Skocz do zawartości

Recommended Posts

Streamer ...

Mamy już na Forum AUDIO wątek o sieciowych amplitunerach i wzmacniaczach stereo
https://forum.audio.com.pl/topic/47337-amplituner-sieciowy-stereo/

oraz o odtwarzaczach CD z funkcjami sieciowymi
https://forum.audio.com.pl/topic/47427-odtwarzacze-cd-z-funkcjami-sieciowymi/

więc w ramach porządków powstał kolejny wątek związany ze sprzętem sieciowym, tym razem poświęcony streamerom.

Zapraszam do dzielenia się doświadczeniami i pytaniami na ten temat odtwarzaczy sieciowych

Pozdrawiam

Podstawowy tani model google chrome cast audio. Podłączenie analogowe jak i wyjście cyfrowe. Super urządzenie! Za grosze. Jedynie czego mi w nim brakuje to dlna. Może któraś aktualizację to zmieni?

Jest urządzenie bardzo podobne, nie pamiętam firmy wygląda identycznie które właśnie dlna ma. To chyba jakiś francuski producent. U nas w Polsce go nie widziałem.

Dalej standardowo malinka. Czyli rasberry pi. Mini komputerek ze sterowaniem apka. Ma wszystko i idealnie nadaje się do rozbudowy. Jest lepszym transportem niż urządzenia 4 krotnie droższe. Świetny produkt.

Yamaha wxad10, urządzenie na dzień dzisiejsze kompletne. Małe, tanie, gotowe. Prosta obsługa komplet funkcji. Gdyby tylko miał wyjście cyfrowe do daca. Ale trudno, gra nie źle. Jest warte zainteresowania.

Wyżej idziemy w dużo szerszy wybór nie koniecznie lepszy. Pamiętajmy o jednym! 

Na urządzenia sieciowe jest teraz boom, popyt, rządzą posiadania. Producenci o tym wiedzą. Wchodzi nowy model, komplet funkcyjnosci. Ale za rok będzie nowy model i wsparcie aktualizacji nagle się kończy. Nie wspiera takiego, smakiego formatu. 

Z doświadczenia widzę też że firmom uważanym za "lepsze" w audio stremery wychodzą słabo. 

Pozdrawiam

Streamer przydaje się choćby w takiej sytuacji gdy nasz wzmacniacz/amplituner nie ma wbudowanego DACa a laptop jest daleko od sprzętu lub nie chcemy go wykorzystywać do takich celów.

A poza tym niektóre streamery są dość rozbudowane i np. mogą służyć za DAC (jak choćby modele firmy ATOLL)

Pozdrawiam

mpawel5,  nadal zwykle łatwiej i taniej kupić czysty dobry wzmacniacz bez DACa, a do tego odtwarzacz sieciowy/stremer itp, ale odrzucając już zupełnie "otoczkę"  techniczną, czy też jakościową tych rozwiązań to weź pod uwagę coś innego. Mianowicie ja nie wyobrażam sobie, że mając ochotę posłuchać muzyki, to muszę włączyć laptopa/PCta oglądać windowsa, czy innego linuxa, uruchamiać jakiś program "multimedialny" i słuchając muzyki mieć gdzieś obok świecący komputer, czy ekran TV.  Wybacz nie ten klimat...laptop, czy smartfon to dla mnie( ale chyba nie tylko) zupełnie nie  ta otoczka do słuchania i obcowania z muzyką,  nawet jeśli nie chce zanurzać się w muzyczne klimaty ulubionej muzyki, płyty, a tylko posłuchać czegoś tam lekkiego to mi takie komputerowe rozwiązanie nie pasuje.

Edytowano przez jacek75

Jest grono osób które twierdzi że laptop czy też komputer z windowsem jest fatalnym transportem. 

W świecie audio jest mnustwo .... Hmm niewiadomych. 

10 godzin temu, S4Home napisał:

Z doświadczenia widzę też że firmom uważanym za "lepsze" w audio stremery wychodzą słabo. 

Pozdrawiam

To jest fakt - niestety jest sporo "mocno firmowych" sprzętów (tzn. streamerów), które:
- są w obecnej chwili przestarzałe, produkowane w niezmienionej formie od kilku lat (zresztą nawet w chwili rozpoczęcia sprzedaży też nie były przesadnie nowoczesne)
- działają niestabilnie (dość często trzeba robić reset)
- brak nowych wersji oprogramowania (a stare jest słabe)
- są droższe od "mniej firmowej" konkurencji a w dodatku niestety gorsze

W związku z powyższym bardzo często lepiej jest kupić taniej streamer mniej ceniącej się formy (co nie znaczy słabej), który pracuje stabilnie i ma aktualizowane oprogramowanie.
A jak potrzebne jest by spełniał również funkcję DACa (np. gdy mamy transport), to taniej i lepiej jest kupić dwa urządzenia (czyli DAC oraz streamer).

Pozdrawiam

Z wieloma Twoimi uwagami się zgadzam, oprócz tej, że streamery "produkowane od lat w niezmienionej formie", są "przestarzałe". Większość (jak nie wszystkie) przydatne funkcje są już w nich przecież obecne. Nowsze konstrukcje nie mają tu prawie żadnej przewagi nad starszymi. Chyba, że zależy nam na jakiś ekstremalnych DSD czy MQA (ktoś tego używa?). W normalnym użytkowaniu mają wszystko czego nam potrzeba, a dodatkowo, czasem są zbudowane na trochę lepszych podzespołach.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.

Od tygodnia majstruję sobie przy czymś takim - Hama DIT2010. Jak na razie bardzo pozytywne odczucia: wizualne, funkcjonalne i stabilne apropos oprogramowania.

Postaram się niedługo napisać cokolwiek więcej w powyższym temacieB|

Jak pomyślę, że mam uruchomić komputer do sluchania muzyki to ciarki mnie przechodzą. A tak streamer na pilot, dyskretny ale czytelny wyświetlacz. Odczytuje wszystko lącznie z DSD ma kilka jeszcze innych funkcji :)

5 godzin temu, Kraft napisał:

Z wieloma Twoimi uwagami się zgadzam, oprócz tej, że streamery "produkowane od lat w niezmienionej formie", są "przestarzałe". Większość (jak nie wszystkie) przydatne funkcje są już w nich przecież obecne.

Kraft,
Napisałem "To jest fakt - niestety jest sporo "mocno firmowych" sprzętów (tzn. streamerów), które:
- są w obecnej chwili przestarzałe, produkowane w niezmienionej formie od kilku lat (zresztą nawet w chwili rozpoczęcia sprzedaży też nie były przesadnie nowoczesne)"

Chodzi o kiepski soft i słabą stabilność (konieczne częste resety). Po prostu inne firmy potrafią zrobić lepsze i tańsze streamery. Więc po co przepłacać???

Pozdrawiam
PS. Nie  musisz się zgadzać ...

Moja uwaga odnosiła się tylko do pierwszego podpunktu Twojego posta;

"- są w obecnej chwili przestarzałe, produkowane w niezmienionej formie od kilku lat (zresztą nawet w chwili rozpoczęcia sprzedaży też nie były przesadnie nowoczesne"

Z pozostałymi punktami, jak napisałem wcześniej, się zgadzam.

Korzystacie z wyświetlacza w streamerze (w tych urządzeniach które mają), czy raczej preferujecie zdalne sterowanie (np. ze smartfona) i obecność wyświetlacza w urządzeniu nie jest zbyt ważna i można się bez niego obejść (jak to mam miejsce w wielu tańszych streamerach)?

Pozdrawiam
PS. Kraft - jeśli chcesz coś dopisać odnośnie streamerów to napisz, ale przestań powtarzać to samo odnośnie "przestarzałych streamerów" bo to nic nie wnosi do tematu!

Moim zdaniem wnosi. Napisałeś, że starsze streamery są "przestarzałe". Ja uważam, że tak nie jest. Napisz proszę, jakich to funkcji brakuje ci w starszych modelach, że uważasz, że są "przestarzałe", bo ja nie widzę uzasadniającego takie stwierdzenie postępu funkcjonalnego (pomijam kwestię stabilności softu).

Są przestarzałe.

Aplikacja, jeśli jest, to wiersz komend, do tego ja wywala.

Na wyświetlaczu nic nie zobaczysz no bo jak.

Brak Spotify, brak dezera, a dlna często w starszej wersji. Więc "sprawnie" działa tylko radio internetowe

Weźmy pod lupę przykład. 

Nad c446. No proszę was. Takie cuś za ponad 3k.

I widać że nie walczą z tym tylko w nowych modelach wykorzystali pomoc innego dostawcy w tej kwestii :)

Bo mówimy o starszych modelach konkretnych firm. Widzę że Macintosh ma MB 50 za 10k

Na razie aktualny. Jak działa apka nie wiem

8 godzin temu, RoRo napisał:

Korzystacie z wyświetlacza w streamerze (w tych urządzeniach które mają), czy raczej preferujecie zdalne sterowanie (np. ze smartfona) i obecność wyświetlacza w urządzeniu nie jest zbyt ważna i można się bez niego obejść (jak to mam miejsce w wielu tańszych streamerach)?

Ja korzystam z wyświetlacza. OLED w moim Marantzu NA6005 jest bardzo czytelny (wyświetlacz jest swoją drogą zaczerpnięty z "przestarzałego" NA7004). Zanim nie podłączyłem dysku NAS, to głównie sterowałem kierując się wskazaniami wyświetlacza. Dopiero potem zacząłem preferować sterowanie smartfonem. Apka jest łatwiejsza przy obsłudze dużych zbiorów, ale wyświetlacz i pilot też są użyteczne. Mój 9-letni synek nawet preferuje sterowanie z pilota. Nabrał wprawy i nie sprawia mu ono żadnych problemów, a dodatkowo podczas słuchania lubi oglądać te przesuwające się po ekraniku napisy;)   

Edytowano przez Kraft

J. Feng HDM 01D bardzo przyjemny streamer. Odczytuje wszystko nawet hieroglify. Dobrze wykonany, nie kosztował majątku i spełnia wszystkie moje oczekiwania. Gram tylko i wyłącznie z dysku twardego 3xwejście usb! Wyjście to coax i AES. Mogę i z pena i po wifi i po ethernecie. Nie wiesza się choć przy pełnym 2T dysku zaczoł mi zwalniać podczas zmian albumów.

Posylajcie zdjęcia swoich sprzętów żeby było trochę bardziej kolorowo na forum :)

Kraft opisz swoją zabawkę, a nie w kazdym wątku będziesz się bawił w wszechwiedzącą wyrocznię.

20171005_082724.jpg

U mnie jest tak - Xtreamer slidewinter z dyskiem 2 tb na usb oraz 750 gb wewnątrz  ( czasem przywali focha , ale już  przywykłem  ) sygnał leci do amplitunera , następnie do końcówki mocy . Całość wpięta w sieć sterowanie z poziomu Pc lub poprzez ekran tv ( bardzo niewygodne z racji ilości materiału na dyskach  ) . Dodatkowo mogę samodzielnie wykonać plik plsx ze stacja radiową . To znaczy np. słyszę jakąś stację radiowa podoba mi się , robie z tego plik plsx wrzucam do xtreamera i mogę słuchać poprzez internet .

IMG_20171005_090017.jpg

Edytowano przez mariusz1967

Kilka zdjęć streamera Hama DIT2010:

0.thumb.JPG.94ab59492302b95a02ba8ca7149615b1.JPG

Radio internetowe:

5.PNG.0780a0ba498d3c28943f7c3cabe3fac8.PNG

Ekspozycja plików z USB:

4.PNG.00555dfaa3081ab8cfa817b6a2e276e4.PNG

Widok odtwarzanego pliku:

3.PNG.12e93c4922894d2f19d0761c7f3850bd.PNG

Jak do tej pory (tydzień zabawy) klocek spisuje się bez zarzutu. 

Zero zacięć, szybkie otwieranie plików, strumieniowanie stacji radiowych, dobra jakość oddawanego dźwięku choć są stacje nadające "płasko" i bezbarwnie...

Znalazłem również jedno węgierskie radio (muza lat 80, obrazek poniżej), które zdecydowanie eksponuje wysokie tony i na dłuższą metę może być to męczące...

59d5e959f18a9_wgry.PNG.12b272e32d0e5ec205e60d8b97e73f03.PNG

Oczywiście w drugą (dobrą w kwestii jakości dźwięku) stronę również więc mnogość streamów sprawia iż każdy znajdzie swoje odpowiednie brzdąkanie B|

Edytowano przez Pędrak

Jestem ciekaw, czy macie wrażenie, że uruchamianie waszych odtwarzaczy trwa wieki? Ja tak mam. Może dokonamy porównania, jak długo włączają się poszczególne modele? 

Dla Marantza NA6005 czasy te są następujące:

1. Od wciśnięcia ON do usłyszenia pierwszych dźwięków wcześniej zaprogramowanego radia internetowego (odtwarzanie ostatnio wybranej stacji) - 1:27 

2. Od wciśnięcia ON do pojawienia się menu pozwalającego na eksplorację serwera sieciowego - 1:35 

3. Od wciśnięcia ON do pojawienia się menu pozwalającego na eksplorację pendrajwa podłączonego do USB - 1:22

NA6005 - D.jpg

Edytowano przez Kraft

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się