Skocz do zawartości

Soundbar dla totalnego laika


Zajcevv

Recommended Posts

Witam, proszę o radę w doborze jak najlepszego soundbaru za kwotę około 1500 zł. Do tej pory nie miałem żadnych głośników a trafia się okazja by wreszcie poprawić jakość dźwięku. Najczęściej muzyki w domu słucham z telewizora(youtube, aplikacje radiowe) oglądam też dużo filmów, jednak ten soundbar służyć miałby głównie do słuchania muzyki. Pokój 16 metrów z wnęką. Nie jestem żadnym audiofilem, nie wyczuwam nawet różnicy między keczupami. Chciałem czasami głośno włączyć muzę i żeby było choć odrobinę więcej szczegółów słychać a przede wszystkim żeby głosniki nie "charczały" jak dam trochę głośniej. Dzięki za wszelkie rady i sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli decyzja zapadła na soundbar, to w założonym budżecie proponuję Jbl SB350 lub Yamaha YAS-207. Obydwa urządzenia bez problemu nagłośnią Twój salon, zapewnią dynamiczny i przestrzenny dźwięk. Natomiast zawsze musisz pamiętać o pewnych kompromisach przy odsłuchu muzyki. To urządzenia, których idea polega na zastąpieniu głośników w telewizorze, zapewniając wyraźny dźwięk szczególnie przy filmach. Muzyka jest wyłącznie dodatkiem.

Jeśli nastawiasz się przede wszystkim na odsłuch muzyki, stwórz system na bazie amplitunera i dwóch monitorów. Przykładowo zestaw możesz oprzeć na bazie amplitunera Yamaha R-S202D bądź wzmacniacza Pioneer A-10 oraz kolumn Wharfedale Diamond 220 lub Melodika BL20.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej urządzeniami w salonie mamy dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...