Skocz do zawartości

Czy da się "zbudować" wycieraczki


Recommended Posts

Oczywiście nie takie samochodowe.

Jest taki technics z pięknymi wycieraczkami - choćby takie SE a5

Kiedyś chciałem cos takiego zrobić ale kończyło się tylko na pomyśle.

Od strony technicznej - czy jest szansa na kupno jakiegoś uszkodzonego , odłączenie wzmocnienia i podłączenia zasilania tylko do wycieraczek i podświetlenia?

Wiem ze mogę kupić korektor i podłączyć go jako "wyświetlacz" ale wycieraczki jednak wyglądają bardziej rasowo ;)

A dwa że... nawet te korektory które są na alledrogo - nie są jakoś specjalnie atrakcyjne optycznie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować wskaźniki sygnału wyjściowego na diodach np gotowe z amplitunera Radmor, dwa kanały w jednym, wymaga tylko podłączenia sygnału i napięcia. Zdjęcie przedstawia dwa komplety na dole, świecą w zielonym kolorze.

7. Radmor.JPG

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2017 o 09:36, Audio Autonomy napisał:

Trzeba jakoś pociągnąć kablami sygnał ze wzmacniacza do obudowy, w której by były wskaźniki VU. Jak lubisz majsterkować to możesz się w to pobawić :)

Audio Autonomy,
A mógłbyś trochę bardziej rozwinąć ten temat?
U siebie tego nie zrobię, ale warto wiedzieć.

Pozdrawiam
PS. Pomysł Janusza44 by dać diody zamiast "wycieraczek" nie będzie tu chyba zbyt popularny O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Audio Autonomy,
A mógłbyś trochę bardziej rozwinąć ten temat?
U siebie tego nie zrobię, ale warto wiedzieć.

Pozdrawiam
PS. Pomysł Janusza44 by dać diody zamiast "wycieraczek" nie będzie tu chyba zbyt popularny O.o

Trochę pomyślałem o powrocie do lat kiedy takie wskaźniki diodowe były modne, nadal stosowane są przeważnie w urządzeniach profesjonalnych. Wskaźniki wychylne powinny być w miarę duże i przejrzyste i podświetlone, szczególnie kiedy będą pracować osobno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RoRo napisał:

Audio Autonomy,
A mógłbyś trochę bardziej rozwinąć ten temat?
U siebie tego nie zrobię, ale warto wiedzieć.

Bazując na przytoczonym przez Fafniaka Technicsie SE A5 można to zrobić w następujący sposób:

- trzeba zlokalizować we wzmacniaczu płytkę sterującą wskaźniki (widoczna jest od spodu), są tam dwa układy SVITA7318P sterujące pracą wskaźników,

- trzeba się wpiąć z sygnałem zaczerpniętym z naszej działającej końcówki, w miejsce gdzie wchodzi on na płytkę technicsa (zdaje się, że są to piny nr 215, 216),

- teraz przewody, które wpieliśmy w płytkę ciągniemy do terminali RCA Technicsa (odpinając z nich uprzednio oryginalne przewody),

- do gniazd RCA możemy się teraz wpiąć interkonektem ze swojego wzmacniacza... i tutaj zaczynają się schody, bo trzeba jakoś ten sygnał z wnętrza wzmacniacza wyciągnąć na zewnątrz; można w tym celu spróbować się wpiąć przewodami między pre a końcówką mocy naszego wzmacniacza i pociągnąć sygnał przewodami do któregoś z nieużywanych gniazd RCA (tylko trzeba je oczywiście uprzednio odłączyć od selektora); wtedy to "dostosowane" gniazdo łączymy interkonektem z Technicsem.

 

Trochę to pokręcone, bo do tego trzeba by było jeszcze dostosować czułość układu wysterowania do sygnału z naszego wzmacniacza. Chodzi o to żeby wskazówki poruszały się po całym zakresie wskaźnika i  żeby przynajmniej mniej więcej odzwierciedlały faktyczny stan wysterowania końcówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

To może nie są typowe wycieraczki ale wyświetlacz oled z możliwością wyświetlania różnych tego typu migających wskaźników :

https://pl.aliexpress.com/item/OLED-Music-Audio-Spectrum-indicator-Desktop-MP3-PC-Amplifier-Speed-Adjustable-AGC-Mode-15-level/32786681063.html?

Wystarczy doprowadzić sygnał na złącze jack i zasilanie z USB lub inne 5V.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

To te?

img.jpg

Wlasnie szukam wskaźników ale bardziej interesują mnie okrągłe i podswietlone na biało lub pomarańczowo. Skad swoje braleś?

Dokładnie te same 128mm kupowałem z modushop. Jedyna ich wada to taka że tej wskazówki prawie nie widać. I coraz bardziej dochodzę do wniosku że mogłem wziąć takie w stylu accuphase. 

1514923843428802770890.jpg

Edytowano przez Andrzej Kurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Też szukalem w modushop. Ja nie przepadam za niebieskimi poświetleniami wiec pewnie wybralbym te czarne w stylu Accu.

Chyba jednak zostanę przy okraglych, tylko przydalyby się wieksze bo narazie mam na oku takie 35mm. Malutkie...

No obawiam się że większych nie znajdziesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...