Skocz do zawartości

Yamaha NS 333 dobór wzmacniacza


Bizarre

Recommended Posts

Witam, 

Stałem sie posiadaczem kolumn Yamaha NS 333 i prosiłbym o poradę dot. doboru odpowiedniego wzmacniacza stereo. Nie chcę wydawać majątku i rozglądam sie za czymś używanym. Kolumny te będą stały w niedużym pokoju, jednak chciałbym mieć możliwość późniejszego podłączenia subwoofera, w razie gdyby same kolumny nie dały rady. Mój  budżet to około  500 zł. Wiem,  że to nie dużo, ale dopiero zaczynam przygodę ze sprzętem audio i nie chce nadszarpywać domowego budżetu. Zastanawiałem sie nad Onkyo TX 8020 (nie wiem tylko czy to nie jest przerost formy nad treścią) i Yamaha R-840, tylko  nie jestem pewny czy "da radę". Proszę o podpowiedź. Słucham różnej muzyki, głównie alternatywnej, rock oraz elektronicznej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Rzuciłeś sobie niestety kłody pod nogi. 

To ciężkie kolumny do współpracy w stereo. Elektronika za wiele tu nie wzniesie. Akurat opcja amplitunera i to takiego mocno przeciętnego jest jeszcze gorsza.

Kolego tylko wzmak używany mocny.

Ax700,900

Denon pma 860

A suba kupisz takiego który ma po prostu gniazda wysokonapieciowe. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czy koniecznie potrzebuję aż takich "potworków"? Dodam, że te kolumny będą grały w pokoju o wielkości około 8m2, a odległość od słuchacza to około 2 metry. Trochę tego typu wzmacniacz będzie komicznie tam wyglądać :)

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bizarre napisał:

 Trochę tego typu wzmacniacz będzie komicznie tam wyglądać :)

Ale będzie grał - i chyba to jest najważniejsze... Jak masz kupić nieduży wzmacniacz (albo amplituner) od miniwieży który kiepsko wysteruje te kolumny i potem nie być zadowolonym z zakupu - to lepiej już coś porządnego. A na przyszłość będzie jak znalazł.
Kolumna niby niezbyt duża, a głośnik 13cm nie powinien być zbyt trudny do napędzenia - ale najlepiej sprawdzić osobiście przy zakupie nowego wzmacniacza/amplitunera.

Kwestię suba do słuchania muzyki na takiej powierzchni raczej sobie odpuść.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem że musi być cos konkretniejszego, choć po wymiarach kolumn sie tego nie spodziewałem. Za którym więc wzmakiem mam się rozglądać żeby rezultat był możliwie najlepszy, a żeby też rachunki za prąd nie przychodziły kosmiczne ? ☺️ "Podobają" mi się wzmacniacze Rotel i Cambridge Audio. Czy z tego mariażu mogłoby cos wyniknąć, czy raczej sobie odpuścić i skupić sie na yamasze właśnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...