Skocz do zawartości

Poszukiwanie amplitunera do zastosowań ogólnych


orzechszek

Recommended Posts

Witam,

Jestem świerzakiem w temacie sprzętu audio. Poszukuję czegoś do muzyki/filmów (40/60). Muzyka po części z radia/lokalnie (flac/mp3/cd)/youtube. Typ muzyki to raczej spory przekrój.. od Dire Straits, Hey, Myslovitz, Metallica, Moby, Bonobo po jakis radiowy popik. Raczej bez muzyki poważnej. Początkowo zastanawiałem się nad jakimś ampli do kina domowego np. Denon AVR-X1300W, ale po przeczytaniu kilku tematów stwierdziłem, że raczej zostanę przy 2.0, (może przyszłościowo 2.1) i zacząłem się rozglądać za czymś w stereo. Póki co ustaliłem sobie "sztywny" przedział cenowy do 2000zł. Zależy mi też na funkcjach sieciowych m.in radio internetowe, bluetooth. Jeszcze jedna kwestia mnie interesuje - automatyczne ustawianie źródła dźwięku. Wyczytałem że coś takiego ma Onkyo TX-8150 - jak wyczuje zmianę poboru mocy to przełącza na cyfrowe wejście. Zależy mi na tym żeby trochę ułatwić żonie zabawę z pilotem, czyli np słucha radia i włącza TV podpięty wejściem cyfrowym i dźwiek by się automatycznie zmienia. Do sterowania używam harmony, więc pozbyłem się kilku pilotów, ale niestety nie wszystko jestem w stanie na nim zaprogramować 

Posiadam w tym momencie TV i serwerek zapodający wideo i muzykę więc przy rozwiązaniu stereo myślałem o podłączeniu serwera (może kiedyś bluraya bądź konsoli) przez TV i z niego cyfrowym do amplitunera. Przy ampli AV jest to nieco uproszczone, gdyż wszystkim steruje sprzęt grający, więc zmieniając źródło dźwięku zmienia się też wizja.

Takie pytanie poza konkursem - czy w takim przypadku lepiej podpiąć fonie bezpośrednio do amplitunera z serwera (w tym przypadku wyjście jest tam słuchawkowe) czy lecieć HDMI przez TV? 

W tym momencie posiadam Yamaha RX-495RDS i Yamaha NS-50F przez co nie jestem w stanie podpiąć TV do sprzętu, więc korzystając z momentu pomyślałem o jego małym ulepszeniu. Póki co chciałbym zmienić amplituner i zdaję sobie sprawę że nieważne co zakupię i tak nie zagra z tymi głośnikami :), ale tak przyszłościowo szukam jakiegoś ampli z w miarę ciepłym, dynamicznym brzmieniem i miękkim basem. Póki co głośniki stoją na podłodze, ale będę musiał zmienić na coś mniejszego z powodu wymuszonych poprawek w wystroju przestrzeni pod TV :)

Pokój wraz z kuchną ma ok 27m2 gdzie część salonowa ma pewnie z połowę. Odległość od sprzętu będzie  w granicach 4m.

Wyczytałem sporo pozytywnych opinii o Onkyo TX-8150 (i posiada funkcję wykrywania źródła :) ), lecz spotkałem wiele informacji że gra raczej "zimno i sucho" i sam nie wiem..

Proszę o podrzucenie paru informacji, bądź alternatywnych rozwiązań.

pokoj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Prawdę mówiąc miałem ci doradzać kino.

Ale budżet 2000 to zdecydowanie za mało. Idź w takim przypadku w stereo.

Czy znajdziesz nowe? Obawiam się że może być problem. I jako dla swiezaka polecam jednak sprzęt używany.

Tannoy m4 lub klipsch F2 z Denon pma 560 i dac na przykład fioo.

 

Pozostaje do twojej dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, orzechszek napisał:

czyli np słucha radia i włącza TV podpięty wejściem cyfrowym i dźwiek by się automatycznie zmienia.

 Onkyo TX-8150 (i posiada funkcję wykrywania źródła :) ), lecz spotkałem wiele informacji że gra raczej "zimno i sucho" i sam nie wiem..

 

Miałem jakiś czas w domu ten model ale chyba takiej funkcji nie ma, lub jej nie aktywowałem, a może skupiłęm się na czymś innym. To o czym piszesz to raczej domena HDMI z opcją ARC w amplitunerach kinowych i TV, lub nielicznych modelach stereo jak Onkyo 8270 ( też z hdmi ) .  W normalnej sytuacji sytuacja o której piszesz byłaby denerwująca, przykładowo słucham sobie muzyki, a żona chce zobaczyć coś w TV i w takiej sytuacji koniec z słuchaniem muzyki, ryczy TV ;). Lub odwrotnie żona ogląda film ( nagłaśnia przez kolumny), a jak chce posłuchać muzyki z CD przez słuchawki, które mam połączone także cyfrowo  i też następuje zmiana tej auto aktywacji o której piszesz i żona ma film z moją muzyką.

Do obecnego zestawu wystarczy że kupisz DAC fiio D3  za 110zł i masz  przesłane audio z TV na obecny amplituner. Co do pytania pozakonkursowego uważam, że  Tv nie jest dobrym źródłem muzyki, nawet jako niby tylko pośrednik ( bo o jakości muzyki z YT chyba nie muszę przekonywać). Zresztą co za frajda słuchać muzyki jak świeci TV;) Co do jakości muzyki z wyjścia słuchawkowego serwera to ta opcja w nim zawarta jest chyba dodatkiem, nie sądzę żeby w serwerze jakoś przyłożyli się by dać dobry moduł słuchawkowy, a nawet jeśli jest nawet przeciętny to jest nadal słuchawkowy.

Obecne amplitunery czy to kinowe, czy sieciowe stereo mają opcję łączenia się z domowym serwerem, nie potrzebują więc pośrednika jakim jest TV. Natomiast mogąc odczytywać podpięte pod ich usb pojemne dyski hdd, czy pendrivy jest to tańsze i wygodniejsze rozwiązanie dla osób nieobeznanych w tworzeniu "domowej sieci". Oczywiście obsługa plików muzycznych radia internetowego łatwiejsza jest przez dedykowane aplikacje na urządzenia mobilne, niż z pilota.

Faktycznie, kolumn ns-50 są delikatnie mówiąc mało udane nawet w swej cenie, ale wielu producentom elektroniki raczej produkcja kolumn średnio wychodzi. Niemniej kupiłeś je wiec czymś tam Cię uwiodły.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z manuala: 
Note that this unit is equipped with an “Opt1 In Wakeup feature” so that when play starts on a player connected to the OPTICAL 1 (GAME) terminal, this unit comes on and the INPUT SELECTOR automatically changes.

No niby tak, ale ile radości (i spokoju :) ) że nie trzeba się tyle oklikać przy włączaniu TV. W sumie problem wychodzi gdy chcemy słuchać czegoś innego. A to raczej się rzadko zdarza. Raczej ampli służyłby jako nagłośnienie również telewizora. A jak słucham czegoś innego to raczej i tak jestem sam :).

To co sądzicie o Denon AVR-X1300W? Aż taka różnica że nie ma co w jego stronę spoglądać?

Co do NS'ow to raczej był to zakup mało świadomy, juz parę dobrych lat temu.

Co do muzyki to faktycznie, moża puścic bezpośrednio (teraz uzywam KODI), natomiast z filmami już może być gorzej :). To już musi lecieć jakąś drogą :).

Edytowano przez orzechszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, orzechszek napisał:

To co sądzicie o Denon AVR-X1300W? Aż taka różnica że nie ma co w jego stronę spoglądać?

Cóż niedrogi amplituner kinowy, a nawet droższy zagra gorzej w muzyce np. słabszą dynamiką, kontrolą basu . Natomiast, czy Denon 1300 będzie gorszy subiektywnie konkretnie dla Ciebie od Onkyo 8150, ciężko powiedzieć bo napisałeś, że szukasz jakiegoś ampli z w miarę ciepłym, dynamicznym brzmieniem i miękkim basem, a Onkyo 8150 tak nie gra.  Bardziej w tym stylu i dojrzalej gra Yamaha rn602 http://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2561-r-n602 , lub Harman 3770 ( ale harman ma duże braki w sieciowości i obsłudze plików http://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2559-harman-kardon-hk-3770 ) Przy tym Onkyo musiałbyś potem szukać kolumn które narzuca mocno styl o jakim piszesz. Poczytaj testy recenzje porównawcze amplitunerów kinowych do ok. 2 tys np. Yamaha 481, ten Denon , itd, niemniej obsługa amp kd to często porażka...Potem posłuchaj w salonie jakimś, porównaj z amplitunerami sieciowymi stereo.

Musisz chyba się zastanowić ale na spokojnie w temacie źródła muzyki- jakiegoś amplitunera, a także kolumn, żeby mądrze kupić  coś co zagra jak chcesz, a nie zaskoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie.. czyli jednak mam te same obawy co do Onkyo 8150 i późniejszej zabawy z kolumnami. Też zwróciłem uwagę na temat tej Yamahy R-N602, ale nie chciałem nic sugerować i czekałem czy ktoś faktycznie potwierdzi moje spostrzeżenia co do rodzaju ampli.

Czytam już chwile jakieś informacje na temat AV Yamahy 483 oraz tego Denona, ale tak jak mówisz raczej większość jest w temacie kin domowych. Co do tych sprzętów to chyba kierunek jest ku Denonowi z powodu lepszych bebechów. Nie widziałem jednak jakiegoś konkretnego porównania do ampli stereo, a jeśli są to głównie te same stwierdzenia że stereo 2.0/2.1 zagra lepiej nawet do filmu  

Jak to w domu bywa. źródeł muzyki pewnie będzie coraz więcej. Kolumny pewnie będę dobierał do ampli i dopasowywał brzmienie. 

W tym momencie najbardziej przekonuje mnie Yamaha N602, jednak Denon X1300W jest 800zl tanszy.. więc sprawa jest do przemyślenia czy na moje wymagania Denonik nie wystaczy.

Edytowano przez orzechszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 2150 jak najbardziej kusząca, a co na to @S4Home, może zrobi Ci lepszą cenę? Nie wiem jak to jest w przypadku zwrotu w Media, w każdym razie w @S4Home masz możliwość zwrotu i posłuchania czegoś innego jak by dźwięk Ci nie podszedł.

Edycja: @orzechszek

10 minut temu, orzechszek napisał:

Aaaa.. widzisz, nie zapytałem :). W Media masz 30 dni, tak .że też nie jest źle.

 

Używany na olx znalazłem w cenie 1750 zł, ale Ty chyba już kupiłeś?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, orzechszek napisał:

W związku z tym co byście polecili w kwestii "miniaturyzacji" kolumn do Yamahy? Myśle też o używkach.

Co dokładniej miałeś na myśli pisząc o mniejszych kolumnach? Chcesz małe podłogowe czy podstawkowe?

Wcześniej napisałeś "Póki co głośniki stoją na podłodze, ale będę musiał zmienić na coś mniejszego z powodu wymuszonych poprawek w wystroju przestrzeni pod TV . "
Jeśli podstawkowe - to na czym będą stały? Bo jeśli na podstawkach - to one te zajmują miejsce. A jeśli gdzieś wciśnięte w kąt lub w regał, to będą kiepsko grały...

Pozdrawiam
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2017 o 12:39, orzechszek napisał:

Póki co chciałbym zmienić amplituner i zdaję sobie sprawę że nieważne co zakupię i tak nie zagra z tymi głośnikami :), ale tak przyszłościowo szukam jakiegoś ampli z w miarę ciepłym, dynamicznym brzmieniem i miękkim basem. 

To była kaska przeznaczona na ampli.. Choć niestety nieco przekroczona... 

Kolumny.. Wlasnie nie wiem ale regał raczej będzie niski tak ze szukał bym czegoś żeby postawic na nim i było mniej więcej do wysokości wiszacego Tv. Gdzies pewnie polowa NSow. 

Edytowano przez orzechszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana kolumn z podłogowych na podstawkowe hmm... faktycznie obydwie konstrukcje zajmują tyle samo miejsca. Bo jeśli zamierzasz kolumny podstawkowe ustawić na regale , czy półce między książkami to równie dobrze możesz męczyć się z tymi ns50, albo kupić byle jakie podstawkowe...To samo w sumie dotyczy potem amplitunera. Mimo, że poprawne ustawienie kolumn nic nie kosztuje, to sprawa kluczowa i ważna dla końcowego efektu i jakości, ale może dla tego często przez amatorów olewana bo w gratisie ?;)

Jeśli komoda na kolumny podstwkowe są solidne i mają wysokość około 40-50 cm i są w miarę głębokie( monitory też mają po 30cm) to ujdą. Ich 50cm plus 30-40 cm wysokości kolumn podstawkowych razem powinno być ok, standy też zwykle mają 50cm, czasem 60. Oczywiście komody to nie standy;). Aha ważny też jest rozstaw, tu min z 2,5 m.

Jeśli kolumny odłogowe mogą stać przed tym komodami, lub nawet nieco z boku byłoby lepiej. Pokój ma 27m, a sama szerokość to 5 m a to dość duża odległość dla monitorów.

 

Dnia 29.09.2017 o 14:08, orzechszek napisał:

. Nie widziałem jednak jakiegoś konkretnego porównania do ampli stereo, a jeśli są to głównie te same stwierdzenia że stereo 2.0/2.1 zagra lepiej nawet do filmu  

Tak jak nie porównuje się aut typu van, czy dostawczych z osobowymi. Nawet auto klasy B, czy niedrogi kompakt,  jest bardziej komfortowy, ma lepsze przyspieszenie i co najważniejsze lepiej się prowadzi od vana za podobną kasę. Aby sprawiedliwości stało się za dość van ma większy bagażnik jest użyteczniejszy, no ale nie chodzi o to by życie spędzić w vanie i dresie dlatego że są praktyczne, czy użyteczne. Oczywiście są też niezłe vany i amplitunery kinowe, ale nie w tej cenie.

 

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home dzieki za info.

@jacek75, zdaję sobie sprawę że rozstaw kolumn ma duże znaczenie. Będę się starał to jak najbardziej rozstawić, tylko jest opcja że nad nimi będzie wisieć jakaś witrynka, stąd problem z wyższymi kolumnami, a kwestia postawienia z boku lub z przodu prawdopodobnie nie przejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ja mam Magnaty 673 graja z HK PM655 i jestem bardzo zadowolony.

Nie jestem jakism super specem do opisywania muzyki , ale wysokie tony sa jasne i czyste, srodek tez ladny, basik schodzi calkiem nisko wokale tez przyzwoite.

Dzwiek raczej cieply ale to moze byc zasluga HK :)

 

Do tego chlopaki z S4Home zrobili bardzo fajna cene......

 

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...