Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy + CD do 1800 zł


vonPavel

Recommended Posts

Witam,

jestem na etapie poszukiwania nowego napędu do mojego zestawu ponieważ stary niedługo przestanie działać (coraz częściej nie odczytuje płyt).

Obecnie posiadam NADa 326BEE, kolumny AcousticEnergy Aegis One na podstawkach oraz odtwarzacz H-K HD750.

Na wstępie zaznaczę, że mój obecny odtwarzacz HK bardzo mi pasuje - miałem już w tym zestawie 5 innych napędów i żaden tak dobrze (w mojej ocenie) nie grał. Oczywiście w budżecie używek do 300 zł :)

Podstawowe wymagania od "nowego" sprzętu:

- odczyt CD

- słuchanie muzyki z flac'a + (nice to have) dsd

- streaming ze spotify/tidal

Muzyka słuchana: rock 40%/metal 40%/jazz 20%

Ze względu na te wymagania spojrzałem w kierunku combo takich jak Onkyo C-N7050 czy Yamaha CD-NT670, ale czy to będzie najlepszy wybór w takiej kasie?

Przeglądając sieć zauważyłem, że czasem polecany jest zestaw DAC + tani napęd jako transport (zupełnie nie mam typów jeśli chodzi o konkretne modele).

Co według Was byłoby lepsze do 1800 zł? Jakieś nowe combo, czy zestaw DAC+napęd? Zastanawiam się, który kierunek poszukiwań obrać :)

Nie wiem, czy w tym przypadku to takie istotne, ale tutaj rzut pomieszczenia (głośniki zaznaczone na żółto):

AC8DvwX.jpg

 

Edytowano przez vonPavel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przypadku wyboru CD+DAC wyglądałoby to tak, że do DAC'a podłączam "byle jaki" napęd CD oraz komputer i przez komputer "strumieniuję" muzykę? A na wyjściu DAC do wzmacniacza? ;)

edit - jak rozdzielić budżet w takim wypadku? Lepiej kupić droższy DAC (np. do 1300 zł) i jakikolwiek napęd (do 500 zł)?

Edytowano przez vonPavel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, vonPavel napisał:

Czyli w przypadku wyboru CD+DAC wyglądałoby to tak, że do DAC'a podłączam "byle jaki" napęd CD oraz komputer i przez komputer "strumieniuję" muzykę? A na wyjściu DAC do wzmacniacza? ;)

edit - jak rozdzielić budżet w takim wypadku? Lepiej kupić droższy DAC (np. do 1300 zł) i jakikolwiek napęd (do 500 zł)?

Tak. Dac wtedy jest takim centrum.

W Twoim przypadku zainwestowałbym w dac. Prawda jest taka, że im więcej tym lepiej, wiadomo. Dac jest bardzo ważny. To on odpowiada za barwy, dociążenie, rozdzielczość i w pewnym stopniu za dynamikę. Nie wolno go zaniedbać.

Na początek kupilbym proste cd. Ale w przyszłości mogłbyś kupić pożądny transport cd.

Trzeba pamiętać, że dac+cd ma swoje wady. Większy jitter ale myślę, że narazie nie ma co zaprzatać tym głowy.

Miałem kiedyś hk970. Dobrze go wspominam choć on też wyzionoł ducha....widocznie harmany tak mają ;)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, czego z tej listy omijać, a co powinno być lepszym wyborem?

- CAMBRIDGE AUDIO DacMagic 100 (obecnie nowy za 660 zł...)

- ASUS XONAR ESSENCE STU

- MUSICAL FIDELITY V90-DAC

Natomiast jeśli chodzi o CD - najchętniej kupiłbym nowy lub na gwarancji (dużo używek miałem i ZAWSZE miałem problemy z napędem). Może być zupełnie cokolwiek? Np. najtańsze onkyo/denon/cambridge?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonPavel napisał:

Natomiast jeśli chodzi o CD - najchętniej kupiłbym nowy lub na gwarancji (dużo używek miałem i ZAWSZE miałem problemy z napędem). Może być zupełnie cokolwiek? Np. najtańsze onkyo/denon/cambridge?

Może zacznij od wymiany lasera w swoim Harmanie? Tam jest chyba SONY KSS-213C, więc drogo nie będzie.
A wtedy będziesz wiedział ile Tobie zostanie na DAC.

Jak napisał Audiowit - im więcej na DAC tym lepiej.

Jako minimum traktowałbym Q-DAC (zmieścisz się w tysiącu) i do tego transport CDT Audiolaba (nie ma wyświetlacza - obsługa przez DACa, bywają nowe poniżej tysiąca - bo wspomniałeś o nowym sprzęcie), a jeśli uda się reanimacja Twojego HK - to wtedy wyrobisz się finansowo na M-DACa. Albo od razu wejść w odtwarzacz z wbudowanym DACem (i w dodatku ma sporo gniazd wejściowych) Audiolab 8200cdq (używany, bo na nowy się nie wyrobisz przy Twoich założeniach finansowych).

Poniżej masz test 8200cdq w AUDIO:
http://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/940-audiolab-8200cdq-2-x-8200m

a krótkie informacje o M-CDT tutaj:
http://audio.com.pl/newsy/promocje-prezentacje/9733-w-ofercie-salonu-q21-pojawi-sie-nowy-transport-cd-audiolab-m-cdt

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser w moim napędzie był wymieniany, niestety jest to jakiś grubszy temat związany z rozkręcaniem płyty. Po zamknięciu szuflady często nie rozpędza w ogóle kompaktu - to nie jest błąd "no disc" jak w przypadku padającego lasera.

W takim razie będę szukał Q-DAC, aczkolwiek będzie mi się musiało poszczęścić, bo aktualnie nie widzę żadnych używek w sieci, a nowy jest za 1500 zł, co zostawia 300 zł na napęd :)

Ten transport Audiolab CDT współpracuje tylko z DACami Audiolaba (w kwestii wyświetlacza)?

Audiolab 8200cdq... bardzo chętnie, ale kto mi sprzeda używany sprzęt z ceną sugerowaną 5000 zł za (naciągając budżet) 2000 zł. Musiałoby mi się mega trafić.

Poszukiwania Asusa i Musical Fidelity odpuścić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś oprócz tego, co napisałem w pierwszym poście?  (Muzyka słuchana: rock 40%/metal 40%/jazz 20%)

Jeśli testuję sprzęt, to staram się posłuchać:

Morphine - Buena

Metallica - Orion

Queens of the Stone Age - Turnin on the screw

Miles Davis - So What

John Lee Hooker - Chill out

W tych utworach mniej więcej jestem w stanie rozpoznać, czy sprzęt wpada mi w ucho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vonPavel,  zobacz ogłoszenie:

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/wieze/audiolab-q-dac-m-pwr-m-cdt-wyp-os117716.html

Co prawda komplet dodatkowo ma końcówkę mocy, ale może sprzedawca zgodziłby się rozdzielić. Albo Ty przemyśleć swoje zakupy :) Jest to sprzęt nowy, na gwarancji importera. Sklep ten jest autoryzowanym przedstawicielem. Ja w tej firmie kupiłem taki sam zestaw, dodatkowo z odtwarzaczem sieciowym. Firmę mogę polecić.

M-Dac jest rzeczywiście lepszy od Q-Daca, ma lepszy DAC (oba na francuskim SABRE, ale m-dac na wyższym), ma więcej wejść, pilota i pokrętło głośności zamiast przycisków góra-dół ( ale te pokrętła są do niczego, bardzo nieprecyzyjne, wolę bardzo dokładną regulację przyciskami). Zresztą masz już wzmacniacz. Zarówno m-dac, jak i q-dac jest również pre-ampem.

 

Edytowano przez Don55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferencje brzmieniowe chodzi o.

Lubię dzwięk miękki, ocieplony z delikatnie zaznaczonymi konturami perlistymi wysokimi tonami i głęboką sceną.

Lub

Lubię dzwięk analityczny, bez podbarwien z precyzyjnie sfokusowanymi źrudłami pozornymi, szybkim, konturowym basem i wysokimi pelnymi mikroplanktonu i powietrzem.

Przetworniki na kosci sabre odpowiadajà bardziej drugiemu opisowi. Jeśli nie zneutralizujesz przetwornika c/a resztą toru to moze być efektowny ale męczący dzwięk.

Ja mam dac na 2xsabre 9018 i okablowanie musiało być podpożądkowane pod dac.

Nie slyszałem m-dac ale domyslam się, że dzwiek idzie w tym kierunku.

Preferencje brzmieniowe opisz swoimi słowami :).

Przyglądam się reszcie Twojego toru i tak sobie myślę, ze chyba to nie Twoj dzwięk choć oferta zaproponowana przez Don55 jest bardzo dobra cenowo.

No nie wiem. Bez odsłuchu bym nie ryzykował. Chyba, że zmienisz rownież kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto pomyśleć o wymianie calego toru. Lub szukać innego dac.

Może dobrą opcjà będzie nasz rodzimy nostromo wolf z zasilaczem. Asus muso chyba też nie bylby złym wyborem. Ma go nasz forumowy kolega Doktormoon.

Nie pamiętam tylko czy nostromo ma wiele wejść.

Te monitorki, w ktorych jesteś posiadaniu to tak na marginesie trochę mezalians z nadem.

Po przemyśleniu. Jeśli chcesz zrobić krok naprzód, a nie tylko wymienić źródło skożystaj z propozycji dona, a kolumny znsjdziemy.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, jeśli chodzi o preferencje brzmieniowe, to lubię jak dźwięk jest ciepły i ma głęboką scenę, ale słychać sporo detali. Aczkolwiek dużo dobrego sprzętu w swoim życiu nie słyszałem, więc dla mnie wszystko z trochę lepszej półki (lepszej niż standard marketowy) ma sporo detali ;)

@audiowit Z tych dwóch opcji, które opisałeś wybrałbym pierwszą

@Don55 pytałem o ten zestaw w tym sklepie, ale opcja rozdzielenia nie jest zbyt korzystna cenowo. Może cały zestaw by się opłacał, ale przedstawiciel sklepu pojedynczego klocka tanio nie sprzeda.

Ze wszystkiego co poczytałem w sieci zdecydowałem się już mentalnie na używany Audiolab M-DAC oraz "jakiś" transport do 500 zł (i tak będzie 500 zł ponad budżet). Aczkolwiek widząc najnowsze posty sam już nie wiem, skoro M-DAC może słabo zagrać z tym co mam :( na posłuchanie tego M-DAC w moim torze raczej nie mam co myśleć - wątpię abym miał gdzie tego wysłuchać.

Kabel RCA mam B-Tech XA23, a głośnikowy REAL CABLE TDC300.

Na wymianę kolumn nie mam co liczyć w najbliższym czasie, ponieważ mam je użyczone w wieczną dzierżawę (nie mogę ich sprzedać/wymienić). Słuchałem tych monitorów z kilkoma wzmacniaczami i ten NAD zdecydowanie mi najbardziej podszedł (konkurencją była Yamaha, Pioneer, Denon...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o możliwość testowania DAC NOSTROMO wolf 2.

W takim razie w kręgu moich zainteresowań będą teraz NOSTROMO wolf 2 oraz ASUS XONAR ESSENCE ONE.

Natomiast jeśli chodzi o zmianę napędu za 700-800 zł, to czego szukać, a od czego uciekać? Wiadomo, że budżet marny, ale może czegoś lepiej się wystrzegać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...