Skocz do zawartości

Alternatywa dla kolumn podłogowych - Monitory + podstawki


1Ender

Recommended Posts

Cześć - jestem tu z Wami czas jakiś zastanawiam się nad zmianą koncepcji. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł jak w temacie. Sprzedaż obecnych podłogówek Phonar - Scan Akustik Pro-20 i przesiadka na kolumny podstawkowe - monitory.

Pomieszczenie odsłuchowe - 23-25 m2. Prostokąt. Na dłuższej ścianie ustawione są kolumny w odstępie od ściany tylnej (mebli) około 70-80cm (meble + 40-50cm) Odległość od miejsca odsłuchowego to około 2,30 m i podobny rozstaw kolumn. Trójkąt równoboczny. Dokładne wymiary podam później.

Przy czym warunki odsłuchowe się nieco zmieniły. Kupione nowe meble drewniane, wymusiły na mnie przesunięcie kolumn bardziej do środka pokoju. W dolnych szafkach mebli umieszczone zostały miękkie materiały.
Na podłodze dywan, na oknach roletki materiałowe. Nie ma możliwości powieszenia zasłon z uwagi na grzejnik pod oknem. Na suficie kasetony.
Samo miejsce odsłuchowe to około 17,5 m2.

Za miejscem odsłuchu wnęka - około 8 m2 - stół krzesła, meblościanka trochę książek, bibeloty i ubrania.

Postaram się wkleić zdjęcie, jak tylko znajdę trochę czasu.

Sprzęt towarzyszący:  Audiolab 8000a , Rotel RCD-951, Kolumny głośnikowe Phonar - Pro20.  Kable: - głośnikowy IN-AKUSTIK Excellenz 2x2.97mm, - Zworki RCA M&B Audio Cable model CLEAR, - Interkonekt Profigold,

Muzyka: Dużo ciężkich brzmień - Metalica, Linkin Park, Blood Hund Gang, ale też Pop, Rock, Hard Core, Jazz, Chill out, muzyka elektroniczna i klubowa bez muzyki klasycznej

Oczekuję dobrze dociążonego dźwięku w średnicy, nasycenia, powietrza i przestrzeni. Góra szczegółowa nie za ostra, wyrazista. Niskie średnio miękkie, ciepłe, dość dobrze kontrolowane.

Budżet około 1200 zł - razem ze stendami. Tylko używane.
Planowany zakup grudzień 2017 lub styczeń 2018. Budżet może jeszcze urosnąć :) . Nie wykluczam w międzyczasie zakupu jakiegoś Phonara.

Temat rozwojowy - więc jest czas na to by się zastanowić. Odsłuchy też bliżej końca roku.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio to fajne kolumny tylko bardzo lubią prąd, nie wiem czy Audiolab 8000a im właściwie podoła. Może Cantony starszej serii GLE, powinny zagrać częściowo jak byś chciał czyli ...

Cytat

Góra szczegółowa nie za ostra, wyrazista. Niskie średnio miękkie, ciepłe, dość dobrze kontrolowane

Z resztą twoich nie małych wymagań to nie ten budżet, tak sobie myślę.

Tylko do metalu to one się nie nadają za bardzo, ale pop, jazz jak najbardziej.

Sam posiadam stare Cantony na papierowych membranach czekają na swój czas w piwnicy, bo nie zamierzam ich sprzedawać za ceny jakie krążą po internetach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - proszę Cię nie pisz bzdetów :D Konkrety proszę!! "apropo" jest dużo MB Quart, Magnat, Jbl - coś z tego polecasz?

 

@S4Home znalazłem Heco - Metas XT 301- 180 Euro
oraz Heco - Metas XT 500/501/500 - podłogówki  230/250/290 Euro

około 100 zł wysyłka.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Stan bardzo dobry, jednak czekam do grudnia, nie będą te będą inne.

@don Znalazłem też dynaudio audience 70 podłogówki w przeliczeniu to około 1450 zł + wysyłka, a Dynaudio Audience 50 były tańsze około 150-200 zł. Przy takiej nie wielkiej różnicy czy warto kupować monitory?

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2017 o 10:53, 1Ender napisał:

Pomieszczenie odsłuchowe - 23-25 m2.
(..)
Samo miejsce odsłuchowe to około 17,5 m2.
(..)
Muzyka: Dużo ciężkich brzmień - Metalica, Linkin Park, Blood Hund Gang, ale też Pop, Rock, Hard Core, Jazz, Chill out, muzyka elektroniczna i klubowa bez muzyki klasycznej

Nie chciałbym zasiewać ziarna wątpliwości, ale przy w/w założeniach spróbuj odsłuchać jakiś zestaw podłogowy z 25-30cm niskotonowcem. Wiem, że  na taki potrzeba więcej miejsca, ale jak usłyszysz "mięsistą" gitarę czy inny kontrabas z 30cm woofera, to wg mnie nie spojrzysz już w kierunku żadnych 16-to centymetrowców, w szczególności monitorów z takim głośnikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znow będę nudny i wspomnę o gle starej serii. Moze nawet gle100 do Twojego metrażu. To stare konstrukcje ale nie balbym sie dobrze zachowanych egzemplarzy. Masz tam dużą membranę basową i nie jest to maly monitor. Bas z duzej membrany papierzakowej jest nie do podrobienia.

Hoo-Lec, a jaki to model stoi u Ciebie w piwnicy?

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, audiowit napisał:

Ja znow będę nudny i wspomnę o gle starej serii. Moze nawet gle100 do Twojego metrażu. To stare konstrukcje ale nie balbym sie dobrze zachowanych egzemplarzy. Masz tam dużą membranę basową i nie jest to maly monitor. Bas z duzej membrany papierzakowej jest nie do podrobienia.

Hoo-Lec, a jaki to model stoi u Ciebie w piwnicy?

Fonum 401 kolumny więcej warte niż ich rynkowa wartości, dla tego czekaja w piwnicy na ukonczenie domu, wtedy znajdę dla nich miejsce:). Jak mówisz kolumny z  papierową membraną ma swój charakter. Zaskoczyły mnie bardzo, pamiętam kiedyś albo Tyalbo Jacek75 polecaliscie mi GLE 100  na pewno jak będę miał okazję to posłucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2017 o 09:55, 1Ender napisał:

@S4Home Stan bardzo dobry, jednak czekam do grudnia, nie będą te będą inne.

@don Znalazłem też dynaudio audience 70 podłogówki w przeliczeniu to około 1450 zł + wysyłka, a Dynaudio Audience 50 były tańsze około 150-200 zł. Przy takiej nie wielkiej różnicy czy warto kupować monitory?

 

Audience 70 grają też ładnie ale milej wspominam mniejsze 60-tki. 50-tki to już monitory więc charakter basu i przestrzeń będą inne od 70, bliżej 60-tek. Niemniej jednak cena rewelacyjna za te 70-tki, okazja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...