Skocz do zawartości

CD Onkyo używane do 350 zł


Adrian Lenkcis

Recommended Posts

Tego nikt Tobie nie zagwarantuje czy usłyszysz różnicę-bo są odtwarzacze BR czy DVD które podpięte pod DAC grają na całkiem przyzwoitym poziomie, a są też takie które się nie sprawdzają do słuchania muzyki...

Onkyo 7510 sprzedawane przez handlarza nie ma chyba pilota w komplecie o czym nie wspomina sprzedawca, a opis o 10godzinnym testowaniu można między bajki włożyć, bo zabraknie mu czasu na testu wszystkiego sprzętu ...

pozdrawiam

PS. Ale najczęściej CD jest lepszy i wygodniejszy w obsłudze niż odtwarzacz DVD/BR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RoRo, zobacz jeszcze te 2 linki. Co do pilotów to nie patrze czy są bo podepne przez RI (myśle że starszy cd będzie współpracował z nowszym ampi).

https://www.olx.pl/oferta/onkyo-dx-7211-audiofilski-odtwarzacz-cd-nowsza-linia-super-stan-CID99-IDn0kny.html#5d283bada9

https://www.olx.pl/oferta/odtwarzacz-cd-onkyo-dx-7222-CID99-IDkAeNi.html#5d283bada9

Ewentualnie jeszcze ten "testowany 7511" (dostałem dodatkowe foty obudowy - boki i góra spoko). Ryzyko małe, kasa nieduża.

Z tych 3 modeli, który godny polecenia? Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 7510-dostajesz miesięczną gwarancję od handlarza, może sprzedawca jeszcze trochę spuści bo już tego CD sprzedaje jakiś czas i z uwagi na brak pilota. Zresztą są w tej chwili 2 egzemplarze na Alle i można porównać ich stan i ceny. Kolor dla Ciebie jest obojętny?

No i cały czas jest aktualne ogłoszenie : ten nowszy 7355 z mp3 na OLXie (czarny-jak te 7510) i można by negocjować cenę (a potem nie będzie problemu z odsprzedażą-gdy będziesz chciał pójść wyżej).

pozdrawiam

PS. Nie widzę na razie jakiś okazji cenowych :-( Również brak w rozsądnej cenie modeli z DACem Stelmacha czy lampizowanych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RoRo, kolor tylko czarny, a ten 7355 chyba olewam, słaby ma ten wyświetlacz a mp3 jest mi zbędne bo ampli ma całą reszte streaming'ową itp (a plyt z mp3 raczej nie posiadam).

Tak w ogóle to szukam kolejności wprowadzania na rynek tych odtwarzaczy i coś nie mogę znaleźć. Czyli numeracja nie jest tu wyznacznikiem skoro mówisz, że 7355 jest nowszy od 7510?

Nie chcę od frontu mieć dużo przycisków.

Też szukałem czegoś z dac'iem Stelmacha ale lipa, a ma byc Onkyo (brak pilot mnie cieszy choć jest polem do negocjacji, podłącze przez RI, pilot z ampli).

Pozdrawiam, daj znać jeszcze może cos o chronologii modeli tych odtwarzaczy (jezeli chodzi o ten 7510 to spoko jestem w kontakcie ze sprzedawca).

Ten 7211 moim zdaniem najlepiej wygląda od fronu, a technicznie (który to rok?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian Lenkcis,

ONKYO DX-7211 był produkowany w latach 1997-1999.

Jeśli chodzi o modele Onkyo które Ciebie interesują to tak w skrócie (i ew. z pewnym przybliżeniem, bo niekoniecznie cała seria modelowa była zmieniana równocześnie i jakiś model mógł być produkowany trochę dłużej lub krócej):

Seria czterocyfrowe z 7 na początku kończące się na „10” to lata 1995-97 (np. 7210 czy 7510),

Kończące się na „11” lata 1997-99 (np. 7511)
Kończące się na „22” lata 2000-2001 (np. 7222)
Kończące się na „33” lata 2001-2007 (np. 7333)
Kończące się na „55” lata 2007-2011 (np. 7355)

A jak nie potrzebujesz mp3 – to faktycznie proponuję wyszukać w bdb stanie 7511 lub 7510, bo będą lepsze od 7355.

Pozdrawiam
PS. Czy Twój pilot od amplitunera ma sekcję przycisków do obsługi CD - bo może nie trzeba korzystać z magistrali RI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2017 o 22:21, Adrian Lenkcis napisał:

Czyli, S4Home, jeżeli teraz słucham na bluray'u Philips bdp 5060 to nie poczuje róznicy przy zmianie?

Jeśli wykorzystasz dac w amplitunerze to tak. Na tym poziomie transport nie gra tak kluczowej roli. Chyba że bd jest ewidentnie produktem słabym. 

To który dac, czy ten z ampli czy CD będzie ci bardziej odpowiadał to już inna kwestia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można wybierać miedzy dac'iem z cd albo ampli, bo coś nie kumam. Wydawało mi się że ampli z automatu przetwarza dzwięk na kolumny, który jest do niego transportowany z cd.

Wybrałem ostatecznie ten 7355. Czekam, jutro wysyłka.

RoRo, pilot amplitunera posiada te przyciski (czyli nie kupować RI?).

Jak najlepiej podłączyć coaxial, optical, czy lewy prawy out/in?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adrian Lenkcis napisał:

Jak można wybierać miedzy dac'iem z cd albo ampli, bo coś nie kumam. Wydawało mi się że ampli z automatu przetwarza dzwięk na kolumny, który jest do niego transportowany z cd.

RoRo, pilot amplitunera posiada te przyciski (czyli nie kupować RI?).

Jeżeli podłączasz CD kablami 2x cinch z wyjścia analogowego CD do wejścia analogowego amplitunera - to wykorzystujesz DAC w odtwarzaczu.
Jeśli podłączasz kablem cyfrowym (optycznym lub koaxialnym) CD z amplitunerem - to wtedy wykorzystujesz DAC amplitunera (zaś odtwarzacz pracuje jako transport).

Na razie nie kupuj RI, sprawdzisz działanie jak dojdzie do Ciebie odtwarzacz.

Cytat

Jak najlepiej podłączyć coaxial, optical, czy lewy prawy out/in?


Trudno powiedzieć - dość często najlepiej gra na wyjściu koaksjalnym gdy amplituner ma dobry wbudowany DAC.
Ale jeśli amplituner ma słaby wbudowany DAC - to wtedy lepsze będzie połączenie analogowe i wykorzystanie wbudowanego DACa w odtwarzacz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @RoRo

opiszę swoje podłączenie gdzie nie zauważyłem absolutnie żadnej zmiany. Połączenie zarówno odtwarzacz CD- dac - wzmacniacz oraz bezpośrednio odtwarzacz po RCA do wzmacniacza. W eksperymencie brały udział dwa wzmacniacze Rotel 971, Audiolab 8000a oraz CA dacmagic 100. Nasuwa mi się jeden wniosek, że obydwa daci były równorzędnej jakości. Czyli dość kiepskie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, podłączyłem tego 7355 pod TX 8150, MR4 (suba odłączyłem), plyta Angie Stone "Mahogany Soul" x 2, włączone równorzędnie w Blurayu Philips BDP 5600 i DX 7355. Bluray Coaxial, CD Optical. Różnica jest ale minimalna (porównam jeszcze z inną muzą) na plus CD. Dzwięk z cd jest ciut bardziej przestrzenny, rozlewa się szerzej, przyjemniej. Ok.

Podłączyłem jeszcze analogiem DX 7355 i Optical pod amli i testowałem - nie ma opcji dac z ampli jest lepszy.

Pilot z ampli nie działał, także znalazłem w domu taki kabelek RI i ok połączył się.

Wg. instrukcji aby RI działało musi być również analogowe połączenie odtwarzaczem kablem RCA. Tak tez zrobiłem jednakże, pilot reaguje właśnie tylko kiedy odbiór jest po analogu a jak przełącze na wejście optyczne to nie. Można to obejść (jak wspomniałem po wejściu cyfrowym dzwięk jest ciut lepszy)? Pozostaje chyba przełączanie na pilocie analog CD jezeli będe chciał zmienić np. utwór, a później znowu na optical. Chyba, że macie inny pomysł.

Edytowano przez Adrian Lenkcis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...