Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 500 zł, dynamiczny bass


Eargasm

Recommended Posts

Rotel RA840 mógłby być całkiem fajnym rozwiązaniem, z jednym jednak zastrzeżeniem - to prawie czterdziestoletni wzmacniacz. Trzeba mieć na uwadze to, że może wymagać konkretnego serwisu. Jeżeli jednak jest w pełni sprawny, to myślę, że warto za te pieniądze.

Proponowana przez RoRo Yamaha to też dobre rozwiązanie. Na pewno mniej awaryjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ale dałeś czadu. Audiolab - a który model? Jak dla mnie gra bardziej po stronie neutralnej niż jasnej - przynajmniej - 8000a. A porównując do Rotela, którego miałem, było więcej niskich, ale twardo, szybko, mocno. Mój audiolab gra zdecydowanie inaczej. Łagodniej, góra jest przejrzysta, ale nie jest ostra. Dół łagodniejszy, bardziej miękki, ale też dobrze kontrolowany. A kolega nie ma budżetu na audiolaba, musiałby x 2,5 dołożyć do najtańszego modelu.

Ten 40 letni wzmacniacz może zagrać lepiej niż nowy do 1000 zł. A ewentualny serwis byłby tani. Więc też uważam, że warto się zastanowić nad taką opcją.

A firma znana no i z odsprzedażą tez nie powinno być problemu. Wygląda na zadbany. Co do yamahy - to licytacja, więc cena może przekroczyć zakładany budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, Rotel nie tyle był świdrem, co raczej młot udarowy świszczący na diapazonach. Nie wie wiem czy wystarczająco obrazowo opisałem :D Ale kolega właśnie tego szuka. Na dole twardo szybko dynamicznie, a góra bardzo jasna świdrująca.

A co dla jednego jasne dla innego może być naturalne. Dla jednego może być nadmiar wysokich dla kogoś innego w sam raz. Itd, itp.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prowadzicie dywagacje na temat wzmacniaczy, rzucacie propozycjami tak naprawde nie wiedząc jak brzmią te kolumny, to DIY I może, powtarzam może, się okazać, że żaden wzmacniacz nie będzie spełniał kolegi oczekiwań.

Cytat

Zrobiłem kilka błędów m.in. nie liczyłem bassreflexu, dlatego będę eksperymentował z zaklejeniem go, ale to po zakupie wzmacniacza, bo obecny nie działa jak powinien

to powinno dać do myślenia.

Proponowałbym zacząć jednak od kolumn, kupna nowych czy modyfikacji obecnego projektu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za zaangażowanie, a także ogromną pomoc. Myślę, że najważniejsze odpowiedzi już padły, także teraz muszę się po prostu dobrze zastanowić, może uda się jakiś wzmacniacz przesłuchać.
 

2 minuty temu, Hoo-Lec napisał:

Panowie, prowadzicie dywagacje na temat wzmacniaczy, rzucacie propozycjami tak naprawde nie wiedząc jak brzmią te kolumny, to DIY I może, powtarzam może, się okazać, że żaden wzmacniacz nie będzie spełniał kolegi oczekiwań.

to powinno dać do myślenia.

Proponowałbym zacząć jednak od kolumn, kupna nowych czy modyfikacji obecnego projektu.

Pozdrawiam

Ja natomiast nie widzę sensu w wyrzucaniu czegoś nad czym pracowałem długi czas i nawet nie wiem jak brzmi :10_wink:
Muszę przyznać, że bardziej cenię sobie eksperymentowanie, weryfikowanie swoich umiejętności pod względem praktycznym niż wybieranie gotowych rozwiązań.

Bassreflexy nie były liczone, ale liczyłem objętość skrzyni (jedyny parametr) dla obudowy zamkniętej, więc po zamknięciu powinna dobrze grać. O ile oczywiście nie będzie grała dobrze w obecnym stanie rzeczy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eargasam nie mówię żebyś wyrzucał twoje kolumny, może lepiej porozmawiać z kolegami np. @Audio Autonomy jak przeprojektować zwrotnicę może jakaś wstęga, albo tuba na wysokotonowcu, ale jak mówię to musi być ktoś kto się na tym zna, sam kiedyś planowałem zrobić kolumny DIY opartą na głośnikach z Infinity sm 155. Jednak gdy zacząłem wsiąkać w temat, książki np Podręcznik budowy zespołów głośnikowych Hausdorfa, odpuściłem sobie bo nie miałem czasu i możliwości, kolumny sprzedałem. Więc jeśli Ty masz tą pasję to może lepiej iść w uleprzenie kolumn.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Hoo-Lec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender

Oczywiście, że tak zrobię ^_^

 

@Hoo-Lec

Tak jak mówię, kupię wzmacniacz zobaczę jak to brzmi przy otwartej obudowie, następnie ją zamknę i jeżeli będzie lepiej brzmiała to tak już zostanie. 
Dodam, iż jestem przekonany, że będzie grała lepiej ponieważ tak jak mówiłem wszystko było liczone dla obudowy zamkniętej, ale z nieznanego mi powodu postanowiłem te nieszczęsne bassreflex'y wsadzić.

Projekt zwrotnicy akurat konsultowałem z elektronikiem, który dużo czasu poświęcił tematyce audio. Oczywiście nikt nie jest nieomylny, więc jak będę miał okazję poproszę kogoś o jej weryfikację.

Edytowano przez Eargasm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Dziękuję za miłe słowa, nic bardziej nie motywuje człowieka. :) Tobie życzę tego samego.

 

Po długich nocach i dniach rozmyślań przeprogramowałem nieco swoje myślenie. Niektórych z Was prawdopodobnie zawiodę, innych jedynie zaskoczę. 
Ze względu na bardzo limitowaną ilość zarówno Rotel'i jak i Yamah serii ax, postanowiłem iść z duchem czasu i nabyć, z pewnością nie modyfikowany, nowy wzmacniacz. Budżet zwiększę do 1000 +/- 200zł. Miejmy nadzieję, że za 20 lat, to co kupię niebawem,  będzie wciąż świetnie grało, a na forach będziemy tęsknić za brzmieniem dzisiejszych wzmacniaczy.

 

Będzie to jeden z poniżej podanych trzech modeli:

Yamaha A-S301   /   Denon PMA-720AE   /   Onkyo A-9030

Ewentualnie Denon 520AE  lub Onkyo A-9010, choć chyba w obu przypadkach warto dopłacić.

 

Czy ktoś z Was wie na jakim poziomie działają funkcje "loudness" w Denonach i Onkyo? O ile w Yamasze regulacja jest płynna od 0 do -30 dB, to zastanawia mnie jak duże podbicie występuje u konkurentów.

Czy Yamaha ma naprawdę tak stricte "syntetyczne" brzmienie w porównaniu do Denona, który podobno jest ciepły i czysty? Czy może jest to jedynie ledwie zauważalna różnica, szczególnie w przypadku gdy mam zamiar "bawić się pokrętłami". Osobiście nie widzę w tym nic złego, w końcu funkcję "loudness" stworzyli ludzie lubiący muzykę, znający wady fizjologii ludzkiego ucha :10_wink: Oczywiście w dążeniu do absolutnej czystości, bez zniekształceń nie ma nic złego, w szczególności, że im czystszy dźwięk na wejściu tym bardziej świadomie możemy później go modulować.

 

Chętnie przesłuchałbym wszystkie modele, ale wygląda na to, że każdy odsłuch będzie musiał się odbyć w innym miejscu, warunkach, więc porównanie może być niemiarodajne. Jakieś porady?

Edytowano przez Eargasm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co wybierzesz, napisz proszę jak tylko coś kupisz. Nawet w tym budżecie nie kupuj nowych.
Przy zakupie nowego sprzętu tracisz przy dalszej odsprzedaży nawet 50% - uważam, że nie warto. Jak byś miał jakieś wątpliwości - pisz, wklejaj linki.
Swojego Audiolaba kupiłem w Anglii. 

Kilka linków:
Rotel Ra-980 wysyłka z Holandii (OLX) - 1250zł, gość zgadza się na wysyłkę za pobraniem, koszt wysyłki około 100 zł, Najlepiej zadzwonić lub sms, czy aktualne - koszt rozmowy to ok. 2 zł.


ROTEL RA-980 BX (Allegro) - 1300 zł bardzo ładny stan wizualny - warty kupna. Cena raczej taniej nie będzie, widziałem te modele i po 2000 zł

Rotel RA-970 (OLX) wysoki model - 699 zł - do negocjacji, za 600 - 650 zł spokojnie można brać, bardzo ładny wizualnie, warty kupna, brzmienie tak jak w modelu Ra-971, który miałem. Tony wysokie świdrujące, dość ładna średnica, potężne niskie, bardzo dobrze kontrolowane. Charakterystyka grania taka, jaką oczekujesz.

Ra - 06, nie znalazłem w dobrej cenie.

Audiolab 8000S mit FB Stereo Vollverstärker high end - 350 Euro, oryginalny karton w zł cena około 1500 zł za model S dobra cena. O zakupach w Niemczech pisał kolega @Majtek2013. Model godny polecenia, ale górne pasmo może nie spełniać Twoich oczekiwań :D nie świdruje :P, bardzo dobre niskie tony, szeroka średnica.

Baltlab Epoca - bardzo dobra stereofonia, polski wyrób, dynamiczne granie. Wzmacniacz godny polecenia. Ale góra nie świdruje!! (nie słuchałem, ale rozmawiałem z właścicielem)
Do kupienia za około 1700 zł. Mam namiary do gościa co sprzedaje, jakby Cię interesowało to skontaktuję Cię ze sprzedającym. Możesz wysłać zapytanie do mnie w prywatnej wiadomości (PW).

Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach :)

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się wypowiem jednak znowu skoro wzmaki nowe.

Denon to granie mocno przeciętnie. 500tki w każdym wydaniu nie bierz pod uwagę. 700/710/720 troszkę lepiej. Delikatna góra, niski dół ale bez kontroli. Lubi sobie walnąć bez zastanowienia się czy trzeba. 

Taki trochę jest. 

Yamaha tu będziesz mieć korzyść z tego płynnego laudnesa. Bez tego też wzmak nie gra wogole. 501 to dużo wyższy i lepszy model. 

Ale faktycznie mieścisz się w budżecie z pioneera a30 i to na prawdę udana konstrukcja. 

Jego ci polecam a co prawda mniejsza regulacja ale myślę że ci wystarczy. 

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Też szukam czegoś w granicach 500 zł. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy JBL GX-A604, a Kenwood KAC-M1804. 

Póki co przeglądam nowy sprzęt w internecie i raczej nie rozważam sprzętu używanego. JBL ma podbicia basu "bass boast", natomiast o Kenwood nic nie piszą na centrumaudio.pl/103-glosniki-i-subwoofery o podkręconym basie. Na stronie producenta też nie ma info. Dlatego skłaniam się ku pierwszemu.

jbl.thumb.jpg.fad41479193a5eebecc1e407784d4ae5.jpg

kenwood-kac-m1804.thumb.jpg.e9e2568f782f77caf407c4ff9da4ec03.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To i ja się podepnę. Chcę poprawić stereo w kinie domowym. Mam amplituner Marantza z pre outem więc fajnie by było, gdyby wzmacniacz miał main in/direct in ewentualnie jeśli nie to pilota. Lubię szczegółowe brzmienie i niskim zejściem. Myślałem o wyzej wymienionej yamasze 5xx, 6xx, denonie pma 860, marantzu am 66...czytałem że luxmany ładnie grają, może coś harmana albo sony es? Budżet max 600pln 

Edytowano przez czahabkda
Dopisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...