Skocz do zawartości

Czy da się "zbudować" wycieraczki


Recommended Posts

27 minut temu, Fafniak napisał:

Wyczytałem w tym sklepie że jest tam moduł do sterowania wycieraczkami.

 Czy to jest może taki moduł dla przygłupów? Wystarczy podłączyć sygnał audio czy jednak trzeba sie babrać w dodatkowe układy jakieś?

Tam masz dwie opcje albo złożoną płytkę gotową do podpięcia albo do samodzielnego lutowania, ale jest jeden problem z tymi układami ponieważ mają przełącznik że jak słuchasz cicho to musi być w jednej pozycji,, a jak słuchasz głośniej to przełącza na drogą pozycje. Mi to nie pasowało wiedz mam zupełnie inny układ 

27 minut temu, Fafniak napisał:

 

 

27 minut temu, Fafniak napisał:

 

27 minut temu, Fafniak napisał:

 

Edytowano przez Andrzej Kurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Czyli jakby człowiek sie nie obrócił to d... zawsze z tylu ;)

przyznam że liczyłem na mozliwosc mojego własnego diy ale nadzieje rozwiane 

A że tak zapytam do jakiego wzmaka chcesz to montować?? No nie do końca tak jest ja nie mam pojęcia w zasadzie o elektronice, i mi wszystko robi szwagier wiedz mam ten komfort że się martwię bo zawsze coś doradzić i w ogóle. Ale też sporo osób pomaga np układ do wycieraczek opracował i wykonał kolega z innego forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Andrzej Kurek napisał:

A że tak zapytam do jakiego wzmaka chcesz to montować?? No nie do końca tak jest ja nie mam pojęcia w zasadzie o elektronice, i mi wszystko robi szwagier wiedz mam ten komfort że się martwię bo zawsze coś doradzić i w ogóle. Ale też sporo osób pomaga np układ do wycieraczek opracował i wykonał kolega z innego forum. 

Wzmaka nie potrzebuje - chciałbym tylko wycieraczki jakieś duże w osobnej obudowie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Wykonawcę to ja mam :). Do monoblokow lampowych. System jest calkowicie oddzielony od toru sygnalowego wzmacniacza. Monosy mają duzy frontpanel i mozna go ladnie zagospodarować. Spojne ze stylistyką firmy są okragle zegary, no i muszą być dyskretne.

No mój to też można powiedzieć że wzmacniacz lampowy na ecc88. Taki typowy diya zwany i-amp 200?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiowit napisał:

Jakie ecc88 stosujesz?

Mam pokaźny zbiór :)

 

4 minuty temu, audiowit napisał:

Jakie ecc88 stosujesz?

Mam pokaźny zbiór :)

Dokładnego modelu nie pamiętam bo to sporo czasu temu kupione ale Siemens gold piny . Może trochę nie na temat ale masz może coś na zbyciu :D

Edytowano przez Andrzej Kurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, audiowit napisał:

A mam ;). A powiedz jaki masz teraz dźwiek i czego Ci brakuje?

Tylko, ze ja mam tylko nosy. Podpowiem Ci, ze najlepsze e88cc lub ecc88 nie sa na goldpinach.

Potrzebuje do pre lampowego bo te z wzmacniacza są spoko skonsultuje się ze szwagrem i zapytam co można by tam włożyć. Sam wzmak wygląda tak. Narazie nie wiem czego będzie mi brakowało bo wszystko mam w budowie i wzmak i kolumny. :D

 

IMG_20171127_205216.jpg

Edytowano przez Andrzej Kurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2018 o 09:28, audiowit napisał:

Wykonawcę to ja mam :). Do monoblokow lampowych. System jest calkowicie oddzielony od toru sygnalowego wzmacniacza. Monosy mają duzy frontpanel i mozna go ladnie zagospodarować. Spojne ze stylistyką firmy są okragle zegary, no i muszą być dyskretne.

A tu coś na poprawę humoru :D https://majsterkowo.pl/wskaznik-wysterowania-audio-oparty-na-obrotomierzach-samochodowych/

Edytowano przez Andrzej Kurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie to takie wskaźniki są zwykle odmianą woltomierza, podobnie jest z prędkościomierzem w samochodzie. Dobrze do tego celu nadają się wskaźniki wysterowania z starych magnetofonów. Do podłączenia wystarczyć powinien potencjometr obniżający napięcie do żądanego przełożenia z ewentualnym dodatkowym rezystorem włączonym szeregowo aby obniżyć obciążenie samego potencjometru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, audiowit napisał:

Chyba nawet dokladnie ten model.

img-1.jpg

Prosty, dyskretny. No i zostakem przekonany zeby nie przekombinować. Widzialem je działajace w urządzeniach tej manufaktury i podoba mi się.

No mi takie osobiście się nie podobają :) ale plus ich jest taki że mają mała bezwzglednosc i są bardzo szybkie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...