Skocz do zawartości

Denon + Magnat


agar86

Recommended Posts

Witam,

Komponuje zestaw do kina domowego, budżet jakim dysponuje to 2,5 tys. Kino będzie w salonie z połączoną jadalnią, wszystko ok 30 m2. Natknąłem się na amplituner Denon AVR-x540. Do tego chciałbym dołączyć 2 przednie kolumny Magnat Monitor Supreme 802. Oczywiście z czasem bym sobie resztę skompletował. Moje pytanie jest takie : czy kolumny nie będą za mocne do tego amplitunera? czy będę w stanie wykorzystać ich potencjał? może inny amplituner dopasować do nich? Dziękuję i pozdrawiam

 

https://www.denon.pl/pl/product/homecinema/avreceiver/avrx540bt

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kolumna-magnat-monitor-supreme-802-czarny?gclid=EAIaIQobChMI9Nyu9uy11gIVTZSyCh0-lA_KEAQYASABEgJt7_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy słuchałeś tych kolumn?  a jeszcze trudniejsze pytanie..  czy słuchałeś innych?

te magnaty grają bardzo średnio - górne pasmo jest mocno przytłumione - ja wiem, że to są tanie kolumny, ale jeśli miałbym radzić - to poczekaj i dołóż do lepszych kolumn - no chyba, ze ma ci to tylko wydawać dźwięki

amplituner - powinien ci wystarczyć, jesli nie oczekujesz cudów

PS. kolumny nie będą za mocne-  tym się nie przejmuj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, GleNinja napisał:

te magnaty grają bardzo średnio

Czemu? W porównaniu do których modeli z takiego budżetu?

 

21 godzin temu, GleNinja napisał:

górne pasmo jest mocno przytłumione

 

tak. I właśnie dlatego nie powinno się ich łączyć z Denonem X540 a np Yamah 383. A ich dynamika nawet przy słabym mocowo amplitunerze zadowoli początkującego kinomana.

Więc obstawiam właśnie takie zestawienie. Kolumny tak ale podmienić ampli.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powiem tu nie po branżowemu, ale jestem już po godzinach pracy:)

Bzdura!!

Magnaty supreme są kolumnami pod każdym kątem lepszymi od Yamahy która oprócz grania cofnięta góra, która tak zarzucałeś magnatowi gra jeszcze mniej dynamicznie. W kinie na pewno słabej. 

Cieszę się że to zaproponowałeś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doprecyzuje branżowcowi - żeby nie było niedomówień :)

yamahy grają lepiej górą, w moim przekonaniu znacznie czyściej niż magnaty - dodając suba -  dostaniemy całkiem fajne brzmienie

ale z magnatem nic nie zdziałamy - "brak góry" niczym nie zniwelujemy,  dodając suba, spotęgujemy "łupanie" - suma sumarum - żadnymi czarami branżowymi nie uzyskamy góry jak w przypadku yamahy

od razu piszę, odsłuchiwałem te kolumny kilka lat na różnych ampli: denon, onkyo, yamaha, pioneer  - żadna firma nie spowodowała efektu "wow" z tymi kolumnami.

Ale masz rację, dodając 200-300zł - możemy znacznie poprawić brzmienie naszego zestawu - kupując quadrale 6500 - które polecam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam kto był dystrybutorem - stare czasy - ale mega okazyjnie kupiłem centralke na sam koniec (sieć plajtowała)- która do dzisiaj świetnie się sprawuje

W media (ogólnie w RTV)  nie pracuje już od 5 lat - totalnie zmieniłem branże - ale zamiłowanie do sprzętu pozostało

braki już jakieś są - co roku jakieś nowości- ale podstawy zawsze zostaną :)

Wy macie sprzęt z górnej półki - więc u was potrzebni specjaliści - tzw masterzy audio   -  nie "marketowcy"  z otwartym studiem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj się zgodzę - u nas w media też tak było- że nowi jakoś specjalnie nie starali się wiedzieć więcej niż powinni.

Myślą, że jak przeczytają z kartki, netu lub katalogu to już wystarczy. A klient przeczytać może sam,  do sklepu idzie, by dowiedzieć się czegoś więcej.

No ale jak pytasz młodego- czy wie co to jest kwadrofonia   i wzrusza ramionami...  

a co gorsza, idziesz do sklepu, i sprzedawca nie wie jaka różnica między ProLogic I  i ProLogic II  ... -   ręce opadają :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...