Skocz do zawartości

NAD C338 - czy rzeczywiście najlepszy?


Kraft

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

10 godzin temu, Jacek Radunc napisał:

 Wiem wiem.. chromecast...ja akurat miałem chromecasta od google i działalo to różnie, na dzień dzisiejszy nie tęsknię. 

Serio? Chromecast dla mnie wymiótł wszystkie inne rozwiazania sieciowe,  wolałbym wydać 150zł na chromecasta niż 700 na klocek yamahy - ale oba Ci na nic jeśli szukasz wejść optycznych:(. Będziesz albo musiał doinwestować w drogiego porządnego DAC od Nada, albo przejść na Nady z klasy D bądź ten c338 z chromecastem bądź model wyżej bez chromecasta ale nadal z funkcjami i połączeniami których szukasz i z lepszym dźwiękiem niż c336:) Takie dylematy to w sumie frajda:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cóż moja przygoda z Nad c338 zakończyła się kilka miesięcy temu. O ile nadal nie mam pewności co do poprawnej integracji chromecast, to jednak wszystko wskauje na to, że zwyczajnie moja sieć nie dogaduje się dobrze ze wzmacniaczem. Kolejny egzemplarz Nad powędrował do pudła czekając na nowy Setup WiFi u mnie w domu. W międzyczasie znalazłem wzmacniacz wielokanałowy z chromecastem, który zajął jego miejsce. Nada wyciągnąłem z szafy i sprzedaję (zresztą ten wątek przypomniał mi potencjalny kupujący). Sprzęt gra cudnie, jednak w moim obecnym setupie nie mogę wykorzystać jego najważniejszej dla mnie funkcjonalności. Szkoda:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dominik Zgodka napisał:

Cóż moja przygoda z Nad c338 zakończyła się kilka miesięcy temu. O ile nadal nie mam pewności co do poprawnej integracji chromecast, to jednak wszystko wskauje na to, że zwyczajnie moja sieć nie dogaduje się dobrze ze wzmacniaczem. Kolejny egzemplarz Nad powędrował do pudła czekając na nowy Setup WiFi u mnie w domu. W międzyczasie znalazłem wzmacniacz wielokanałowy z chromecastem, który zajął jego miejsce. Nada wyciągnąłem z szafy i sprzedaję (zresztą ten wątek przypomniał mi potencjalny kupujący). Sprzęt gra cudnie, jednak w moim obecnym setupie nie mogę wykorzystać jego najważniejszej dla mnie funkcjonalności. Szkoda:(

Odezwij się do mnie proszę jeśli jeszcze nie sprzedałeś tego NADa ;)

jacek.radunc@gmail.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 12.06.2018 o 14:50, Dominik Zgodka napisał:

Cześć, 

To już mój drugi Nad c338. Pierwszy testowałem 2 tygodnie i odesłałem, drugi już zakupiłem. Jest dokładnie tak samo jak piszesz. Wszystkie funkcje sieciowe są niestabilne: słynna migająca niebieska dioda to u mnie codzienny standard, czasem wytrzyma więcej niż dzień bez rozłączenia ale to rzadkość - potem twardy reset.
Wzmak brzmi dla mnie super, przesiadłem się z  c336bee i jestem bardzo zadowolony bo gra super, żre mniej prądu, ma phono i optyczne itp, ale kupiłem go po głównie dla Tidala HiFi i wbudowanego chromecasta, który akurat w implementacji nada śmiga na 192 i z każdym Flackiem:-) 

Ale jeśli ktoś miał zwykłego chromecasta tak jak ja i pamięta jego BEZOBSŁUGOWOŚĆ i NIEZAWODNOŚĆ to c338 to absolutny KOSZMAR. Sprzęt na wakacje wraca do serwisu. Wg mnie to nic nie da, NAD musi poprawić soft. 

PS. miałem kiedyś identyczny problem z kombajnem Denona Cara - też niebieska dioda BTW przypadek?:-)  i też rozłączał się jak głupi...

Dominik jestem zainteresowany zakupem tego wzmacniacza z powodów identycznych jak Twoje!!! Doceniam bardzo wszelkie informacje jakimi się tu podzieliłeś profesjonalka nic dodać nic ująć z punktu widzenia potencjalnego nabywcy informacje ogromnie przydatne sama esencja!! Ale  czy mógłbyś skomentować to:

https://www.ceneo.pl/47880604#tab=reviews_scroll  .

Nawet zakładając że 50% oceniających to totalni amatorzy lub nabywcy chwilowo zafascynowani  to jednak ogólna ocena to 5,0  żadnej ale to żadnej nawet 4,0!!

Co Wy na to, oceny sprzed nawet 2-3 lat czyli żadnej możliwości zmiany softu przez NAD-a.

 

 

 

Edytowano przez Piękny Marian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No to ja jeszcze się podłączę do wątku odnośnie niestablinego chromecasta. I od razu powiem - na 100% nie jest to wina internetu czy wifi. Właśnie testuje c338 (od wczoraj) i już kilka razy miałem problemy z chromecastem. Wstępna konfiguracja jest bardzo prosta, wszystko się dzieje w 100% automatycznie - to jest niezłe. Jeśli się podłącze jakąś appką do niego, puszczę muzykę i nie będę nic dotykał - to prawdoodobnie będzie to grało cały czas dobrze. Jeśli jednak chromecast dostanie za dużo zadań to się po prostu natychmiast zawiesza i odłącza, np - przy szybkim przełączeniu utworów - przy tej czynności chromecast wywala się dosłownie za każdym razem. Po czymś takim chromecast przestaje być widoczny dla jakiegokolwiek urządzenia. Po restarcie wmacniacza wszystko wstaje z powrotem. Żadnych takich problemów nie ma ze spotify connect, można przerzucać utwory w nieskończoność, rozłączać i podłączać z powrotem i nic złego sie nie dzieje, spotify connect jest w ogóle dużo bardziej responsywny, na chromecascie czuć ogromne lagi. Niestety, jeśli spowoduje się takie przeciążenie chromecasta i sie sam wyłączy, to powoduje on często też problemy ze spotify connect i nawet z bluetooth. Wszystko działa sprawnie, dopóki nie ruszamy chromecasta. Ja nie wiem jak to przeszło jakiekolwiek testy u producenta, ale to po prostu nie działa. 

Jeszcze kilka słów o bluetooth - podłączyłem audio z laptopa przez bluetooth, puściłem netflix i w ciągu 2-3h oglądania 2 razy zawiesił mi się także moduł BT - przez kilka sekund dzwięk był poszarpany, jakby taki bardzo zlaggowany i następowało rozłączenie. Dodam, że wcześniej testowałem przez kilka dni także c328 (to samo urządzenie, ale bez chromecasta i reszty sieciowych rzeczy, tylko BT). Tutaj na bluetooth wszystko chodzi bez zająknięcia. Dlatego myślę, że chromecast w c338 nie tylko nie działa dobrze, ale jest powodem przez który inne komponenty przestają działać prawidłowo działać. Tutaj kilka osób w tym wątku obwinia sieć wifi za niestabilność chromecasta - wg mnie nie ma to absulutnie nic do rzeczy, mam dość mocny router (Huawei AX3 Pro Quad-core), zapas przepustowości internetu ogromny, poza tym widzę, że spotify connect działa perfekcyjnie (o ile chromecast nie zacznie wariować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

368 kosztuje 30% więcej niż 338... więc nie powiedziałbym, że różnica w cenie nie jest powalająca ;) a jeszcze z tym modułem z BluOs to jest 2600 vs 6800 pln :) 

Wracając do c338 i chromecast - zauważyłem teraz, że nie za każdym razem szybkie przełączanie utworów zawiesza chromecasta, ale dzieje się to w >50% przypadków. I czasami powoduje to natychmiastowe rozłączenie z chromecastem, a czasami połączenie jest utrzymywane, ale chromecast głupieje - tzn przy kolejnym przełączeniu utworu (już tylko o 1 do przodu), powoduje przełączenie nie o 1, a o 3 do przodu, co więcej - jeśli coś takiego się przytrafi to właściwie każdy następny utwór, po około 5-10 sekundach po prostu przestaje grać (a wskaźnik czasu utworu na urządzeniu nadającym cały czas pokazuje 0:00). Spotify connect natomiast działa caly czas jak złoto (choć może przestać być w ogóle widoczny jeśli chromecast zacznie wariować). Zdarzało się, że samo połączenie się z chromecastem rozwalało wszystkie inne usługi sieciowe.

Zastanawiam się co z tym wszystkim zrobić, bo chromecast w takiej postaci jest wg mnie totalnie nieużywalny, a trafienie na "dobry" egzemplarz z tego co widzę jest dość trudne. Normanie bym po prostu oddał c338 i wziął o 600zł tańszego c328, który z bezprzewodowych intefejsów ma tylko bluetooth, bo i tak w 95% czasu dzwięk ma lecieć albo z laptopa przez bluetooth, albo przez smartfon(spotify). Audiofilem nie jestem i raczej nie zamierzam się przesiadać ze spotify na jakieś pliki hi-res, jednak po posłuchaniu przez chwilę Spotify przez Spotify connect - doznałem szoku. Pomijając już jakość dźwięku (która dla mnie jest porównywalna) - chromecast i spotify connect mają duuużo mocniejsze źródło sygnału od wszystkich pozostałych wejść. Kiedy podpinam się przez chromecast/spotify connect i ustawię poziom głośności np. na 0dB, to tą samą głośność uzyskam z BT/wejść analogowych ustawiając pokrętło na +6-8dB (czyli prawie max). Według mnie wzmacniacz ewidentnie pracuje dużo mocniej na chromecast/spotify connect. Czy wybierając c328 nie pozbawię się tylko "bajeru", ale także i mocy? Dla obecnego zestawu kolumn i pomieszczenia ten c328 jest wystarczający, ale w niedługim czasie jedno i drugie planuje zmienić (na odrobine większe). Boje się, że wtedy będę musiał kręcić potencjomentrem na max, aby napędzić jakieś większe (albo mniej wydajne) kolumny. Dobrze myślę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cyprian 
Hej, sprawdziłem na Dobrym Egzemplarzu - nie wywala chromecasta przy przewijaniu. Co zrobić? To zależy na czym Ci zależy:-) Mi zależało na:

- dobry dżwięk +chromecast (dlatego żaden z wbudowanym chromecastem pioneer, yamacha i onkyo nie podeszły)
- chromecast (nie blue OS, etc) bo mogę łączyć wszystkie urządzenia w grupę w domu a te mam na chromecaście
- żeby wybudzał się chromecast z telefonu (dlatego nie oddzielny chromecast Audio ani nie Sony DN 1080 - który KOCHAM, ale który na Europę nie wybudza się z telefonu tylko trzeba wdusić przyycisk)

Jeśli nie zależy CI na wybudzaniu z telefonu rozwiązanie dla mnie proste: Fajny wzmak + chromecast Audio i jedziesz. Jutro będę sobie grał na C326bee+muda44+chromecast audio i porównam sobie do mojego c338:-)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Dominik Zgodka za sugestie, jednak kwestię wybudzania wzmacniacza za pomocą telefonu akurat w łatwy sposób rozwiązałem - mam w domu laptop, który i tak chodzi 24h/dobe, skonfigurowałem sobie go tak, aby działał jako spotify connect, podłączyłęm tego laptopa pod wejście "streaming" i jak tylko wcisnę play w spotify - wzmak od razu się budzi (nawet jeśli wcześniej wmacniacz się wyłączył na innym wejściu aktywnym). Obstawiam, że ze zwykłym (zewnętrznym) chromecastem działałoby to podobnie. Dlatego obecnie jedynym co mnie przekonuje do wbudowanego chromecasta jest to, że siła sygnału z niego jest nie do przebicia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam c338 od listopada 2020 od początku były problemy z bluetooth problem z połączeniem zrywanie połączenia w końcu brak widoczności (chromecast wcale nie działał ) dziś miałem telefon z serwisu że wymienili układ odpowiedzialny za bt i wifi (jeden scalak) w tym tygodniu odbieram. To by oznaczało że to przypadłość tego modelu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2021 o 17:05, Dominik Zgodka napisał:

Tak, c338 grał lepiej z wbudowanym niż z audio podłączanym obok. Jutro zrobie sobie test c338 vs 326bee+muda44+chromecast audio i jak chcesz mogę dać znać. 

Cóz moge powiedzieć ja mialem 3 sztuki c338 i dopiero 3 nie wywalała sieci i chromecast. Moze musisz polować?

Jak tam testy? Chciałbym się przesiąść z Onkyo TX-8130 (8150 bez WIFI DAB i BT) na coś lepszego i tak się zastanawiam nad tym NADem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FioleK napisał:

Jak tam testy? Chciałbym się przesiąść z Onkyo TX-8130 (8150 bez WIFI DAB i BT) na coś lepszego i tak się zastanawiam nad tym NADem...

Cześć, 

Test wypadł interesująco. Wg mnie po modyfikacji Muda44 c326bee gra bardzo fajnie. Ewidentnie zniknął muł:) Ze względu na optyki i wybudzanie z telefonu zostawiłbym c338 myślę. Ale teraz z dostępnością klocków audio trudno w dobrej cenie. Ale - po chyba 2 latach sprzedałem c338 a c326bee oddałem koledze. Na chwilę, moze dłużej, wróciłem do bardzo innego sprzętu, który pamiętałem z rodzinnego domu sprzed ponad 20 lat. Morda mi się śmieje za kazdym razem jak na niego patrzę, a gra w zestawie 2+1 sub na wysokoprądowych. Stary wzmacniacz A+ zajął więc miejsce Nadów.

20210402_204955.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem o EISA oraz zachodnich magazynach audio (wypowiedzi z pierwszej strony tego wątku) to od razu przypominają mi się inne żenujące, sponsorowane rankingi czy plebiscyty (których nie brak w polskojęzycznej prasie) oraz np. Nagroda Nobla, która też jest niezłą parodią :). Nobel nierzadko trafia do pseudo-polityków czy kiepskich pisarzy. Z tego powodu odmówił jej przyjęcia Bob Dylan (jeśli dobrze pamiętam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...