Skocz do zawartości

Konfiguracja domowego zestawu HIFI - co radzicie i v-ce versa


SUBORO

Recommended Posts

Kłaniam się nisko i przechodzę do sprawy. Chcę kupić nowy sprzęt : wzmacniacz-tuner-cd player-kolumny. Do salonu 30 m2. Cena nie gra roli ! Pod warunkiem, ze nie przekroczy 30 tys. pln. Prośbę swą motywuję tym, ze od czasów mojej młodości (lata 80') wiele się zmieniło, a ja tego nie śledziłem. W tamtej epoce niedościgłym wzorem był np. Bang&Olufsen, a dzisiaj to już tylko fajny design. Każda wskazówka będzie mile widziana. Wskazówka na TAK i na NIE. Zwłaszcza na NIE :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze masz taki budżet ale żeby Ci pomoc musimy mieć więcej informacji. Zobacz na ''jak napisać pierwszy post''.

Od razu Ci mowię, ze tą kwotę przeznaczyłbym na sprzęt używany. Za 30 kzł będziesz miał w domu sprzęt majacy znamiona hiendu. Natomiast nowy będzie tylko niezłym hifi. Ewentualnie z takim budżetem polecę dobre polskie manufaktury. Ciężko o sprzet z salonu, ktory zagra dźwiękiem wyższej klasy.

B&O super wyglądał natomiast grał tylko dobrze ;)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda na 30 kpln (za nowy). Nie czytałem ''jak napisać pierwszy post'' ale chyba intuicyjnie wypełniłem większość zaleceń. Sprzęt ma dawać radość ze słuchania ale pozostawiać swobodę konwersacji w pomieszczeniu. Tak jak posiadany przeze mnie (w innym pomieszczeniu) zestaw z początku lat 80' : ampli PIONEER SA 7800 i kolumny ALTUS 75.

Edytowano przez SUBORO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, sturek napisał:

Ja jestem na NIE. Żaden ze współczesnych zestawów nie da ci tyle radości ile dawał kiedyś PIONEER SA 7800 i kolumny ALTUS 75. I vice versa ?

No tak, bez zdziwienia, mogłem się tego spodziewać :D

Ale daj mi szansę ! Chodzi o nuworyszowski zestaw z pilotem ! Do słuchania przy śniadaniu czy proszonej kolacji. Żeby była głębia dźwięku, a perkusja nie brzmiała jak walenie grabkami w puste wiadro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się działo w latach 80 niech tam zostanie. Teraz sprzęt jest zupełnie inny.

Mógł bym tu sypać modelami i zachęcać cię do kupna on line robią lepszą cenę.

Ale nie o to chodzi. Drogi kolego czeka cię wizyta w salonie. Pewnie nie jednym wstępny odsluch. Później zabranie sprzętu do domu. Jednego drugiego i sprawdzenie co i jak i czy spełnia twoje oczekiwania. 

Oczywiście zapraszam do nas gdyż spokojnie sprzęt weźmiesz sobie do domu.

Zachęcam cię do wzięcia sprawy w swoje ręce a nie forumowiczów i jednak sprawdzenie samemu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kraft napisał:

Przecież za tę kwotę każdy zestaw spełni te (niewygórowane) oczekiwania. Wybierz taki, który się najbardziej spodoba wizualnie gościom i po sprawie.

W poprzednim poście starałem się (może nieudolnie) być autoironiczny. Stary Pioneer jest nie do pobicia, ale stoi sobie w .. no powiedzmy w gabinecie ^_^ i tam zostanie. W salonie mam sprzęt mało znanej firmy Roksan i kolumny Quadral. Chcę się tego pozbyć i wstawić coś nowego, optymalnego na dzisiejsze czasy. Do 30 kpl. Wygodnego w obsłudze (czyli z pilotem). Grającego fajnie w tle zajęć domowych. Potrzebuję wskazówek : w jakich markach szukać, ewentualnie od jakich marek trzymać się jak najdalej. Nie chodzi o szeroką analizę tylko proste wskazanie, przykładowo MARANTZ - tak, DENON - nie. Jaka firma robi dzisiaj fajne kolumny ? Pokazać zagubionemu  kierunek, dalej pójdzie sam :1_grinning:  I zanim pójdzie do specjalistycznego sklepu na "odsłuch".

Edytowano przez SUBORO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SUBORO napisał:

W poprzednim poście starałem się (może nieudolnie) być autoironiczny. Stary Pioneer jest nie do pobicia, ale stoi sobie w .. no powiedzmy w gabinecie ^_^ i tam zostanie. W salonie mam sprzęt mało znanej firmy Roksan i kolumny Quadral. Chcę się tego pozbyć i wstawić coś nowego, optymalnego na dzisiejsze czasy. Do 30 kpl. Wygodnego w obsłudze (czyli z pilotem). Grającego fajnie w tle zajęć domowych. Potrzebuję wskazówek : w jakich markach szukać, ewentualnie od jakich marek trzymać się jak najdalej. Nie chodzi o szeroką analizę tylko proste wskazanie, przykładowo MARANTZ - tak, DENON - nie. Jaka firma robi dzisiaj fajne kolumny ? Pokazać zagubionemu  kierunek, dalej pójdzie sam :1_grinning:  I zanim pójdzie do specjalistycznego sklepu na "odsłuch".

Wiele się zmieniło od ostatniego twojego wyboru.

Roksan to firma bardzo znana:)

Nie da się wskazać marantz tak denon nie. Bo każdy produkt, wzmacniacz w ich ofercie jest inny. To samo ma się w przypadku kolumn. Często gęsto to jedynie logo się zgadza.

Zaproponuje na sucho modele żebyś coś z wątku jednak wyniósł. Bo chyba o to ci też chodzi.

Roksan caspian m2, cayin a55tp, marantz pm14s1, naim supernait 2, xindak 6950

Kolumny: dali rubicon 6 lub 8, studio 16 Hz minas anor premium, sonus faber venere S, tannoy definition DC 8ti, pmc twenty 24.

 

I pewnie trochę by wymieniać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SUBORO napisał:

No nareszcie  :1_grinning: O to mi chodziło, tzn. jakiś punkt zaczepienia.

No widzisz :)

45 minut temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

Nowa seria 700 od B&W jest całkiem miłym punktem zaczepienia, akurat w twoim zasięgu. :)

http://www.tophifi.pl/aktualnosci/bowers-wilkins-seria-700-studyjny-dzwiek-w-twoim-domu

Od siebie, polecam jeszcze przyjrzeć się kolumnom ELAC FS409, bądź mniejszym FS407.

Albo starsza cm :)

Jest teraz 50 procent tańsza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...