Skocz do zawartości

Prezent dla męża


Beetelka

Recommended Posts

Witam, chce zrobić prezent mężowi. Jestem pracownikiem EURO RTV, ale pojęcia nie mam o AUDIO. Kolegom nie zaufam? 

Pomyślałam o tym zestawie. Pokoj ma 25m. Nie jestesmy koneserami. Zależy nam aby bylo radio internetowe, oraz myzyka.płytowa. oczywiście połączenie z tv również będzie?

Ten zestaw jest ok?

https://m.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/denon-avr-x1300-wilson-cinematic-5-0-czarny.bhtml

Myślałam także o zestawie z amplitunerem Yamaha rx481.

Pomóżcie!

Proszę.

A może po proste amplituner i dwa głośniki?

 

Edytowano przez Beetelka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

18 minut temu, coobah napisał:

Do radia internetowego i płyt CD wystarczy amplituner stereo + 2 kolumny. 

 

Niby to wiem, ale nie wiem czy dobrze zestawie

24 minuty temu, coobah napisał:

Hmm, dzięki.

Cena podobna to zestawu. Co w takim układzie zyskuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koleżanko z branży.

Zapytam całkiem poważnie nie myśl że próbuje ci coś wcisnąć. Czy możesz sobie załatwić dobre ceny?

Bo akurat kiedyś kolega z Saturna u nas kupował bo i tak wyszło lepiej.

Serio. Jeśli ceny masz super to absolutnie poszukam ci czegoś z oferty euro. Ale wolę zapytać. 

 

Mąż lubi filmy czy raczej słucha muzyki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

dziękuję za zainteresowanie.

Absolutnie nie upieram sie, aby kupić w euro.

Przyznam, że jesteśmy nudni, ponieważ najlepiej aby sprzęt nadawał sie do wszystkiego ?

Jednak aby sie określić, to przeważa muzyka.

 

 

Dnia 3.10.2017 o 16:14, coobah napisał:

Do radia internetowego i płyt CD wystarczy amplituner stereo + 2 kolumny. 

 

Niby to wiem, ale nie wiem czy dobrze zestawie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli lubicie oglądać filmy - to musi to być kino :)

Możesz kupić Amplituner + głośniki -  a przy następnej okazji dokupisz suba i mąż będzie wniebowzięty:)

Kolumny polecane przez sporą grupę branżowców

http://s4home.pl/produkt/quadral-quintas-6500/

amplituner - tutaj masz kilka firm  yamaha, onkyo, denon - 

http://s4home.pl/produkt/yamaha-rx-v483/

lub

http://s4home.pl/produkt/onkyo-tx-nr656/

 

na pewno - jakiś rabacik zrobią koledzy z branży - i powinnaś się zmieścić w budżecie, lub dopłacić nie wiele, ale za to mając całkiem niezły sprzęcik. A warto dopłacić - bo sprzęt będzie na dłuższy okres czasu, a lepiej się delektować graniem - niż rozmyślać,  mogłam dopłacić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy. 

Tylko pytam bo jeśli koleżanka ma dobry rabat u siebie to nie ma problemu znajdę coś w ofercie audio. Ale wiem jak jest więc jeśli masz kupić w tej samej cenie to powiedzmy u nas będzie po prostu większy wybór. 

Więc:

- gdzie mam szukać

- no i czy kino czy stereo. 

Piszesz że przeważa muzyka??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zrobimy. 

Tylko pytam bo jeśli koleżanka ma dobry rabat u siebie to nie ma problemu znajdę coś w ofercie audio. Ale wiem jak jest więc jeśli masz kupić w tej samej cenie to powiedzmy u nas będzie po prostu większy wybór. 

Więc:

- gdzie mam szukać

- no i czy kino czy stereo. 

Piszesz że przeważa muzyka??

Dobrych raba

 

8 minut temu, mariusz1967 napisał:

Robienie prezentów audio , trochę to niebezpieczna sprawa . Zamiast radości może być lekkie skrzywienie , radziłbym wysondować delikatnie czy dana rzecz sprawi uśmiech na twarzy obdarowanego .

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zrobimy. 

Tylko pytam bo jeśli koleżanka ma dobry rabat u siebie to nie ma problemu znajdę coś w ofercie audio. Ale wiem jak jest więc jeśli masz kupić w tej samej cenie to powiedzmy u nas będzie po prostu większy wybór. 

Więc:

- gdzie mam szukać

- no i czy kino czy stereo. 

Piszesz że przeważa muzyka??

tów brak, wiec zakupy jak pisałam nie muszą być u mnie, natomiast z pewnością łatwiej byłoby mi z ewentualna reklamacją. ? no ale u Was pewnie odbiera kurier, prawda?

No i teraz kino czy stereo? Tu sie pojawia problem. Wydawało mi się, że kino, ale analizując bardziej zalezy nam na muzyce. Aczkolwiek decydując się na zestaw kina tracę na jakości słuchania muzyki? 

Wrr

 

3 minuty temu, mariusz1967 napisał:

Miałem na myśli już konkretny zestaw jaki wybierzesz , nie sam zakup KD . Czy spełni jego ( wasze ) oczekiwania .

Oj, to ciężko stwierdzić, ale analizujac w ten sposób każdy prezent to musielibysmy analizowac z ewentualnym obdarowanym, a wtedy juz nie byłby to prezent ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest dokładnie taka sama. 

Czyli jeśli przy odbiorze okaże się że coś jest nie tak to my się tym zajmujemy później jest gwarancją polskiego dystrybutora. Wy macie tak samo :)

Im kwota jest niższa tym system kinowy gra gorzej w stereo.

Jest pewien pułap w którym po prostu to jest akceptowalne.  

Film no swietnie obejrzeć w systemie 5.1 ale warto też rozważyć suba. Cena za przyjemny zestaw to około 4.5 w górę. 

Z kolei przy tej kwocie dostaniesz na prawdę bardzo ładnie brzmiący system stereo. 

 

Aha. Jeśli chodzi o nas. Jeśli prezent będzie wtopiony to możesz wymienić, zwrócić. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz się bać polecanego zestawu

ciężko będzie ci znaleźć coś lepszego w lepszej cenie - to sprawdzony zestaw i bardzo dobrze oceniany. Jak nie ufasz nam, zaufaj innym zadowolonym kolegom z forum :)

Oczywiście zestaw stereo będzie grać lepiej, ale po pierwsze - kino domowe jest bardziej uniwersalne, jeśli jesteście maniakami filmów - to film na 5.1 to zupełnie inny wymiar odsłuchu niż zwykłe stereo,  a po drugie bardziej uniwersalny będzie zestaw kina.

  gwarantuje, że przesiadając się ze zwykłej wieży na KD z dobrymi kolumnami - będziecie miło zaskoczeni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

O wyższości KD nad Stereo i odwrotnie nie będę się wypowiadał. Są zwolennicy zarówno jednego jak i drugiego. Jeżeli np. 80% muzyka 20% film to zdecydowanie polecam Stereo. A i filmy można pooglądać! Ja tak mam i jestem zadowolony. Jest bardzo dobrze!

Kupując klasyczny wzmacniacz stereo uzyskasz dużo lepsze brzmienie w tym samym budżecie. By dźwiękowo dorównać wzmacniaczowi Stereo trzeba się liczyć z kwotą 4x do 5x wyższą KD. Kompromisem jakość/cena jest np. amplituner stereo.

Jeżeli jest coś do wszystkiego to jest... Komunał, ale dużo w tym prawdy.

Przy tak niewielkim budżecie lepiej jest kupić sprzęt używany. Nie należy się obawiać sprzętu używanego. Ewentualne naprawy nie są drogie. A zyskujesz w tym samym budżecie sprzęt o klasę lub dwie wyższy. Poza tym przy ewentualnej sprzedaży nie tracisz zbyt wiele lub wcale. Można nawet czasem zyskać. Przy zakupie nowego audio można stracić nawet 50 - 60 % jego początkowej wartości przy dalszej odsprzedaży!

Warto się nad tym zastanowić.

Ja swoją przygodę zacząłem od Stereo żadne KD i tylko używane :D. Zależało mi przede wszystkim na jakości dźwięku, a nie na bajerach jakie daje amplituner KD. Do odtwarzania muzyki używam odtwarzacza CD. Bardzo dobry wybór w kategorii jakość/cena.

Kilka ważnych informacji, które powinnaś zawrzeć.

1. Zdecyduj co chcesz kupić KD czy Stereo. Na czym Ci zależy? Jakość odtwarzanej muzyki czy bajery i efekty przestrzenne (dookolne) ?

2. Określ maksymalny budżet na całość.

3. Zastanów się jakie funkcje Ci są niezbędne, a co można pominąć.

4. Wielkość pokoju odsłuchowego, gdzie ma stać audio. Załącz rysunek i dokładnie opisz.

5. Czy sprzęt może być używany?

6. Czy planujesz zrobić jednorazowy zakup czy dopuszczasz możliwość jego rozbudowy lub sprzedaży i kupna komponentów lepszej jakości odtwarzanej muzyki? Jeżeli planujesz zmiany to w jakim czasookresie?

7. Napisz o muzyce i dźwięku. Podaj gatunki muzyczne i zespoły. Jakie brzmienie poszukujesz, określ barwę dźwięku (ciepła, zimna, neutralna, jakie tony wysokie, średnie, niskie)

8. Podaj swoją lokalizację. (Miejscowość , województwo)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Zacznijmy od tego czy mozesz zwrocić tą yamaszkę?

Decydowalaś się na kino czy stereo bo mamy lukę w konwersacji podczas doradzania i wyborze.

Jesli chcesz stereo i sprzedawca doradził Ci tą yamahę to mozesz go kopnać w tylną część ciała i zażądać wymiany.

W stereo zdecydowanie lepiej zagra klasyczny wzmacniacz stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...