Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

 

Naszło mnie dzisiaj żeby potestowac z podłączeniem dźwięku. Mam podłączony TV pod PC (Sony kdl-43W750) podłączony przez HDMI jednocześnie przesyłany jest dźwięk i obraz.  I teraz pytanie: Lepiej jest puścić dźwięk  po mini jacku do głośników z karty audio PC czy przez HDMI  > TV mini jack > głośniki?

 

Jakie jest wasze zdanie ? dodam ze posiadam kartę grafiki GeForce 440 3 GB a Karta audio zintegrowana z płytą główną Gigabyte

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz możliwości użycia kabla optycznego pomiędzy TV a głośnikami? Jeżeli nie, to trudno doradzić, które połączenie z tych dwóch będzie lepsze, to dość mocno uzależnione od tego, czy w TV masz sensowne wyjście po jacku... Chociaż z góry zakładałbym, że nie. W takim przypadku zostałbym podłączony do PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.09.2017 o 15:45, HasanYeYe napisał:

Witam 

 

Naszło mnie dzisiaj żeby potestowac z podłączeniem dźwięku. Mam podłączony TV pod PC (Sony kdl-43W750) podłączony przez HDMI jednocześnie przesyłany jest dźwięk i obraz.  I teraz pytanie: Lepiej jest puścić dźwięk  po mini jacku do głośników z karty audio PC czy przez HDMI  > TV mini jack > głośniki?

 

Jakie jest wasze zdanie ? dodam ze posiadam kartę grafiki GeForce 440 3 GB a Karta audio zintegrowana z płytą główną Gigabyte

Oba rozwiązania mają słabe strony, gdyż

Ad 1) wyjście słuchawkowe analogowe z PC (  nie dlatego że analogowe, ale słuchawkowe z PCta) Najlepiej wyjść sygnałem audio z PCta po usb do DACa ( lub wejścia usb asynchronicznego w odpowiednim wzmacniaczu) czyli z ominięciem większości słabych układów komputera

Ad 2) Bo  nie dość że wciąż słuchawkowe to jeszcze z TV ( nie podejmuje się testów ale zakładam, że słuchawkowe w TV jest jednak najgorsze od jakichkolwiek innych)

Karta graficzna w PC o której piszesz nie wpływa moim zdaniem na brzmienie układów audio, bo jest karta graficzną i to czy ma 1 Gb czy 3 Gb nie ma tu znaczenia. Gdyby była to dedykowana karta dźwiękową-audio byłoby ważniejsze na audio, niemniej komputery na wyjściach analogowych mają i tutaj ( co pokazują liczne posty na forum  ) różne przydźwięki, generują zakłócenia do sieci i w chodzą w reakcję (słyszalne) z wzmacniaczami.

Celdur ma rację, jeśli nie przeszkadza Ci że chcąc słuchać muzyki włączyć musisz TV i komputer, to najlepiej ( z tych propozycji, bo nie w skali bezwzględnej) połączyć go wyjściem optycznym z DACkiem np. Fiio d3.

Matiii963 Napisałeś, że naszło Cię na testowanie i jakie masz wnioski z swoich testów ? Moim zdaniem z Twoich dwu rozwiązań jakiś wielkich różnic nie będzie, bo obie są słabe i niestety siebie warte.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...