Skocz do zawartości

Kolumny aktywne za ok. 600 zl


Wrzask

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jest taka sprawa, ze mam 600 zl i chce audio do kompa wymienic, bo narazie mi gra chinska wieza panasonix (nie do znalezienia model w necie) z kolumnami jakimis. Na 3 forach komputerowych zalozylem tematy, uzyskalem 2 nazwy Microlab Solo 6c i Edifier R1280DB. Na te 2 bylem zdecydowany az do jednej recenzji, w ktorej wyczytalem, ze one z bliska graja nie tak jak trzeba. Trojkat akustyczny miedzy kolumnami a sluchaczem powinien byc okolo 2 metrow, no minimum 1,5. Przy zalozeniu ze z kolumn bede korzystal na 3 sposoby - granie w fpsy przy biurku 110 cm (to odleglosci miedzy kolumnami i mna bedzie 80 c ), ogladanie filmow z lozka czy fotela odrobine dalej od biurka( to tez nie bedzie 2m i musialbym jeszcze filary pod kolumny kupic i rozstawiac wokol biurka) i sluchanie muzyki jak sobie laze po pokoju, sprzatam czy cos tam robie. No i sie wstrzymalem z kupnem tych Edifierow R1280DB , moze mi to doradzicie z powrotem albo polecicie jakies inne kolumny aktywne w moim budzecie. Karte dzwiekowa mam zintegrowana narazie, ale kupie jakas za 200-300 zl za jakies 3 tygodnie dopiero. Dodam jeszcze, ze audiofil ze mnie zaden, obce mi kwestie akustyki, rozrozniania poszczegolnych tonow czy dostrajania w equalizerze, interesuje mnie generalna poprawa w jakosci dzwiek do tego co mam bo to trzeszczy i denerwuje. Takze bede zobowiazany za pomoc. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może klasyczne stereo? Za 200-300 zł można kupić używany wzmacniacz, za 300-400 kolumny podstawkowe (monitory). Później dokupiłbyś stendy pod kolumny i daca. Na początku używałbyś do połączenia kabelka mini jack - 2xRCA (tzw. "czincz"). Podłączyłbyś sobie do gniazda słuchawkowego w kompie. Oczywiście jeżeli masz miejsce na biurku. Nawet przy tak wąskim ustawieniu, mogłoby być nieźle na początek. Z czasem kolumny rozstawiłbyś szerzej (Edycja: postawił na stendach po bokach biurka) zgodnie z zasadami akustyki. Ale wszystko powoli, małymi kroczkami. Ważne by był progres.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zapytam Cię o to jaki masz komputer stacjonarny czy laptopa, jesli stacjonarny to zapewne płyta główna ma już wyjście spdif, więc zamiast inwestować dodatkowo w kartę dźwiękową I puszczanie tego po mini jack byłoby strata funduszy, jezeli twók komputer ma takie wyjście pomyśl o  Scansonic s5bt, małe monitorki bliskiego pola ale tego chyba szukasz, mają wbudowany DAC i możliwość rozbudowy o suba jeśli będzie Ci mało niskich tonów. Co do ceny to przekracza twój budżet, koszt 800 zł, ale odpada ci zakup karty dźwiękowej i tu już się mieścisz. Dodatkowo ma BT

 

https://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3225&virtuemart_category_id=581#

Pytanie czy jeszcze są dostępne w tej cenie

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem, ze sie wstrzymam i dozbieram tak do 1000 zl na ten sprzet. Tylko powiedzcie co wtedy czy monitory aktywne czy tak jak koledzy mowili wzmacniacz (sa jakies z wbudowanymi dacami, gosciu mowi CA Azur 540R 500 zl uzywany) i jakies kolumny. Tylko jakie to sa kolumny do wzmacniacza? Zarzucilibyscie aukcja albo nazwa takich. Wezcie pod uwage, ze mam pokoj 25m2 (duzo przestzreni do muzyki), natomiast czasem siedzialbym blizej glosnikow (gra czy film). Dzieki w ogole wszystkim za eleganckie odpowiedzi, bo mnie nakierowaliscie na tym forum najbardziej chyba. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pokój 25m to tanimi kolumnami aktywnymi za 1,czy 2 tys. dobrze ich nie nagłośnisz, a jakość brzmienia będzie słaba.  Słaba bo wzmacniaczyk w takich kolumnach aktywnych jest słabej jakości, specyficznej konstrukcji np słaba dynamika, duże S/N-szumy . Kupując wzmacniacz stereo dobierasz kolumny pasywne ( w odróżnieniu od aktywnych) w 25m zdecydowanie podłogowe.  Jakiej marki wzmacniacz i kolumny to trudna sprawa, kluczowa, musisz wiedzieć czego oczekujesz, co lubisz.

Nawet jakbyś miał mniejszy pokój to kupowanie kolumn aktywnych za 1tys też jest dla mnie dyskusyjne, jak ktoś oczekuje  czegoś " więcej" , bo jakość brzmienia z aktywnych kolumn za 1000 zł będzie i tak gorsza niż no podobnego cenowo zestawu np. Denon pma 520/510 i Np. Magnat supreme 202.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila!

Teraz piszesz. Czasem siedział bym bliżej. No to albo będziesz siedział bliżej przy kompie i wtedy monitory aktywne. Albo czasem bliżej a czasem dalej. Wtedy klasyczny system.

Do 1000 dostaniesz tannoy m2 lub mission m32i wiele osób zaczyna od tych kolumn i denona pma 860 lub yamahe ax500. 

25 m to spore pomieszczenie. Małe podłogowki by się przydały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i konkret panowie, dzieki. Uzbieram tysiaka i wtedy zawojuje.  A powiedzcie mi jak to ze sprzetem uzywanym jest, bo generalnie jestem uprzedzony, nie raz mi sie psula uzywana elektronika. Jak to jest ze wzmacniaczem i kolumnami? Jak pochodzi u kogos jakis czas i ktos to potem sprzedaje, to jesli nie jest walniete cz y moze byc zuzyte do tego stopnia ze mnie szybko wystapi np jakas usterka albo przestanie chodzic? No bo wiadomo, ze bym wolal uzywane kupic i sie nie bac, bo wtedy lepszy sprzet bedzie za te 1000. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kolumn sprawa jest prostrza. 

Jak dobrze grają to duża szansa że jeszcze pograją.

Ze wzmacniaczem różnie. Musisz brać pod uwagę że to produkty pełnoletnie. Jednak w większości przypadków naprawa jest możliwa i nie kosztuje krocie.

Chyba że ktoś nieumiejętnie poprzednio coś w nim dłubał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...