Skocz do zawartości

Wybór amplitunera 4K


Speedlatin

Recommended Posts

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich bardzo serdecznie.

Potrzebuję pomocy w wyborze amplitunera do 1500zl. Najlepiej jak będzie wyposażony w HDMI obsługujące 4k. Ewentualnie może być bez 4k ale musi wtedy mieć HDMI z ARC. Sprzęt moze być nowy do 1500zl lub używany do 1000zl. Najblizej mi do Harmana. Zestaw ma grać w systemie 5.1 w pieszczeniu 5x7m. Sprzęt który będzie obsługiwał to PS4 PRO, TV 4K, Dekoder NC+.

Kolumn jeszcze nie posiadam najpierw chce wybrać najlepszy amplituner w moim przedziale. Sprzęt będzie wykorzystywany głównie do PS4 i filmów w stosunku 40% konsola 40% filmy 20% muzyka. 

Proszę o porady co byłoby godne polecenia. 

Zastanawiałem się na YamahaRX V377

Z góry dziękuję za podpowiedzi i czekam na propozycje. Mile widziane od razu w połączeniu z zestawem kolumn

Edytowano przez Speedlatin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym być może udałoby się upolować w Yamahę  RX-V481 , choć obawiam się ,że jednak wymagałoby to zwiększenia wkładu finansowego o ~ 200 zł. Kiedyś również stałem przed takim dylematem i teraz żałuję , że jednak nie dołożyłem do modelu wyższego (rx-v 371 vs rx-v 471).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać że nie jestem jakimś wybitnym audiofilem. I potrzebuje po prostu przyjemnego dźwięku wyrazistości i dobrych efektów w kinie jak i w grach. Oczywiście nie spodziewam się wodotrysków ale też nie mam ciśnie ja na cyferki. Obecnie korzystam z soundbaru Sony HT RT3 więc i tak będzie przepaść. Nie chciałbym przekraczać budżetu trzymajmy się tych kwot. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sturek napisał:

To tak jak ze wszystkim masz budżet przyjmijmy 5k zł na coś ale za 6 będzie lepsze jak już masz dać 6 to daj jeszcze tysiąc i znów będzie lepsze i tak można aż do wypłukania z siana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Speedlatin napisał:

... Nie chciałbym przekraczać budżetu trzymajmy się tych kwot. 

Dlatego napisałem, że być może udałoby się upolować :-) , na dzień dzisiejszy, w jednej z porównywarek cenowych znalazłem za 1639 zł ten model. Ale może poczekajmy na odzew kogoś z branży :-). A kolega , post wyżej, znalazł ten model w wymaganej przez Ciebie cenie. Na pewno warto dołożyć do modelu oczko wyżej, niż jednak podstawowy, jakby nie patrzeć RX-V 377. Od siebie,  Yamahę w niskim przedziale cenowym, zdecydowanie mogę polecić.

A tu kolejny link http://allegro.pl/yamaha-rx-v481-musiccast-wifi-bluetooth-spotify-i6730347879.html   , sprzedawca jest , z tego co pisze autoryzowanym dealerem tej marki

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że więcej Ci nie pomogę. Piszę o amplitunerach Yamahy, gdyż ze wszystkich, które posiadałem, ten gra najprzyjemniej w moim odczuciu. A poza tym , sam sugerowałeś Yamahę, jako możliwy zakup. Natomiast zawsze można podjechać do jakiegoś salonu i odsłuchać interesujące Ciebie modele. Albo poczekać na kogoś z branży. Z tego co wiem , to również niektórzy oferują używany sprzęt, a już na pewno posiadają wiedzę większą od mojej.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz większość amplitunerow ma i arc i 4k

Co do harmana to zostaw go w swojej pamięci i szukaj czegoś co teraz jest dobre i na topie.

Jak bardzo trzymasz się budżetu to szukaj Yamahy 483 lub denona x1300. Jak możesz nieco dołożyć to zrobimy ci fajna cenę na onkyo 656 i będzie on najlepszy z możliwych do wyboru.

Co do używanych, to wybieraj tylko te z gwarancją!!

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Napisz czemu odpuścić sobie HK? A co z tą Yamaha co wymieniłem w pierwszym poście? Czy zwykły użytkownik ktory chce usłyszeć czegoś więcej niż z plastikowego kina czy soundbaru musi kupować coś co jest aktualnie najnowsze? Śmiem stwierdzić że każdy amplituner zagra lepiej niż wszystko to co miałem do tej pory razem wzięte. Czy aż taka przepaść będzie w odsłuchu między tą Yamaha a tymi sprzętami które wymieniłeś? Stawiając te zestawy obok siebie to na pewno odczuje się różnice ale w codziennym użytkowaniu nie skupiając się w 100% na dźwięki czy aż tak będzie słychać jakieś braki czy coś? 

Edytowano przez Speedlatin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, co chcesz osiągnąć. Pytałeś się o najlepszy wybór w podanym przez Ciebie zakresie cenowym i takie dostałeś odpowiedzi. Natomiast ta Yamaha jest już modelem sprzed kilku lat i do tego najniższym . I prawdopodobnie są już po gwarancji. Na znanym portalu aukcyjnym są od 700 zł. Twoje pieniądze i twój wybór. Myślę, że do okazjonalnego słuchania muzyki w tle lub oglądania filmów tej klasy amplituner wystarczy, tym bardziej, że ma dekodery HD. Jednak w takim wypadku źle sformułowałeś pierwszy post.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...