Skocz do zawartości

Słuchawki do domu z izolacją dźwięku lub tłumieniem hałasu - budżet 2000 zł +


Recommended Posts

Witam

Sprawa wygląda tak: podczas słuchania muzyki, oglądania filmów, spania - drażnią mnie wszelkie dźwięki zewnętrzne bez względu na skale (hałasujący system windy w bloku, biegające po suficie dzieciaki sąsiadów, grający telewizor, oraz inne stuki puki wydobywające się za ścian bloku). Nic z tym nie zrobię, tak mam i koniec :) . Szukam więc rozwiązań, które zredukują problem (najlepiej dom wolnostojący w szczerym polu, ale to jeszcze długie się nie uda :( ). Co możecie polecić w tych dwóch przypadkach, żeby w najlepszym możliwym stopniu odciąć się od świata:

1.  Oglądanie filmów – początkowo napaliłem się na Bose QC 25 z ich podobno fenomenalnym  aktywnym tłumieniem hałasów. Później poczytałem jak to działa no i nie jestem przekonany czy ten system poradzi sobie z moim problemem, czyli nagłymi, często nierytmicznymi odgłosami zewnętrznymi. Idealne były by słuchawki, które nieustanie tworzą pewien rodzaj bariery, bez systemu nasłuchu. Na razie o takich nie słyszałem. Zacząłem więc myśleć o jakiś słuchawkach z dobrą pasywną izolacją dźwięku i początkowo znalazłem Sennheiser’y 280 pro albo ATH-M50x.
Ogólnie nie zależy mi na bezprzewodowym systemie, dźwięk też nie musi być audiofilski, co nie znaczy że ma być zły. Priorytet to wytłumienie, później dźwięk, następnie możliwość łatwej wymiany poduszek/gąbek w przyszłości no i długi kabel min. 2,5m. Co moglibyście polecić ? - to pierwsza sprawa, a druga to interesują mnie Wasze opinie co do Bose’ów i systemu ANC – czy poradzi sobie z odgłosami o których pisze?

2. Kwestia słuchawek in-ear do spania. Tutaj podobna sytuacja – napaliłem się na Bose QC 20, ale czy coś zdziałają ? Proszę o opinie w tym temacie. Jeżeli uważacie, że to zły pomysł to ponownie – jakie słuchawki polecicie, które mają bardzo dobrą izolację ? Tutaj jest prościej, bo jakoś odsłuchu nie gra dla mnie roli. Chodzi mi jedynie o puszczanie dźwięków typu white noise. Muszą też być bardzo wygodne, by nie wypadały i nie wadziły zbytnio w nocy.

To tyle moich problemów życiowych :) Mam nadzieję, że coś poradzicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...