Skocz do zawartości

Yamaha PC E-810


Math

Recommended Posts

Witam.
Mam bardzo wiele pomysłów ;]. Ostatnio myślałem o zakupie kina domowego, lecz po grubszym zastanowieniu (mało miejsca w pokoju)
postanowiłem wstrzymać się z zakupem i poczekać ewentualnie do przeprowadzki do większego mieszkania. Nasunęła mi się odrazu na myśl wieża Yamahy - bardzo znany Piano Craft. Jest dość nieduży i na pewno się zmieści. Aktualnie posiadam wieżę Philipsa FW-M37. Może i jest głośna, ale czuję jakiś niedosyt. Planuję ją sprzedać i jak najszybciej kupić E-810. Mam tylko kilka pytań :
1. E-810 czyta DViX a co jest z napisami ? Słyszałem gdzieś , że nie czyta polskich liter, ale to chyba nie jest taki wielki problem;]
2. W niektórych tematach pisaliście, że warto zmienić kable na DNM Reson, czy różnica jest wyczuwalna i czy te kable mają 'zarobione' wtyki bananowe?
3. Nadawałaby się do czasami oglądania filmów ? Nie pamiętam już, czy ma ona jakieś dekodery itp.

Pisaliście też, że jest ona najlepsza w swojej klasie i cenie. Są może jakieś inne wieże o podobnych parametrach i cenie równie dobrze brzmiące ?

Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok.
Napisy mają być poprostu w .txt lub innym formacie, który czyta PC z tego co zrozumiałem. Z kabelkami na początek się wstrzymam. Oprócz połączeniowych między TV a wieżą i komputerem a wieżą. W E-810 są 2 wyjścia : optyczne i koaksjalne.
Czy przełączanie między nimi odbywa się w wieży czy wieża sama wybiera któreś z nich?
Słyszeliście może Technicsa SC-HD301 bodajże, ma go moja ciocia, stoi i się tylko marnuje, więc może nie długo stałby u mnie ;].
Mam jeszce jedne pytanie, lecz nie dotyczy tematu. W najbliższym czasie chcę kupić TV - wybrałem LG RZ-23LZ50. Kupię go za niską cenę, ale jest on troszkę stary i nie posiada wyjść/wejść HDMI. Czy ktoś może ma ten TV i wie jak się sprawuje?
Początkowo będzie on u mnie głównie jako monitor komputerowy. Ten LG ma złącza komponent, czy obraz w TV podłączony pod te złącza będzie chodź troche lepszy od zwykłego i choć trochę upodobni się do jakości HD ?

Pozdrawiam icon_wink.gif

P.S. Może ktoś wie czy Piano Crafty są zazwyczaj w Media Marktach? Chciałbym go ewentualnie sprawdzić, a sklepów audio raczej nie ma w mojej najbliższej okolicy ;/.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PianoCrafty są zazwyczaj w MMarkt, ale nie wszystkie modele (w zależności od wielkości salonu), zazwyczaj 810 i 410 oraz 700.
Proponuje zadzwonić przed wyjazdem - telefony są na stronie internetowej MMarkt (wybierasz miasto i sklep), ja tak czasami robię jak szukam czegoś konkretnego dla znajomych icon_cool.gif
Cytat

Ten LG ma złącza komponent, czy obraz w TV podłączony pod te złącza będzie chodź troche lepszy od zwykłego i choć trochę upodabni się do jakości HD ?

Chodzi Ci o jakość obrazu wysyłanego z komputera na LG (w pracy i w grach), czy o obraz telewizyjny z własnego tunera TV czy może o obraz odtwarzany z DVD (Yamahy E810?) na LG?
Zazwyczaj jakość po kablach Component będzie lepsza od euro... ale jeśli masz porządny kabel euro za 100-200zł to może nie być różnicy...
Co do kupowania starych i niezbyt wysokich modeli LCD - to ja bym Ci radził poczekać i dozbierać do czegoś nowszego i lepszego. No chyba, że cena tych 23" jest rewelacyjna icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ten LG jest dość słaby, lecz prawdopodobnie możliwe będzie kupno go za pół darmo - dosłownie icon_razz.gif. Narazie mam stary monitor NFREN 15", model z tego co właśnie patrze NF-1500MAE, ma on chyba czas reakcji 15ms, lepszy od tego LG, lecz on mi w zupełnośći wystarcza. Na szczęście mogę go przetestować, jeśli coś nie będzie pasowało mogę oddać ;]. Wiem, że w LCD jest co chwile coś nowego, ale z tych funkcji teraz na pewno nie skorzystam, za kilka lat przy większym mieszkaniu kupię większy TV i wtedy będzie musiał mieć różne nowinki icon_biggrin.gif. Wracając to tego LG-ka, do tego TV będzie podłączony mój przyszły Piano Craft, komputer, zwykła antena i może w następnym roku dekoder satelitarny. Od wieży do TV component, od TV do wieży euro-2xChinch, od kompa do wieży mini jack-2xChinch. W wieży jest wyjście optyczne i koaksjalne, ale z tego co zobaczyłem i zrozumiałem, to jeśli podłącze (przez np. koaksjalne) to do komputera nie będe słyszał dźwięku w monitorach E-810-tki, są to wyjścia i pod to mogę podłączyć ew. jakiś ampli, dobrze zrozumiałem ? ;]
Jeśli za jakiś czas byłby podłaczony dekoder, np. Cyfry+ do TV, a kabel euro-2xCinch od TV do wieży to wieża ściągałaby dźwięk z dekodera? Mam stary TV Samsunga i żeby dźwięk z DVD był odtwarzany na głośnikah wieży Philipsa, to muszę podłączać wieżę bezpośrednio do DVD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Math
Cytat

z tego co zobaczyłem i zrozumiałem, to jeśli podłącze (przez np. koaksjalne) to do komputera nie będe słyszał dźwięku w monitorach E-810-tki, są to wyjścia i pod to mogę podłączyć ew. jakiś ampli, dobrze zrozumiałem ?


Cyfrowe wyjście coaxial i optiyczne w odtwarzaczu DVD z PC E-810 jest do podłączenia jego do zewnętrznego amplitunera kina domowego z takim samym wejściem. Cel połącznia jest taki by można było odtwarzać dźwięk z filmów w systemie 5.1.
Podłącznie Piano i komputer złączami cyfrowymi jest bez sensu, bo są to wyjścia sygnału. Jedynie połącznie kablem minijack-cinch pozwoli na odtwarzanie dźwięku z komputera na głośnikach Pianocrafta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jedno juz wiem. Teraz napiszę prościej icon_biggrin.gif.
Mam TV Samsunga(stary), podłączona do nioego wieża i DVD. Włączam telewizję, dźwięk na wieży jest, włączam film na DVD, dźwięku na wieży nie ma. Czy taka sytuacja będzie też na Pianocrafcie? Do niego nie będe podłączał DVD, bo ma wbudowane, ale można podłacżyć cyfrowy polsat itp.
Jeszcze pytanie z poprzedniego postu : Technics SC-HD301 lub 350 itd. , dokładnie nie wiem jaką ma ciocia. Czy opłacałoby się wydać jakieś marne pieniądze na nią czy wydać więcej na Yamahe ? Pisałem wcześniej, że ciocia ma coś podobnego i prawdopodobnie niepotrzebnego ;].

Pozdrawiam;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Math
Z Twojego DVD sygnał do TV idzie kablem euro?
Może być taka sytuacja, że z TV wychodzi jedynie sygnał audio z własnego tunera TV (czyli jak oglądasz telewizję), a nie ten który wchodzi do TV (czyli w Twoim przypadku - z DVD). Spróbuj jeszcze włożyć do DVD płytę CD (i będziesz miał wtedy sygnał stereo), ale pewnie znowu skończy się bez dźwięku (jedynie z głośników TV).
Jeżeli masz instrukcję do TV, to może tam być opis i informacja na ten temat icon_cool.gif

Jakie masz wyjścia w DVD? Podaj ich opis.
Może uda Ci się wykorzystać połączenie kablem euro DVD-TV, a 2 kablami RCA (cinch) wyjśćie audio w DVD z wejściem w wieży (pod warunkiem oczywiście, że masz wolne wejście w wieży).

A oprócz PianoCrafta niezłe modele miniwież z DVD ma ONKYO i DENON, Kenwood, JVC, Panasonic, SONY ... (Philips ma opinie bardziej awaryjnego sprzętu). Yamaha z tych propozycji będzie chyba najlepsza i najmocniejsza, ale ONKYO i DENON też mogą być niezłe (i również można je zobaczyć/posłuchać w MMarkt).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wieża Phlipsa stoi na półce pod sufitem i tylko czasami ją włączam, bo czeka na swojego nowego nabywcę ;].
Nie wiem, czy opłaca sie kombinować coś z kablami, niedługo będzie Piano Craft i nie będe musiał kombinować a zarazem zawracać wam głowę, Philips nie podłączony a TV i DVD nie używam narazie icon_razz.gif.
elpaso
Co do kupna w MM - miała to być moja ostatnia myśl, z tego co mówisz, sklepów audio nie ma w pobliżu mojej miejscowości prócz rms.pl, prawdopodobnie kupię w miejscowym sklepie z bardzo dużymi zniżkami jak będzie można zamówić ;]. Ale wielkie dzięki, że mi o tym powiedziałeś, na odsłuch pewnie brałbym pieniądze gdy cena E-810 okazałaby się tańsza ;].

Zaraz lecę spytać się w sklepie o cene tej Yamahy. Właśnie patrzę, że na sklep.rms.pl kosztuje ona 2600 zł ....
Nie długo się odezwę.

Pozdrawiam icon_wink.gif

Już wróciłem i niestety jest trochę problem z zamówieniem, a jeśli to będzie bardzo drogo. W wakacje będe może w Warszawie, kupię wieżę na Allegro a odbiorę ją osobiście jeśli sprzedawca będzie miał swój sklep w W-wie. Ewentualnie poproszę kogoś z rodziny żeby odebrał ;].
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest dylemat. Czy kupić o kilkaset złotych taniej z jakąś tam gwarancą, czy wybulić dodatkowy characz dla oficjalnego dystrybutora za gwarancję z polską instrukcją. Dla mnie wybór jest jeden, nie miałem jeszcze okazji skorzystać z żadnej usługi gwarancyjnej icon_smile.gif , a korzyści z zaoszczędzonych złotówek, bezcenne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. E-810 jest chyba określana jako sprzęt bezawaryjny ;]. Gdy kupię ta tańszą dostanę gwarancję sklepową i wszystkie usterki będą naprawiane u nich w sklepie ?

Pozdrawiam icon_wink.gif

P.S. Mam już tego LG, jest trochę duży, ale pasuje, przynajmniej narazie ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...