Skocz do zawartości

Zestaw stereo za około 3000 zł


iwogorska

Recommended Posts

Cześć, na wstępie się przywitam więc witam wszystkich!
Teraz do rzeczy a mianowicie potrzebuję zestaw do słuchania muzyki dla mnie i żony do kwoty 3000 zł w pokoju 24 m^2, słuchamy głównie rocka i do tego jeszcze chciałbym żeby było to podłączone pod TV (jak będziemy oglądać film to żeby szło przez głośniki z tego zestawu) i ważne dla mnie jest żeby można było podpiąć pendrive'a i bezprzewodowo wysłać muzykę przez BT lub WiFi, no i radio takie zwykłe FM tez musi być :) No i pewnie istotne jest to, że lubię jak dobrze słychać wysokie tony dokładnie :) 

Nie wiem czy wybrać amplituner czy tuner + wzmacniacz? Patrzyłem już na to chwilę i o ile amplitunery są takie na pełnym wypasie tzn. ze wszystkim co chcę to 5.1 są, a jak posłucham się rad na forum żeby wybrać źródło plus wzmacniacz to ciężko żeby taki zestaw miał opcję przesyłania muzyki i tym podobne.

Nie wiem czy to nie za duże wymagania ale mam nadzieję, że się uda coś wymyślić bo ja to zielony trochę jestem :) Z góry dziękuję :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w tym budżecie najlepiej jak byś złożył zestaw używany.

System 5.1 - to dzwięk dookolny i w słuchaniu muzyki sie nie stosuje. 5.1 nie podłączysz do stereo, bo to tylko 2 kolumny. Zastanów się czy chcesz w miarę dobry budżetowy zestaw do słuchania muzyki - czy Kino Domowe - tam pod amplituner AV - czyli amplituner kina domowego podepniesz kilka kolumn głośnikowych i sub.  Jeżeli chodzi o jakość to kino domowe będzie zazwyczaj 4 do 5 razy gorszy dźwięk niż stereo.

Zależy co komu potrzebne czy efekty i słaba muza, czy dobrej jakości dźwięk. Ja na swoim stereo też oglądam filmy i efekty przestrzenne na 2 kolumnach są wystarczająco dobre.

6 godzin temu, iwogorska napisał:

Nie wiem czy wybrać amplituner czy tuner + wzmacniacz?

Odpowiedź na Twoje pytanie nie jest jednoznaczna. Wybierz to na czym Ci zależy - dźwięk - konstrukcja dzielona, funkcjonalność -  wszystko w jednym pudełku.

  Są też urządzenia - Amplitunery stereo z funkcjami sieci (czyli amplituner sieciowy). Masz tam dźwięk Stereo bez dużej straty dla muzyki jak w przypadku amplitunerów AV. Jest to pewien kompromis między jakością dźwięku, a funkcjonalnością. Dlatego zastanów się co tak na prawdę potrzebujesz - zestaw do słuchania muzyki, czy do efektów filmowych. Co jest priorytetem film czy muzyka?

Twój post jest niekompletny. Proszę uzupełnij swój post - opierając się na schemacie jaki przyjęty jest na forum - Link

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc uzupełniając post wedle reguły:
1.Stereo

2. Kwota jaką dysponuję to 3000 zł

3. Wolałbym sprzęt nowy, ale dopuszczam możliwość, że któryś element zestawu będzie używany

4. Tak naprawdę to brak no chyba że słuchawki superlux :D

5. Powierzchnia pokoju 24 m^2 tylko jest to pokój z aneksem i wygląda mniej więcej tak jak w załączniku. Ta czarna krecha to ścianka z blatem o wysokości 1,20 m. Myślałem żeby kolumny dać tam gdzie kolorowe kwadraty a odsłuch na kanapie

6. Sprzęt raczej powinien być na lata tzn na najbliższe 6-8 lat

7. Najważniejsze jest to żeby było wbudowane radio (ze standardem cyfrowym bo coraz więcej nadaje w cyfrowym standardzie), muszę mieć możliwość podłączenia go pod TV w ten sposób żeby dźwięk z filmu szedł przez głośniki nie przez TV. Również ważnymi rzeczami które powinien posiadać zestaw to możliwość puszczenia muzyki z pendrive'a, wejścia AUX (mini jack z komputera), dobrze by  było jakby muzykę było można puścić również bezprzewodowo z telefonu lub komputera.

Uściślając ma to być sprzęt głównie do słuchania muzyki, najwięcej czasu to to będzie po prostu muzyka w tle ale dość często podpiąć komputer jako źródło (dobra karta dźwiękowa) i posłuchać tylko i wyłącznie muzyki. Gatunek to jak już wspominałem rock i metal. Teraz nie wiem czy terminologia będzie dobra ale postaram się opisać jakie było by moje oczekiwanie względem dźwięku. Tak więc dźwięk raczej ciepły i jasny (nie wiem czy to się trochę nie wykluczy?) i zależy mi na tym żeby tony niskie były takie dokładnie słyszalne w tym sensie żeby słychać było początek i koniec trwania dźwięku, teraz nie wiem czy prawidłowe określenie ale tak sobie to wyobrażam - żeby bas był taki punktowy i się nie rozlewał ;) 

Mam nadzieję, że napisałem zrozumiale :) Z góry dziękuję za pomocną dłoń i proszę o wyrozumiałość :) 

Przechwytywanie.JPG

Edytowano przez giovo90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę branża zarzuci Cię ofertami :P. Miej jednak na uwadze, że nie jesteś zobowiązany do kupna czegokolwiek. Posłuchać jednak warto, bo wysyłają sprzęt do domu. Płacisz równowartość sprzętu i testujesz. Nie podejdzie Ci dźwięk, bierzesz następny. Ja bym skorzystał z takiej możliwości. Będziesz bogatszy o kolejne doświadczenia odsłuchowe. Na forum są sklepy oferujące sprzęt nowy, jak też komis - użytkownik @Pumpurek, który wysyła również, ale posiada głównie sprzęt używany.

3 minuty temu, mariusz1967 napisał:

Stosuje się . Są płyty wydawane w multi channel DD jak i DTS

Pokaż mi odtwarzacz CD, który to odczyta. Nie DVD. Być może czegoś nie wiem? Napisz też jak z jakością, czy wg Ciebie dźwięk będzie lepszy niż z płyt CD i w klasycznym stereo. Jakie masz doświadczenia porównawcze CD kontra DVD? Stereo vs. Kino domowe?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem zdecydowany na stereo + amplituner tylko teraz proszę doradźcie mi jak dobrać elementy zestawu.

 

EDIT: Ja szukałem po internetach i forach to ma taką propozycję dla siebie na głośniki (używane):Magnat QUANTUM 673 x2 oraz MAGNAT BETASUB 20A
Czy uważacie, że coś z tego może wyjść ? 

EDIT2: Do tych używanych głośników na razie wybrałem onkyo 8150. Proszę o opinie.

Edytowano przez giovo90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Ender - do odtwarzania muzyki z  dźwiękiem wielokanałowym stosuje sie plyty SACD. Najczęściej używa się sześciu kanałów. Już samo pasmo przenoszenia i dynamika dźwieku jest dużo lepsze niż w zwykłym CD. Dla przykladu pasmo CD - 5Hz-22kHz, SACD-2Hz-100kHz. Dynamika CD-96dB, SACD-144dB.

http://www.cdrinfo.pl/

A ostatnio doszło jeszcze Auro 3D, w którym rejestrowane są niektóre koncerty. Pojemność płyty SACD 4,7GB.

Do odtwarzania potrzebny jest odtwarzacz SACD lub też coraz popularniesze ostatnio odtwarzacze BD. Pozdrawiam i przepraszam za mały offtop , ale to gwoli wyjaśnienia .

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, giovo90 napisał:

Ja już jestem zdecydowany na stereo + amplituner tylko teraz proszę doradźcie mi jak dobrać elementy zestawu.

 

EDIT: Ja szukałem po internetach i forach to ma taką propozycję dla siebie na głośniki (używane):Magnat QUANTUM 673 x2 oraz MAGNAT BETASUB 20A
Czy uważacie, że coś z tego może wyjść ? 

EDIT2: Do tych używanych głośników na razie wybrałem onkyo 8150. Proszę o opinie.

To dobrze że chcesz sprzęt stereo - bo lepiej zagra niż kino domowe (musiałbys na kd wydać dużo, dużo więcej by zagrało zbliżóną jakością).

Ważne jest to, że niestety takie ustawienie kolumn nie będzie optymalne dla jakości dźwięku - kolumny na rysunku stoją za blisko ściany. Musisz zdawać sobie z tego sprawę. Czy masz możliwość odsunięcia trochę kolumn od ściany? Jeśli nie i akceptujesz taki kompromis to możemy dalej ciągnąć temat.

Przy takiej powierzchni jak Twoja i ukierunkowaniu na muzykę - lepszym wyjściem będzie raczej wybór kolumn podłogowych zamiast podstawkowych + subwoofer. Choć tutaj znowu akustyka i być może lepsze ustawienie kolumn podstawkowych może trochę namieszać i nie będzie jednoznacznej odpowiedzi.
Po prostu dobry subwoofer do muzyki kosztuje co najmniej tyle ile przeznaczasz na cały sprzęt.

Zaś odnośnie stereofonicznych amplitunerów sieciowych z łącznością bezprzewodową (a więc tego co potrzebujesz) to poczytaj o Yamaha RX-N602 (cena trochę wyższa niż Onkyo 8150, ale warto się zastanowić)
http://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2561-yamaha-r-n602
i ogólnie cały
ten wątek:

Podłączenie TV do amplitunera najlepiej wykonać kablem optycznym (zakładam,  że Twój TV ma takie wyjście:bo jakość będzie lepsza niż przez wyjście audio analogowe, nie wspominając o wyjściu słuchawkowym). Taki sprzęt ma wbudowany DAC i wejście optyczne. Do tego łączność bezprzewodowa i USB do podłączenia pendrive'a.
 

1Ender - Koledzy Rega i Mariusz1967 chyba wystarczająco jasno wyjaśnili Tobie sprawę wielokanałowego dźwięku przy odtwarzaniu płyt (wspominając o SACD, DVD, BR). Więc proszę wszystkich by w tym wątku nie poruszać już tego problemu (zresztą zgodnie z prośbą autora wątku). Kolejne OT niestety "wylecą w kosmos" (mimo że są ciekawe - ale jeżeli ktoś nie wie nic o wielokanałowych standardach odtwarzania muzyki, to wystarczy krótka randka z wujkiem Googlem).

Pozdrawiam
PS. Giovo90/Iwogorska - czemu utworzyłeś drugie konto zamiast kontynuować pod pierwszym nickiem? Bo zakładam że to nadal jesteś osobą która założyła ten wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem  z założeniem konta i spróbowałem na adres żony jeszcze bo na mój nie chciał przyjść e-mail aktywacyjny. Wszystko poprzychodziło a automatyczne logowanie z chroma jakoś tak mnie zalogowało dziwnie.

Wracając do tematu to niestety problem mam taki, że do przodu nie mogę ich przesunąć bo to szlak komunikacyjny (po lewej są drzwi). Co do kolumn/monitorów to żona bardzo ale to bardzo nalega żeby było to jak najmniejsze (bo cytuję: "wszystkie te głośniki to brzydkie  hobo", ona by to najlepiej do szafek pochowała żeby w ogóle tego nie było widać ale to już udało mi się przetłumaczyć ;) ). Wszystko ok - patrzę na ta Yamahę i opinie i rozumiem, że to lepszy sprzęt ale nie zmieszczę się w zakładanym budżecie. Jestem w stanie dołożyć do tego budżetu max 500 zł ale to i tak chyba by było za mało.  Oczywiście wchodzą w grę używki, ale amplituner jest chyba za nowy żeby używkę znaleźć a powiem szczerze ciężko mi było odszukać nawet używane głośniki które mieściły by projekt w budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ender nieco wybuch bo nie zamierzam cię zasypywać ofertami czy też nachalnie ci coś wciskać. To nie tak działa kolego. Kupisz za ile będziesz chciał gdzie będzie chciał.

 

Ja jedynie zachęcam cię do skorzystania z naszych usług wypożyczenia sprzętu. 

Jedzie on do Ciebie. Na spokojnie sprawdzasz czy nasz go gdzie ustawić, jak to gra i czemu tak a nie inaczej. Takie doświadczenia dadzą ci więcej info niż czytanie na forum. 

673 to dobre kolumienki ale 6725 to typowo sub pod kino. Do stereo jest średnim pomysłem.

Lepiej iść w mocniejsze kolumny , no elac b6 i do tego Yamaha RN 602.

Zachęcam do sprawdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, giovo90 napisał:

Wracając do tematu to niestety problem mam taki, że do przodu nie mogę ich przesunąć bo to szlak komunikacyjny (po lewej są drzwi). Co do kolumn/monitorów to żona bardzo ale to bardzo nalega żeby było to jak najmniejsze (bo cytuję: "wszystkie te głośniki to brzydkie  hobo", ona by to najlepiej do szafek pochowała żeby w ogóle tego nie było widać ale to już udało mi się przetłumaczyć ;) ). Wszystko ok - patrzę na ta Yamahę i opinie i rozumiem, że to lepszy sprzęt ale nie zmieszczę się w zakładanym budżecie. Jestem w stanie dołożyć do tego budżetu max 500 zł ale to i tak chyba by było za mało. 

A czy takie kolumienki Sonus Faber Toy (basrefleks z tyłu) również mieszczą się w kategorii "brzydkie" według Twojej żony?
http://allegro.pl/kolumny-sonus-faber-toy-speaker-super-cena-i6980412263.html

a tutaj ich pełna kolorystyka
https://www.q21.pl/sonus-faber-toy-speaker.html

Inna propozycja na ładne i dobre kolumny to Chario Lynx (bo na Delphinusy się nie wyrobisz finansowo) z otworem basrefleksu w dolnej podstawie, poniżej w niezłej cenie (choć mają ślady na boku...).
http://allegro.pl/chario-constellation-lynx-swietne-brzmienie-okazja-i6967915350.html

Jeśli chodzi o subwoofer - to pamiętaj, że możesz go nie kupować i ewentualnie później dołożyć go do zestawu.

Jeżeli chcesz - to mogę poprawić tytuł Twojego wątku np. na taki "Zestaw stereo za około 3000 zł (maksymalnie 3500zł), może być używany..."

Pozdrawiam
PS. Dziękuję za Twoje wyjaśnienie odnośnie podwójnego nick'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem bo dopiero remontuję mieszkanie ale jakieś doprecyzowanie już jest co chcę dzieki waszym poradom i przeczesywaniu internetu.

Z chęcia zapoznam się jaka bedzie dobra cena :) 

Co do odsłuchu to uważam, że zdecydowanie taki sprzęt spełni moje oczekiwania ponieważ jak na razie to tak naprawdę najlepszą jakośc muzyki jaką słyszałem to albo na słuchawkach albo na nagłośnieniu w mercedesie.

A pytania o Tadeusza nie rozumiem :) więc proszę o wyjasnienie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...