Skocz do zawartości

Kino do 45 m2 i 5 tyś PLN


zbigo

Recommended Posts

Witajcie,

Muszę zaproponować zestaw kina domowego.  Budżet to 4 tyś netto czyli ok 5 tyś brutto. Zestaw musi być nowy - konieczna faktura VAT. 

Będzie w pomieszczeniu biurowym ok 45m2   mniej więcej o wymiarach 9m x 5m.  To biuro/salon  do spotkań z klientami przy kawie  a nawet do organizowania jakiś małych zakrapianych imprezek.

Żeby było trudniej to paradoksalnie ten sprzęt będzie prawie na pewno  do muzyki, a nie  filmów.

Niestety nie da sie kierownictwu wytłumaczyć że   lepszy byłby zestaw stereo. Ma być KD i kropka. 

W sumie nie moje pieniądze wiec nie będę się o to bił...

Zadam zatem przewrotne pytanie. Jaki zestaw KD zaproponować by był bardziej muzyczny jak filmowy?

Pozdrawiam

Z.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zbigo napisał:

Muszę zaproponować zestaw kina domowego.  Budżet to 4 tyś netto czyli ok 5 tyś brutto.

Jak musisz zaproponować-to proponuj :-)

A tak na poważnie-to co ma wchodzić w skład zestawu poza amplitunerem kd i 5 kolumnami? Subwoofer i odtwarzacz (jaki? BluRay, CD?).

W amplitunerze potrzebujesz zapewne USB, łączność bezprzewodową i sieć?

Kolumny (frontowe) da się jakoś rozsądnie rozstawić w tym pomieszczeniu? Jak ma być fajnie do muzyki to warto powalczyć o jak najlepsze kolumny...

Pozdrawiam

PS. Zerknij w wolnej chwili na tematy poświęcone kd w porównywalnej kwocie oraz na zestawy w TopHiFi z amplitunerem Yamaha RX-V683 i np. kolumny Indiana Line. Skoro napisałeś że musi być kd a nie stereo, to i będzie. Z szefostwem nie ma żartów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.  Zapoznam się z Twoimi propozycjami.

Co do odtwarzacza  płyt cd/bluray  to nic nie wiem czy ma być  ale zakładam że zestaw będzie bez niego. Za to powinna być możliwość odtworzenia filmu z pendriva. O muzyce nie wspomnę bo to oczywista oczywistość :) Łączność wifi itp nie jest konieczna ale chyba wiekszość nowych KD ma to w standardzie?

Sub nie jest potrzebny. Przekonam szefa że lepiej będzie zainwestować w lepsze kolumny  a jakby co to suba się dokupi. Za chwilę i tak o subie wszyscy zapomną .

Zapomniałem dodać że nie będzie możliwości odsłuchu.  Szef ma ok 70 lat , nie będzie jeździł po salonach,  wiec fajnie by było gdyby kolumny radziły sobie dobrze z muzyką jego młodości. - Beatelsi itd...

Pozdrawiam

Z.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zestaw kina powinien mieć suba ale jak pisałem chcę by ten zestaw tylko z wyglądu przypominał KD. 

Jak to się mówi , pan każe , sługa musi. Skoro szef kazał KD to ma być KD. Ale takie żeby cieszyło oko szefa, ale grało lepiej muzę niż filmy. 

Bardzo dobrze napisałeś o udawaniu. Dokładnie o to chodzi.!!!

Ten zestaw ma udawać KD,  a  w realu jak najlepiej grać .

Pomieszczenie to nie salka konferencyjna typu stól na projektor i 50 krzeseł.

Nazwałbym to raczej garsonierą :D (kanapa, dębowy stół  , barek...).

Głośniki mogą stać na podłodze. Ich wielkość nie ma większego znaczenia. Przyjrzę się temu co proponujesz.

Pozdrawiam

Z.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto w takim razie zastanowić się nad ciut starszymi modelami Yamahy (np. 681 ma użyteczne dla Ciebie funkcje tak jak obecna seria 683 a jest pareset złotych tańsza), a w cenie aktualnego modelu 683 masz starszy ale wyższy 781.
http://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-musiccast-rx-v781.html

W serii x83 o ile wiem jest więcej serwisów strumieniujących (Deezer, Napster, Spotify, TIDAL) niż w x81 (Spotify).
Masz jakiś salon w pobliżu by pojechać i posłuchać/zobaczyć?
No i porównać z Pioneerem, Onkyo, Marantzem i Denonem (HK można sobie darować w tym towarzystwie).


Pozdrawiam
PS. Skoro nie musi być subwoofer - to go nie kupuj, można będzie wydać więcej na kolumny ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę wymagania oraz założony budżet, zdecydowanie system zbudowałbym na bazie amplitunera Onkyo TX-NR656. To bardzo nowoczesny amplituner, praktycznie w pełni wyposażony i oferujący bardzo dobrą jakość dźwięku. Zaletą jest także wspomaganie praktycznie wszystkich otwartych systemów typu Google Chromecast czy AirPlay. 

Kwestia kolumn - myślę że bardzo atrakcyjną brzmieniowo oraz wizualnie opcją będą Dali Spektor 6 Set 5.0. To troszeczkę ponad budżet, jednak moim zdaniem jeśli zestaw będzie służył przede wszystkim do odsłuchu muzyki, warto taką konfigurację przemyśleć. Alternatywą będzie Melodika BL420. Natomiast jeśli musimy zmieścić się w budżecie, spójrz proszę na dwie polskie konstrukcje - Pylon Audio Pearl 25 Set oraz STX Electrino 250 Set. To bardziej zestawy do kina domowego, jednak także przyzwoicie sprawdzą się podczas odsłuchu muzyki.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...