Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 500 zł, dynamiczny bass


Eargasm

Recommended Posts

23 godziny temu, czahabkda napisał:

To i ja się podepnę. Chcę poprawić stereo w kinie domowym. Mam amplituner Marantza z pre outem więc fajnie by było, gdyby wzmacniacz miał main in/direct in ewentualnie jeśli nie to pilota. Lubię szczegółowe brzmienie i niskim zejściem. Myślałem o wyzej wymienionej yamasze 5xx, 6xx, denonie pma 860, marantzu am 66...czytałem że luxmany ładnie grają, może coś harmana albo sony es? Budżet max 600pln 

A kolumny?

13 godzin temu, czahabkda napisał:

I mam też pytanie techniczne. Jeżeli wzmacniacz ma zwory na preoucie i main in, to jeśli wypnę zworki i wepnę ampli pod main in, to wzmacniacz będzie działał jako końcówka mocy, tyle tylko, że nie będę mógł nic podpiąć bezpośrednio pod wzmacniacz, tak? Czy jest jeszcze jakaś "strata"? 

Dokładnie tak. To nie jest strata tylko tryb pracy. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć, podpinam się pod temat, chciałbym zbudować mój pierwszy zestaw stereo na wzmacniaczu do 500zł, spodobała mi się Yamaha ax500, wizualnie i cenowo bardzo mi odpowiada. Co do brzmienia to się okaże, najwyżej będą zmiany, ale chciałbym sprawdzić jak zagra (pokój 20mkw lub ok. 14mkw)

Posiadam głośniki Sony SS-B 430 z impedancją 4 ohm oraz głośniki podłogowe z impedancją 8 ohm, nie wiem o jakiej mocy, brak tabliczki z info (w środku dwa niskotonowe głośniki Sony model 1-544-852-11 + jeden wysokotonowy Astronik arv 104-04/8). Pytanie czy podpinając (oczywiście parami) je do Yamahy nie zrobię krzywdy sprzętowi, a co najwyżej moim uszom - nie mam pojęcia jaki będzie efekt dzwiękowy :) , ale jestem mega ciekawy. Jeżeli będzie źle będę szukał głośników, z tego co piszecie na forum pasują min. Magnaty. Pytanie jeszcze czy mogę podłączyć amplituner (Sony STR-DE225) do Yamahy jako źródło FM? Przepraszam, wydaje mi sie to retorycznym pytaniem, ale wolę zapytać zanim coś spieprzę :/

Wyczytałem z forum, że amplituner/wzmacniacz dobiera sie do kolumn, co polecilibyście do kolum "Indiana Line Nota 550 X"? Jest szansa dobrać jakiś wzmaczniacz dla tych głośników do kwoty 500zł? czy w gre możę wejść także typ/ styl vintage? rozglądam się rónież w tym kierunku.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę i odpowidzi, pozdr. A.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...