Skocz do zawartości

Yamaha r-n402d - zmiana na inny, ciepły, amplituner sieciowy. Prośba przy doborze


sebi20

Recommended Posts

Witam

 

Na początku chciałem się przywitać, jest to mój pierwszy post, dopiero zaczynam zabawę z audio.


Chciałem zapytać jaki amplituner sieciowy polecacie, aby grał ciepło?

Kupiłem amplituner yamaha rn402d, słuchałem go na różnych kolumnach,(to nie kwestia kolumn, z żadnymi nie zagra ciepło) zupełnie nie jest to "mój dźwięk". Kompletne zero basu, po kilkudziesięciu minutowym słuchaniu muzyki z tego amplitunera, piszczy mi w uszach. 
Nie jestem audiofilem, jest to mój pierwszy amplituner, potrzebuję go do słuchania radia w domu i muzyki przez DLNA. Dlatego myślałem, że w zasadzie każdy spełni moje oczekiwania, a okazuje się, że to zupełnie nie jest to. Czy możecie mi coś doradzić, w granicach 2tyś zł?

Kolumny jakie posiadam to MAGNAT SUPREME 1002. Takie mam i proszę się nie śmiać. Tak jak w wcześniej pisałem, chcę słuchać radia i wymagam, żeby coś zagrało lepiej od mojego głośnika bluetooth za 100zł. W tym momencie mój głośniczek gra cieplej i mnie tak nie meczy ;-)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebi20,

z pewnością bardziej doświadczeni forumowicze pomogą w rozwiązaniu Twego problemu, ale tylko w przypadku kiedy spojrzysz na prawą górną część strony głównej forum.

Tam masz dokładne wytyczne jak napisać swój pierwszy post, który jak wyżej wspomniałem, pomoże w odpowiednim doradztwieB| 

Tak z mojej strony... Wzmacniacz będzie dużo lepszym rozwiązaniem:10_wink:

... i nikt nie będzie się śmiał z Twego sprzętu. Każdy z nas ma swój cenowy pułap.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystkie potrzebne informacje zawarte są w moim pierwszym poście. Zapomniałem tylko dodać, że pokój ma ok 20mkw. 

Amplituner ma być nowy, z funkcjami sieciowymi - co zresztą również napisałem.

Zastanawiam się nad ONKYO TX-8150 lub pioneer sx-n30dab z naciskiem na onkyo. Co lepiej zagra z tymi budżetowymi kolumnami?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie chodziło o to jakiej muzy słuchasz, jakie brzmienie preferujesz oprócz tego że ciepłe, i prawdopodobnie przy wzmacniaczach masz lepszą jakość brzmienia a już na pewno większy wybór... tak czy inaczej będziesz musiał jechać posłuchać zaproponowane przez kolegów propozycje, bez tego sie nie obędzie, lub pożyczyć do domu bo tam najwięcej usłyszysz - kiedyś byłem na nie, ale teraz jak najbardziej polecam taką opcję !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje onkyo tx 8270 zagłębiałem się trochę w temat i każda opinia na jego temat była taka że gra ciepło i nie podbija górnych pasm wiec może ci się spodobać i kupisz go w dobrych pieniążkach :) Masz w nim dodatkowo HDMI i całą reszte funkcji sieciowych których żaden amplituner nie posiada :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem amplituner yamaha rn402d, myślałem, że dla mnie jako człowieka który chce sprzętu aby posłuchać radia w domu nie będzie to jakoś zauważalne, ale jednak, gra bardzo zimno, męczy mnie.

Miałem też Onkyo tx-8150, dźwięk znacznie przyjemniejszy, jednak jeśli chodzi o obsługę funkcji internetowych to totalna porażka - zacina się, zawiesza, przerywa, raz coś działa, raz nie. Yamaha tutaj miażdży Onkyo, yamaha działa poprawnie, poprostu działa za każdym razem dobrze, Onkyo ma z tym problemy. I tutaj pojawia się problem, yamaha nie pasuje mi ze wzgledu na dźwięk- drażni mnie, Onkoy dźwięk super, natomiast obsługa porażka. W Onkyo jak przewijało się za szybko piosenki na spotify, to się zawieszał, za każdym razem ;-) dramat. Czekam aż w dystrybucji pojawi się następca tx-8250, może z racji, że nowszy model nie będzie miał tych problemów. Ewentualnie myślałem nad Yamahą r-n602, jednak obawiam się, że ten dźwięk nadal nie będzie przyjemny mimo wyższego modelu.

 

Ewentualnie jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa w wyższym modelu Onkyo wcale nie musi być sprawniejsza. Wszystkie modele korzystają z tej samej aplikacji sterującej na smartfony i prawdopodobnie również z identycznego oprogramowania wewnętrznego. Za to dźwięk R-N602 może się sporo różnić od R-N402. Mają całkowicie różna budowę wewnętrzną, więc prawdopodobnie również inaczej brzmią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa wcale nie musi być sprawniejsza ale jednak na to liczę. W Onkyo tx-8150 jest firmware z 2015 roku, bez żadnych aktualizacji! Natomiast w Onkyo tx-8250, który jeszcze nie jest dostępny u nas na rynku, jest już któraś aktualizacja dostępna, na stronie producenta. Firmware jest inny.

Edytowano przez sebi20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o pisałem ci że to słaby model ale nie posłuchałeś. Może teraz coś więcej wyniesiesz z moich rad.

Rn602 jest wyraźnie lepszy pełniejszy ale czy cieplejszy? Raczej nie. Chodź w 402 brakuje tak dużo że trudno stwierdzić czy akurat tylko ciepła

Onkyo 8150 ma świetną aplikacje. Więc albo coś źle zainstalowałeś albo model był felerny. Sieć w Onkyo dział wybitnie dobrze. Razem z apka.

Masz też nowy model 8250 już dostępny i pionka sxn30 który jest po prostu tańszy. 

Oba cieplejsze od Yamahy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie produkują. Ani w tej cenie, ani w dwu- trzykrotnie wyższej. Europejskie konstrukcje zaczynają się dopiero na pułapie ok 10 000 zł. No chyba, że jakieś systemy mini, jak Cambridge Audio Minx. Chociaż nie. Są jeszcze urządzenia niemieckiego Blocka, ale nie cieszą się szczególną renomą.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wzmak (tutaj koledzy coś doradzą, ale wybór zdaje się że powinien być większy niż w ampli) + na początek jakiś chromecast audio, a jak kiedyś zwiększysz budżet to może jakaś lepsza sieciówka? ewentualnie wzmak + dac i wszystko z komputera (tutaj wybór brzmienia powinien się jeszcze poszerzyć, bo zdaje się dac też wpłynie na brzmienie). Jak masz radio z neta i stabilne łącze to żadne daby nie będą Ci potrzebne IMHO. Najlepiej posłuchaj w sklepie a potem jak trafisz na coś ciekawego wypożycz jeszcze do domu żeby się upewnić czy się zgrywa z Twoją domową akustyką.

Może trochę genealizowałem przy tych japończykach ale czy europejski (brytyjski, duński) sprzęt audio nie jest lepszy, bliższy brzmieniowo? Może nawet zaryzykowałbym stwierdzenia że oni tam mają trochę inną kulturę/dziedzictwo, inną muzykę, inne podejście do sprawy..czy to nie brytyjczycy zawsze przodowali w muzyce i audio ? ale może trochę generalizuję? takie tam luźne przemyślenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...