Skocz do zawartości

Kino domowe do 4 tys


charly1

Recommended Posts

Dzień dobry.

Aby zaproponować konkretne rozwiązania podaj proszę więcej informacji. Przede wszystkim jak duże jest pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie systemu (filmy, koncerty, gdy, muzyka), czy masz jakiś odtwarzacz blu-ray (np. PS4) czy w zestawie musi znaleźć się także odtwarzacz, czy masz preferencje w kwestii budowy, kolorystyki kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, charly1 napisał:

Mam Xboxa 360 pokój jakieś 20m2 a kolor jest obojętny ale najlepiej chyba czarny. Kino będzie wykorzystywane głównie z myślą o muzyce

Wylewny w słowach to nie jesteś, ludzie jak kupując jabłka więcej mówią czego oczekują...  Faktycznie kino domowe za 4 tys to dość podstawowy model i amplitunera i zestawu kolumn, w kinie owszem ujdzie, ale w muzyce słabo. Koledzy mają rację, kino do muzyki to słaby pomysł, tak jak byś kupił auto typu Van lubiąc sportową jazdę po zakrętach.  Za 4 tys kupisz zacny zestaw stereo, w każdym razie jak mądrze się do tego zabierzesz to na podobnie grający kinowy musiałbyś wydać z 2-3 razy więcej.

PS. To jaki kolor chcesz, czy kupisz raczej nikogo nie interesuje, bo jak podpasuje Ci jakiś zasugerowany, a potem odsłuchany w salonie model, to jego kolor ( amplitunera) można sobie wybrać na końcu- płacąc , czarny, lub srebrny, a kolorów kolumn bywa i kilkanaście ...  to forum audio, a nie modowe, czy inne fashion-look.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, charly1 napisał:

Mam Xboxa 360 pokój jakieś 20m2 a kolor jest obojętny ale najlepiej chyba czarny. Kino będzie wykorzystywane głównie z myślą o muzyce

 

4 godziny temu, sturek napisał:

Przeczytaj to zdanie 3 razy i przemyśl to na spokojnie. Wydaje mi się że powinieneś udać się do działu Stereo.

Kolega ma rację.

Kino służy do oglądania filmów i grania na konsoli i innych głupot audiowizualnych. 

Do muzyki jest sprzęt stereo.

No to czego szukasz?

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem glownie, nie powiedziałem że nie będę oglądał filmów czy grał bo po co miałbym Xboxa?? Rozumiem że jesteście fachowcami w tym temacie ale mi nie potrzebne jest kino za 20k bo ja mam 4-6 dni wolne w miesiącu także kino za 4 tys by mi w zupełności starczyło i chciałem się zapytać jakie by było w tej cenie najlepsze, ale widze, że specjaliści potrafią tylko szydzić nie poradzić

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, charly1 napisał:

... i chciałem się zapytać jakie by było w tej cenie najlepsze, ale widze, że specjaliści potrafią tylko szydzić nie poradzić

Charly1,
zauważ że osoby biorące udział w Twoim wątku chcą porządnie Tobie doradzić - a by to zrobić trzeba znać więcej szczegółów. Jak napisać pierwszy post jest w dwóch miejscach (na głównej stronie po prawej u góry) i łatwo tam trafić. Oprócz tego jest w mojej stopce (poniżej -jak się zalogujesz to jest to widoczne).

A ponieważ w cenie 4 tysięcy można kupić dobry zestaw do odtwarzania w stereo (2 kolumny) albo zestaw kina domowego z 5 kolumnami (plus ew. subwoofer) który gorzej zagra w stereo - to raczej powinieneś byś zadowolony że Koledzy chcą byś jak najlepiej wykorzystał wydane pieniądze.

Więc lepiej by było dla wszystkich jakbyś poważniej potraktował odpowiedzi Kolegów na Twoje wątpliwości i nie doszukiwał się szyderstw tam gdzie ich nie ma! Ale oczywiście to Twoje pieniądze i zrobisz jak chcesz. Możesz dalej odpowiadać zdawkowo i narzekać na brak odpowiedzi, albo postarać się bardziej i podawać więcej szczegółów odnośnie Twoich oczekiwań od sprzętu.

Pozdrawiam
PS. Poza tym mógłbyś w wolnej chwili poczytać inne wątki dotyczące kina domowego i trochę się z nich dowiedzieć
https://forum.audio.com.pl/forum/1-kino-domowe/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2017 o 08:38, S4Home napisał:

Już se tak nie obrażaj :) Chcieliśmy dobrze doradzić ? 

nie chodzi o obrazanie, tylko o to, ze jestem kompletnie zielony w tym temacie, moglem faktycznie poczytac cos wczesniej a pozniej dopiero otworzyc watek

Za podpowiedzi wielkie dzieki

Edytowano przez charly1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...