Skocz do zawartości

Wzmacniasz stereo + amplituner A/V


luwe

Recommended Posts

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich.

Mam mały dylemat. Po nowym roku planuję zakup sprzętu audio i oddania na emeryturę starego amplitunera Onkyo ds595.

Chciałem kupić amplituner Anthem'a 510/520 ale przyszedł mi do głowy taki pomysł żeby kupić dobry wzmacniacz stereo do słuchania muzyki i jakiś budżetowy amplituner a/v do kina , wszystko w cenie Anthem'a. Kolumny przednie podłączyć do wzmacniacza a amplituner z wyjścia pre-out podłączyć ze wzmacniaczem.

Wiem że powinienem iść do salonu i zrobić odsłuchy i zapewne to zrobię, ale może ktoś ma doświadczenie w połączeniach stereo + a/v i słuchał też Anthem'a i może porównać oba rozwiązania?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powiem ci że idąc w ampli słabszej jakości + wzmacniacz dużo lepiej na tym wyjdziesz!

Dźwięk będzie o klasę lepszy oczywiście przy założeniu że dobrze dobierzemy elektronikę do kolumn. 

Ale jest małe ale. Obecne amplitunery nowe nie chętnie posiadają pre out. I tutaj nawet podstawowy model który takie gniazdo ma nie pozostawi zbyt dużego pola do wyboru wzmacniacza. 

Anthem może okazać się być całkiem nie zły. Jaki budżet na ampli i wzmak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w necie ampli z pre-out i rzeczywiście jest kiepsko. Osobiście najbardziej by mi pasowało kupić np. używanego Maranza nr1402 i do tego wzmacniacz. Budżet na elektronikę tak między 5,5 do 7 tyś. Kolumny to odrębna sprawa, trzeba będzie coś dobrać ale tu ma dużo do powiedzenia moja małżonka - muszą się jej spodobać;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wymiana twojego Onkyo na tego marantza to tylko pójście w nowsze urządzenie to wszystko. 

W cenie 7k

Albo Denon x3300 z roksan k2

Albo onkyo rz820 z nad 372.

Nawet się nie przyznawaj że żona będzie decydować o wyglądzie kolumn. Bo wtedy wybierzesz dziadostwo i tyle. Ma grać. A jak wygląda to wygląda. 

Połączenie tych dwóch cen z reguły jest drogie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rekomendacje, popatrzę na te urządzenia.

Kino nie jest priorytetem, filmy oglądam ale stereo jest dla mnie ważniejsze. Dlatego wolę słabszy ampli + lepszy wzmacniacz stereo.

Kolumny, mówiąc krótko, muszą być czarne i najlepiej lakierowane. Co myślisz o Kef 750 albo o Focal Chorus 726?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...