Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne, zamknięte na miasto z małą ilością basu do około 300 zł


Recommended Posts

Ponieważ nieco pozmieniały mi się priorytety,  a także zwiększył się budżet, zakładam nowy temat. Potrzebuję słuchawek na miasto, nausznych.

Na początek rzeczy mniej ważne. Pasowałyby mi słuchawki nauszne, ale o nieco większych muszlach (tj. muszle takiej wielkości jak w Sony Mdr-v55 czy Audio Technica SJ55/SJ5), ponieważ sądzę, że w moim wypadku byłyby prawie jak wokółuszne. Dobrze by było gdyby były składane, ale nie jest to najważniejsze. Izolacja od dźwięków otoczenia nie musi być jakaś wybitna, byleby dźwięk nie wyciekał  na zewnątrz.

Teraz najważniejsze, czyli brzmienie. W tym miejscu zaczynają się schody, ponieważ zależy mi słuchawkach mało basowych bądź z basem bardzo dobrze kontrolowanym, po prostu przeszkadza mi gdy bas zalewa pozostałe pasma, słuchawkach detalicznych, o czystym, nieco monitorowym, analitycznym brzmieniu, a także o możliwie szerokiej scenie.  Z tego, co się orientuję, trudno będzie znaleźć takie mało basowe słuchawki na miasto. 

AKG odpadają. Jak do tej pory żadne z zamkniętych, z którymi miałam do czynienia, mi nie pasowały z powodu basu właśnie, ponadto miałam wrażenie, że poza basem cała reszta jest oddalona i jakby przytłumiona. Typowo nauszne, mniejsze muszle, były też z reguły niewygodne, modele wokółuszne są z kolei strasznie masywne, dlatego szukam nausznych, ale o większych muszlach, choć nie jest to priorytetem (ewentualnie rozważam jeszcze Superlux HD661). Istotne jest jeszcze, żeby były wygodne.

Muzyka jakiej słucham to rock, pop i elektronika. Poza tym potrzebuję ich do odsłuchu słuchowisk i audiobooków, czasem użyć w charakterze domowych albo na wyjazdach do oglądania filmów, ale środki transportu i miasto są tu priorytetem, bo słuchawki do domu zamierzam kupić osobno, innym razem. 

Budżet to około 300 zł, ale to 300 zł, to już góra, lepiej by było, gdyby dało się taniej. 

Edytowano przez ignis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 13.10.2017 o 23:18, mikador napisał:

Wielkie dzięki za propozycje. Podane przez Ciebie w innym temacie mi spasowały. Niestety Shure SRH240A opadły, bo były zbyt duże, dalej idealne dźwiękowo Superlux HD661 odpadły z powodu braku regulacji pałąka. Pasowały mi też Audio Technica ATH-M30X, ale znów, były zdecydowanie zbyt duże, nie trzymały się pewnie, więc pewnie z tym modelem M20 będzie to samo. Nie mam przekonania do AKG, słuchałam kilku modeli zamkniętych, ale zobaczę jeszcze może na te studyjne AKG K92. Wielkościowo powinny być ok, szczególnie, że mają cienki pałąk. 

Słuchałam też z modeli o nieco innej charakterystyce brzmienia - Encore Rockmaster Live, ale były zbyt ciemne, a także Sony MDR V55,  ale to też nie do końca, choć grały ładnie czysto. 

Tych JBL  chciałam posłuchać, ale niestety w Saturnie były bez kabelka, a nie miałam własnego. Jak mniej basu, to właśnie lepiej. 

Szczerze mówiąc rozważam rozwiązanie problemu pałąka w Superlux HD661 przez przymocowanie opaski z innego modelu. Poza tym trafiłam jeszcze na te Panasonici http://www.vas.com.pl/szukaj/sluchawki-panasonic-rp-htx7ae-k.html?search=product&string=RP-HTX7&search_button=, które nie są duże jak na wokółuszne i są opisywane jako monitorowe, więc jest szansa, że mi spasują, biorąc pod uwagę to, że spasowały mi Superlux HD661, Shure SRH240A i Audio Technica ATH-M30X. Co prawda trochę zbyt retro, ale wygląd nie ma większego znaczenia, przeżyję. 

Edytowano przez ignis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...