Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 500 zł, dynamiczny bass


Eargasm

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Poszukuję wzmacniacza, który da mi dużo dynamicznego bassu, a wysokie tony będą świdrować mi mózg. Będzie on zasilał 2 kolumny z głośnikami o mocach 75, 150, 300 W odpowiednio wysoko, średnio i niskotonowymi na 8 Ω. Chciałbym przynajmniej 50 W na kanał przy 8 Ω, a najlepiej 100 W, przy ew. wymianie kolumn. Sprzęt będzie podłączony jedynie do komputera. Co polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Z mojego doświadczenia polecam Ci wzmacniacze rotel. Bardzo dynamiczne granie. Nie sugeruj się mocą, bo w tym wypadku mają dość zniżoną. Są to wzmacniacze bardzo wydajne prądowo. Skraje pasma -  dość mocno wyeksponowane - więc powinno Ci podejść takie granie. Mi to osobiście nie pasowało. Wysokie uwierały w uszy, ale jak widać lubisz, więc polecam. Swojego czasu dość mocno interesowała mnie ta marka więc jak coś znajdziesz to wklejaj linki. Chętnie pomogę. Dobrze by było jakby się udało trochę naciągnąć budżet o te 200 - 300 zł - to z pewnością udało by się wybrać modele lepiej grające tak jak lubisz.

Napisz jak duży pokój, napisz też co masz ze sprzętu - podaj markę i parametry, jaki komputer itd. Przydałby się rysunek pomieszczenia

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Czy bas może być taki że jak walnie to w łazience przygasza się światło??

Ma być go czuć w gałkach ocznych?  

 

Dokładnie tak! Świetne porównanie. Dziękuję za poradę.

@1Ender

Pokój 10x 8 m czy jakoś tak, wysokość koło 3,5 m. Komputer i7 4400k, grafika jakaś Nvidia 1080, RAM DDR 4, nie wiem jakiej częstotliwości, a co do karty dźwiękowej, jakaś zintegrowana.
Dowolne ustawienie kolumn może być w pokoju ;)

BTW. czym różni się seria AX od RX yamahy? Która jest wyżej?

@edit
Szukam czegoś co będzie brzmiało jak słuchawki AKG, w szczególności model k518 dj, miałem kilka Sennheiserów i każdy ma "płaskie" brzmienie, bass tam jakiś jest, ale reszta sceny go zjada. Oczywiście nie licząc studyjnych słuchawek AKG, bo miałem na uszach jakiś model za  4 tysiące i było jak w senkach, choć czyściej.

Edytowano przez Eargasm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, do dużej część kart zintegrowanych nie podepniesz wzmacniacza, a nawet jeśli będzie mieć wyjścia to jakość kiepska. Musiałbyś zainwestować w średniej klasy kartę muzyczną, coś jak AIM SC8000 (mam, polecam, do tego przyzwoity kabel). Chyba nie jest już produkowana, ale używki wciąż jeszcze są do dostania. Na zintegrowanej karcie będzie "biednie", przerabiałem to. Na serio chcesz nagłośnić pomieszczenie 80m2 i to jeszcze wyższe niż standardy?? Pozazdrościć przestrzeni życiowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie podepnę? Cinch, a z drugiej strony minijakck.
Tak jak mówię, mam do wydania 500zł, a najlepiej koło 300. Nie dam ani złotówki więcej bo najzwyczajniej nie mam na to pieniędzy. W poprzednim wzmacniaczu stereo spaliło się jakieś 4 miesiące temu i dopiero decyduję się na coś zamiast tego. A że to co kupię, nie będzie miało podejścia do Denona za 20k zł to dobrze wiem, ale taki Denon nie jest mi potrzebny. ;) Także będę wdzięczny za porady w rozsądnych cenach.

A co do zazdroszczenia standardów, cóż nie jest to takie kolorowe, duży budynek trzeba bardziej ogrzewać, duże budynki zazwyczaj są na zadupiach i wszędzie jest daleko, a bez auta to już całkiem ;)

Edytowano przez Eargasm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, technicznie jest to możliwe, źle to ująłem w poprzednim poście. Bardziej miałem na myśli osiągnięty tym sposobem efekt muzyczny, ale oczywiście rozumiem Twoje podejście. Na marginesie dodam, że ostatnio blisko Twojego budżetu udało mi się nabyć dość chwalonego Pioneera a20. Ale czy będzie alternatywą do polecanego rotela- nie wiem.----- Ok. Teraz dopiero doczytałem, że będzie za słaby... sorry, nie było tematu.

Edytowano przez aenneus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha - ta co proponujesz to amplituner do kina, odpuść sobie. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem masz pokój 80 m2 ?? Rozmiar pokoju wiele zmienia. Żeby dobrze nagłośnić pomieszczenie 80-cio metrowe potrzebujesz bardzo wydajnego pieca. Nie mam doświadczenia przy tak dużych "halach" :D - dlatego oddaję pole bardziej doświadczonym kolegom.

Daj rysunek pokoju. Kolumn nie można ustawić tak sobie, robi się to wg pewnych prawideł. Zapoznaj się z tematem akustyka - Link

Yamaha AX - wzmacniasz stereo, RX - amplituner stereo, RX-V ampiltuner kina domowego - dźwięk dookolny, do muzyki nie specjalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie przeniosę zestaw do mniejszego pokoju 5x 5 metrów jeżeli to jest faktycznie tak dużo.
Oba pokoje stoją właściwie puste tzn. ustawienie kolumn będzie determinowało ustawienie mebli :D Bo tak, wiem że pusty pokój będzie generował echo/ pogłos. Ponadto artykuł widziałem już dawno temu i wiem, że np. kolumny nie mogą stać przy ścianie. Moje kolumny mają wymiary 82 x 50 x 43 cm odpowiednio wysokość, szerokość, głębokość.
W każdym razie dokładne, prawidłowe ustawienie, nie będzie stanowiło dla mnie problemu, gdyż to sprzęt audio determinuje położenie "innych mebli".

Co do różnic między RX, AX i RX-V dziękuję za świetne wytłumaczenie :)
A co do walnięcia się to faktycznie, aż wziąłem miarkę. Jest tylko 7,5 m x 8,5 (9,5 w najbardziej wysuniętym punkcie). Wybaczcie za nieświadome wprowadzenie Was w błąd.

Edytowano przez Eargasm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przenoszę do mniejszego. Jeszcze kilka pokojów się znajdzie ;)

Jeżeli chodzi o kolumny to Was zaskoczę, bowiem to mój projekt i wbrew pozorom nie są wysokobudżetowe, ale na chwilę obecną mi odpowiadają. W przyszłości może zmienię, póki co mam sentyment, a dwa że najpierw sprawdzę jak grają do nowego wzmacniacza. Wysokotonowy jakiś Tonsil, nisko i średnio STX'y.

Zrobiłem kilka błędów m.in. nie liczyłem bassreflexu, dlatego będę eksperymentował z zaklejeniem go, ale to po zakupie wzmacniacza, bo obecny nie działa jak powinien.

Powoli zbliżając się do końca AX-500 Yamahy ma bass, czy lepiej celować w ROTEL?
 

21994173_2060203080874428_6587282989306561464_o.jpg

IMG_2509.JPG

IMG_2512.JPG

IMG_2514.JPG

Edytowano przez Eargasm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny sam robiłeś? Szacun! Biorąc pod uwagę charakterystykę dźwięku jaki lubisz - bardziej pasowałby Rotel. Oczywiście jak ma być jasno na górze, czyli krew z uszu. Ten co dałeś link to może być za słaby. Myślę, że minimum 40 W w Rotelu może dać radę napędzić Twoje kolumny, ale mogę się mylić. A co do pokoju 5x5 m to kwadrat jest najtrudniejszym pomieszczeniem pod względem akustycznym. Najlepsze są w kształcie prostokąta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo 1Ender. Na już dosłownie sam koniec chciałbym dopytać czy Yamahy 500/ 530/ 570 po odpowiednim ustawieniu funkcji "Loudness" i ew. "Bass" może dać lepszy efekt niż jakiś Rotel? Co do tej drugiej firmy, po pierwsze nie ma ona chyba w żadnym modelu tej funkcji, a po drugie każdy model będzie tak grał jak tego od niego oczekuję? Ponadto dużo mniejszy wybór wśród Roteli, a część z nich jest już po reperacjach, co do których nie do końca mam zaufanie.

W końcu czy mógłbyś mi powiedzieć, dlaczego w niektórych Yamahach kanały w "coupler" są łączone tak jak na obrazku, albo za pomocą kabli?

 

@EDIT

dddd.jpg.ff35dc77d521fa1493e7c4890e1fd06b.jpg

A może dopłacić i kupić nową Yamahę A-S201, co o tym sądzisz?dddd.jpg.6cc80cfec18531c6e50d39ecf5e31eeb.jpg

Edytowano przez Eargasm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Eargasm napisał:

Na już dosłownie sam koniec chciałbym dopytać czy Yamahy 500/ 530/ 570 po odpowiednim ustawieniu funkcji "Loudness" i ew. "Bass" może dać lepszy efekt niż jakiś Rotel? Co do tej drugiej firmy, po pierwsze nie ma ona chyba w żadnym modelu tej funkcji, a po drugie każdy model będzie tak grał jak tego od niego oczekuję
...
W końcu czy mógłbyś mi powiedzieć, dlaczego w niektórych Yamahach kanały w "coupler" są łączone tak jak na obrazku, albo za pomocą kabli?dddd.jpg.6cc80cfec18531c6e50d39ecf5e31eeb.jpg

Odnośnie łączenia zworkami pokazanymi na Twoim zdjęciu: dlatego że te modele mogły grać jako końcówka mocy albo przedwzmacniacz (przy zdjętych zworkach, bo przy założonych to po prostu wzmacniacz). Poza tym to było tez wyjście na equaliser, bo dawno temu niektórzy ich używali...


Poza tym - dlaczego "jakiś" Rotel? Przecież firma jest znana i dobra... ale faktycznie nie kojarzę modelu z funkcją "Loudness"

PS. A co do niskich tonów i BASU (przez jedno "S") to tak się powinno pisać po polsku. Bo "Bass" to możesz zjeść jak złapiesz lub w jakiejś knajpie ("wygooglaj" to słowo - to będziesz wiedział o co chodzi).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że to przez przepalenie części układu :7_sweat_smile:

Jakiś Rotel, bo o żadnym konkretnym modelu na razie nie myślę, co więcej nawet się nie orientuję w ich ofercie.

Co do poprawności językowej, cenna uwaga, jak dotąd kopiowałem nagminnie używane słowo, nawet na forach o tematyce muzycznej, zakładając, że jest poprawne.

 

Również serdecznie pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Rotelami będzie problem przy zakładanej kwocie...

Zaś z innych wzmacniaczy Yamahy - to może zainteresuj się też nowszymi modelami tej firmy: niewiele przekraczając zakładana kwotę możesz kupić model AX-496 (poniżej link do aukcji z pilotem w komplecie)
http://allegro.pl/yamaha-ax-496-i6972302578.html
W tym modelu również jest płynna regulacja "Loudness"...

Pozdrawiam
PS. Dzięki za Twoją obietnicę "poprawności językowej" - być może mylące jest to, że po angielski mamy "bass" i jak na nasze potrzeby jest to o jedno "s" za dużo :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotele są wystarczająco mocne i tonów niskich mają dość dużo. Miałem model Ra-971 bardzo dynamiczny, potężne niskie tony, bardzo dobrze kontrolowane. Wysokie takie jak chcesz - "krew z uszu" :D Swojego sprzedałem za 620 zł, ale w tej cenie ciężko znaleźć ten model. Celuj w modele RA-930,931 w górę. Liczba po 9 zazwyczaj oznacza moc wzmacniacza, ale np. w przypadku modelu 971 było to 60W przy 8 Ohmach i 90W przy 4 Ohmach. Mam kolumny 4 Ohmowe więc mocy było wystarczająco.
Modeli z 8 z przodu nie znam. Był jakiś RA-840 za 300 parę złotych, zdjęcia "rozbierane" z 1978 roku- więc można by się przyjrzeć co ma w środku. Zapytaj @RoRo on też zna tę markę, albo @Audio Autonomy - ten naprawia i modernizuje sprzęty audio, mógłby więcej powiedzieć od strony technicznej np. czy warto.

Wspomniany Rotel -  warto się przyjrzeć - cena śmieszna 380zł.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...