychodził zapomniał wyłączyć wzmaczniacza, po czym czym była awaria prądu i i prąd zgasł. W sumie bym się nie przejmował tym, ale ten prąd wrócił i uruchomil isę wzmacniacz wysyłając takie charakterystyczne bzyczenie dość głośne przez jakies pewnie 10 godzin, przez to że sygnał dzwięku nie był włączony w tym wypadku komputer. Jak myślicie możę się coś stać w takiej chwili, ten dzwięk jest szkodliwy dla głośników albo wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wzmacniacz gra, nic nie trzeszczy, nie buczy to bym się tym specjalnie nie przejmował. Potencjometr wzmacniacza prawdopodobnie był dość mocno odkręcony. Domniemywam, że ten odgłos był z kolumn. Czy tak? U mnie wzmacniacz jest prawie zawsze włączony pod prądem przez cały dzień i noc. Należy pamiętać, aby ustawić potencjometr wzmacniacza na 0 przed pójściem spać, czy do pracy :) . Przy włączonym wzmacniaczu non stop, można zauważyć dużo lepszy dźwięk. Niektóre wzmacniacze należy wręcz trzymać non stop włączone pod prądem. Możesz spróbować, kiedyś zostawić włączony wzmacniacz przez kilka dni. Wsłuchaj się w muzykę jak jest na początku, a jak po kilku dniach. Powinno być lepsze brzmienie, bardziej soczyste, lepsza średnica itd.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta nie jest dobra. Bo gdyby była to nie było by buczenia. :)

Kompa podłącza się z system audio przez tak zwane DACi. Niektóre karty dźwiękowe próbują je udawać ale z marnym skutkiem.

8 minut temu, Tymo napisał:

Dlaczego nie powinienem mieć?

Bo na chwilę obecną nie masz źródła dźwięku w rozumieniu audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...