Skocz do zawartości

NAD C338 - czy rzeczywiście najlepszy?


Kraft

Recommended Posts

Jak zapewne wiecie nowy wzmacniacz NAD-a C338 otrzymał w tym roku nagrodę EISA "BEST VALUE" 2017–2018, a w prasie branżowej można znaleźć jwiele pozytywnych opinii o nim. Z tym większym zdziwieniem przeczytałem recenzję tego modelu w najnowszym wydaniu miesięcznika WHAT HI-FI (10/2017). Recenzja jest bardzo niepochlebna, a ocena końcowa to zaledwie 3/5 gwiazdek - wynik zazwyczaj uzyskiwany tylko przez produkty nieznanych chińskich marek. Konkluzja artykułu jest taka, że zamiast NAD-a lepiej kupić Cambridge Audio CXA60 (lub Regę Brio). Zachodzę w głowę, czy ta recenzja to rzetelne przedstawienie sprawy czy może brutalna walka angielskiego magazynu z kanadyjską konkurencją? Mam jakieś niejasne przeświadczenie, że Cambridge, sieć sklepów RicherSounds oraz miesięcznik WHAT Hi-FI są powiązane kapitałowo. Jeśli ktoś natknął się na informacje o takich więzach, to proszę napisać. Proszę też napisać jeśli ktoś trafił na inną niezbyt pochlebną opinię o nowym C338.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Best value to nie to samo co najlepiej brzmiący w tej cenie. Myślę, że stąd te rozbieżności. Nagroda za połączenie wszystkiego, zwłaszcza chromecast w jednym pudle. Pytanie czy taki c338 zagra lepiej niż Marantz mcr611 czy Ceol N9, bo w nich gratis jest CD? Parametry i waga zbliżone. 

Edytowano przez sturek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga. Narobili tych kategorii, że trudno się połapać.

Swoją drogą sprawdziłem powiązania wymienionych firm. Cambridge należy do Audio Partnership, które z kolei w 51% należy do właściciela RicherSounds. Wystarczy wejść na stronę RicherSounds, by zobaczyć, że CA ma nagrody przyznawane tylko przez WHAT HI-FI. Jedna wielka (i kochająca się) rodzina;)

CA RS.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. To wszystko tak działa. Nie mogę więcej zdradzić. 

Ale tu brat bratem a konkurencja rodzina :)

Czego się spodziewacie?

Realnych testów? Nie ma takich. Nigdzie!

A co do eisa to nie pamiętam już kto ale założył o tym temat tu na forum że w tym roku to jedna wielka ściema.

Edit:

Znalazłem

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, S4Home napisał:

Teraz jak mi podeslecie coś co według was jest ok to na prawdę chętnie poczytam

A Ty jak oceniłbyś tego nowego Nada, chodzi mi tylko o jakość dźwięku?  Jest coś na rzeczy w tym co sugeruje What Hifi  (Lacks detail, dynamic expression and rhythmic ability)?

PS. Dobrze, że EISA nie ma kategorii najbardziej satyryczny pilot -NAD by tu pozamiatał :)

nad_c338_-_09w.jpg

Edytowano przez sturek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Aplikacja jest do tego. 316 też mial taki dziadowski pilot

Nie no ją go odbieram spoko. Aczkolwiek jest tak że tu się płaci za all in one. Bo brzmieniowo jest tylko niewielka poprawa w stosunku do 316 która jest jednak dużo tańsza. !

Ani on ani cxa60 w moim odczuciu nie jest wzmacniaczem roku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór klienta to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje, czy ktoś kupi zestaw nagrodzonych Nada 338 i Dali Spektor 6 twierdząc, że to najlepszy wybór cena jakość, nawet jak mu się nie spodoba ? Być  może się nimi zainteresuje, weźmie pod uwagę przy odsłuchu. Zresztą wybory Eisa to nie kwestia gustu, a reklama, plebiscyt jest dla grona producentów i dystrybutorów, grzejących się w swym ciepełku, a i ich wybór to wypadkowa potrzeb rynku, trendów, grona wzajemnej adoracji, paru mniej , lub bardziej istotnych faktów (znanych, bądź nie) .

Kategorii jest tyle by każdy dostał ciastko;)   To czy dany sprzętu model zasłużył , czy stanie się kultowy, poszukiwany, zweryfikuje czas, rynek , poczta pantoflowa.  Może za 10-15 lat ten Nad będzie ceniony i będzie się mówiło, że  " te pierwsze Nad'owskie wzmacniacze w klasie D to było coś, nie to co teraz",   inny wybierze za wzór Cambridge cxa60, a jeszcze ktoś inny klasyczną Yamaha as1100, lub Marantza 7005. Tak jak teraz każda z tych marek ma jakąś "legendę", uznanie i fanów, którzy chcą jej zasmakować, a o nagrodzie z przed lat nikt nie będzie pamiętać, lub nie będzie istotna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home ma niestety rację. Ciężko teraz o wiarygodne recenzje... Ale one istnieją. Trzeba dobrze szukać, i czytać między wierszami. ;)

What Hi-Fi natomiast to chyba ostatnie miejsce, w którym bym szukał czegoś wartościowego do przeczytania, a co dopiero obiektywnej oceny sprzętu. To najbardziej amatorska i niewiarygodna publikacja mainstreamowa, którą znam. Dno totalne. :)

20 godzin temu, Kraft napisał:

Zachodzę w głowę, czy ta recenzja to rzetelne przedstawienie sprawy czy może brutalna walka angielskiego magazynu z kanadyjską konkurencją?

Tak to mniej więcej wygląda, z tym że nie jest to ich walka ze stricte kanadyjską konkurencją. Przyjrzyj się dobrze, oni konsekwentnie i z uporem maniaka zwalczają jakąkolwiek konkurencję dla "swoich" produktów. Czasami nawet innych Brytyjczyków. Im większe zagrożenie stanowią, tym większa szansa na negatywną opinię. Ręce opadają.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

What Hi-Fi natomiast to chyba ostatnie miejsce, w którym bym szukał czegoś wartościowego do przeczytania, a co dopiero obiektywnej oceny sprzętu. To najbardziej amatorska i niewiarygodna publikacja mainstreamowa, którą znam. Dno totalne. :)

Czyżbyś nie czytywał polskiego wydania Hi-Fi Choice?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kraft napisał:

Czyżbyś nie czytywał polskiego wydania Hi-Fi Choice?

Hahaha dobre :)

16 godzin temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

S4Home ma niestety rację. Ciężko teraz o wiarygodne recenzje... Ale one istnieją. Trzeba dobrze szukać, i czytać między wierszami. ;)

What Hi-Fi natomiast to chyba ostatnie miejsce, w którym bym szukał czegoś wartościowego do przeczytania, a co dopiero obiektywnej oceny sprzętu. To najbardziej amatorska i niewiarygodna publikacja mainstreamowa, którą znam. Dno totalne. :)

Tak to mniej więcej wygląda, z tym że nie jest to ich walka ze stricte kanadyjską konkurencją. Przyjrzyj się dobrze, oni konsekwentnie i z uporem maniaka zwalczają jakąkolwiek konkurencję dla "swoich" produktów. Czasami nawet innych Brytyjczyków. Im większe zagrożenie stanowią, tym większa szansa na negatywną opinię. Ręce opadają.

 

 

No właśnie ale między wierszami to umiecie czytać wy, my, paru kolegów obeznanych z forum.

Zwykły Kowalski czyta całościowo i dlatego ma Kisiel w głowie przy wyborze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie temat dotyczy NAD 338. Pytanie czy ktoś z forumowiczów posiada ten sprzęt i testował? Jakiś czas temu zakupiłem i nie jestem zadowolony. Funkcje sieciowe działają bardzo niestabilnie, bardzo często się rozłącza i jedynym ratunkiem jest odłączenie zasilania urządzenia. Sprawdzałem w różnych konfiguracjach iphone/android/przeglądarka chrome, sprawdzałem różne routery, aby wyeliminować problem. Rozłącza zarówno bluetooth jak i chromecast. Czasami rozłącza się po godzinie, a czasami w połowie pierwszego utworu. Po przejściu urządzenia w standby nie ma opcji połączenia się - tylko twardy reset.

Nie chcę wierzyć, że to może tak fatalnie działać. Dlatego zamierzam reklamować to urządzenie. W internecie nie znalazłem obiektywnej opinii na temat tego urządzenia. A więc jeżeli ktoś posiada i może się wypowiedzieć to bardzo proszę :)

/z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem Chromecast w NAD C338. W takim razie albo coś jest nie tak z Twoim wzmacniaczem, albo są problemy z działaniem sieci. Bardzo często niestety słyszymy o tego typu problemach w urządzeniach sieciowych pracujących po wi-fi. Z mojej strony proponuję zabrać wzmacniacz do innego domu, znajomego i przetestować działanie funkcji sieciowych, najlepiej żeby to nie był blok, apartamentowiec, tylko lokalizacja, gdzie jest mniejsze zagęszczenie sieci wi-fi w powietrzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź na lepszym ruterze. Bo to co piszesz to moim zdaniem kwestia przerw wynikajacych z działania rutera. Na kompie i telefonie trochę nie odczujesz ale o ile dobrze pamiętam to chromecast na nadzie działa live. Jeśli jest zatem przerwa milisekundy to się zatnie. On nie ma bufora. Chyba że się mylę? Ktoś coś?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 24.03.2018 o 17:16, elvisek napisał:

Panowie temat dotyczy NAD 338. Rozłącza zarówno bluetooth jak i chromecast. Czasami rozłącza się po godzinie, a czasami w połowie pierwszego utworu. Po przejściu urządzenia w standby nie ma opcji połączenia się - tylko twardy reset.

Nie chcę wierzyć, że to może tak fatalnie działać. Dlatego zamierzam reklamować to urządzenie. W internecie nie znalazłem obiektywnej opinii na temat tego urządzenia. A więc jeżeli ktoś posiada i może się wypowiedzieć to bardzo proszę :)

/z góry dzięki

Cześć, 

To już mój drugi Nad c338. Pierwszy testowałem 2 tygodnie i odesłałem, drugi już zakupiłem. Jest dokładnie tak samo jak piszesz. Wszystkie funkcje sieciowe są niestabilne: słynna migająca niebieska dioda to u mnie codzienny standard, czasem wytrzyma więcej niż dzień bez rozłączenia ale to rzadkość - potem twardy reset.
Wzmak brzmi dla mnie super, przesiadłem się z  c336bee i jestem bardzo zadowolony bo gra super, żre mniej prądu, ma phono i optyczne itp, ale kupiłem go po głównie dla Tidala HiFi i wbudowanego chromecasta, który akurat w implementacji nada śmiga na 192 i z każdym Flackiem:-) 

Ale jeśli ktoś miał zwykłego chromecasta tak jak ja i pamięta jego BEZOBSŁUGOWOŚĆ i NIEZAWODNOŚĆ to c338 to absolutny KOSZMAR. Sprzęt na wakacje wraca do serwisu. Wg mnie to nic nie da, NAD musi poprawić soft. 

PS. miałem kiedyś identyczny problem z kombajnem Denona Cara - też niebieska dioda BTW przypadek?:-)  i też rozłączał się jak głupi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

338 gra ci lepiej niż 326? Hmm

To może Cambridge to twój kierunek cxa60 lub 80.

Piotrek

Tak gra lepiej ... ale... biorąc pod uwagę źródła z których słucham czyli Spotify i Tidal i Flac. Do 326bee miałem podpiętego po analogu chromecasta i zwyczajnie implementacja chromecasta w c338 wyciąga z niego o wiele więcej. Oba wzmaki mi bardzo pasują lubię ich ciepłą stronę a w c338 doceniam więcej szczegółów i nieco mnie ,,mułu,, :) ale to moje odczucia oczywiscie. 

Co do CXA patrzę na nie. NADowi daje rok na poprawe sofru (lub serwis skuteczny jesli sie myle). Dla mnie to w toerii wymarzony wzmak tylko zeby nie migał tą diodą co 2 dni....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dominik Zgodka aż podłączyłem swojego C338, żeby zobaczyć czy problem jest tez u nas (bo nie przypominam sobie, żeby na odsłuchach z klientami były takie kwiatki). Na razie gra od godziny i jest wszystko ok. Dam znać jak się zachowuję przy dłuższych testach.

Dlaczego gra dużo lepiej od zwykłego chromecasta? Bo w poprzednim przypadku używałeś DAC'a z chromecasta, a w przypadku C338 chromcast podaje tylko sygnał do Nadowskiego przetwornika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...