Skocz do zawartości

Recommended Posts

Troche malo o tym urzadzeniu w sieci ale wiekszosc opinii na plus. Teoretycznie wystarczy mi aby vtuner nie gral gorzej niz w moim vsx .Sprawa jest taka ze po przesiadce na androida 9 nie dziala apka Pioneera i zeby przelaczyc/wyszukac radio trza odpalac tv. Tutaj mamy wyswietlacz i wszystko widac czy to radio czy pliki z usb. Ot do normalnego grania w tle

Jakoś mnie nie przekonują takie urządzenia. Po informacjach o tym że producent wypina się na dotychczasowych użytkowników dedykowanych sprzętów to wolałbym jednak zakup maliny i małego ekranu

Dnia 17.10.2019 o 12:54, jazzzie napisał:

Otóż to!

Na Allegro jest firma która ma do sprzedania kilka tysięcy poleasingowych chromebook-ów DELL-a ( DELL Chromebook 11 4GB HDMI SSD USB 3.0 ). Mają wszystko co potrzeba i kosztują 199 zł :D:D Czyli w cenie nowej, "gołej" maliny z 1 GB RAM. A tu są 4 GB RAM i Celeron i LCD 11" do podglądu... Dużo miejsca nie zajmuje, a jednak chyba to wygodniejsze rozwiązanie.

A jak laptopa polaczyc do wzmaka?Zwyklym jack na rca?Podoba mi sie dac w Pioneer PD 50 ale do niego lapka nie podlacze bo brak tam innego podlaczenia niz coax i optyk.

11 minut temu, T Z6 napisał:

A jak laptopa polaczyc do wzmaka?Zwyklym jack na rca?Podoba mi sie dac w Pioneer PD 50 ale do niego lapka nie podlacze bo brak tam innego podlaczenia niz coax i optyk.

Lapek do DACa DAC po RCA do wzmacniacza. Ja w zestawie mam małego 12'' DELLa tyle że z Windows, całość via Foobar.

Edytowano przez Myszoor

2 minuty temu, Myszoor napisał:

lapek do DACa DAC po RCA do wzmacniacza

Ale lapek do daca tylko przez usb rozumie.Chyba ze ktorys lapek posiada wyjscie opt lub coax.

3 minuty temu, T Z6 napisał:

Ale lapek do daca tylko przez usb rozumie.Chyba ze ktorys lapek posiada wyjscie opt lub coax.

Kabel to USB audio niby powinien być, w praktyce to chyba kabel USB ten drukarkowy ;) W każdym razie na taki wygląda ten jaki mam w zestawie z DACem, tyle że fabryczny jest dość krótki (i dobrze).

Edytowano przez Myszoor

9 godzin temu, DEMOLKA napisał:

Co powiecie na temat takiego cuda

Hama dit2100msbt

Warte to cos?

Czailem sie na n30ae ale kosztuje 3x tyle :(

Mam model niższy , DIT 2000 i dla mnie rewelacja , a szukałem jakiegoś tunerka do zestawu plus radia internetowego , a tu mam dwa w jednym za 330zł. sztuka i zakupiłem drugą szt. śmigają już od prawie roku bez zarzutu , po aktualizacji można zaprogramować 30 stacji a przed było tylko 10 .  Proste w obsłudze, sporo regulacji wyświetlacza .Polecam.

20190425_093004 (1).jpg

Czyli ten chromebook niby tani i mozna go wykorzystac zamiast streamera ale trzeba miec dobry zewnetrzny dac.Tego w moim Pioneer PD 50 nie wykorzystam.No szkoda.

4 minuty temu, T Z6 napisał:

Czyli ten chromebook niby tani i mozna go wykorzystac zamiast streamera ale trzeba miec dobry zewnetrzny dac.Tego w moim Pioneer PD 50 nie wykorzystam.No szkoda.

chwila, bo nie ogarniam (nigdy nie miałem typowego streamer'a) - po co podłączać napęd CD do streamer'a ?

4 minuty temu, Myszoor napisał:

chwila, bo nie ogarniam (nigdy nie miałem typowego streamer'a) - po co podłączać napęd CD do streamer'a ?

Nie naped do streamera.Tylko sam dac do wzmaka.Lapek do daca a z niego sygnal do wzmacniacza.Pioneer PD 50 pracuje tez jako dac bez uzycia napedu cd.Chodzi o propozycje kupna chromebooka Dell jako zastepcy streamera.Czyli lapek jako streamer.Do tego dac i mamy z glowy opcje kupowania odtwarzacza sieciowego.

Edytowano przez T Z6

6 minut temu, T Z6 napisał:

Nie naped do streamera.Tylko sam dac do wzmaka.Lapek do daca a z niego sygnal do wzmacniacza.Pioneer PD 50 pracuje tez jako dac bez uzycia napedu cd.

chwila - szło ci o to by w takim zestawie z lapkiem jako DACa wykorzystać ten z CD? No to _chyba_ z żadnym CD się nie da :D To _chyba_ nie ta droga ;)

U mnie w zestawie gra CA Dacmagic 100 - daje radę :) CD nie pamiętam kiedy uruchamiałem ostatnio (audioteka skonwertowana do FLACa). Większych potrzeb nie mam ;)

Edytowano przez Myszoor

1 minutę temu, Myszoor napisał:

chwila - szło ci o to by w takim zestawie z lapkiem jako DACa wykorzystać ten z CD? No to _chyba_ z żadnym CD się nie da :D To _chyba_ nie ta droga ;)

U mnie w zestawie gra CA Dacmagic 100 - daje radę :) Większych potrzeb nie mam ;)

O to mi wlasnie chodzilo.Myslalem ze skoro dac z Pioneera jest wykorzystany do np tv czy drugiego cd z gorsza elektronika a nawet do chromecasta to moze da sie tez do malego lapka.Musze kupic nowy komputer a ze w sumie nie potrzebuje juz mega maszyny to pomyslalem ze taki maly chromebook bedzie w sam raz.Czyli ogolnie konczac oprocz chromebooka potrzebny bedzie zewnetrzny dac.I po sprawie😄

35 minut temu, keray69 napisał:

Mam model niższy , DIT 2000 i dla mnie rewelacja , a szukałem jakiegoś tunerka do zestawu plus radia internetowego , a tu mam dwa w jednym za 330zł. sztuka i zakupiłem drugą szt. śmigają już od prawie roku bez zarzutu , po aktualizacji można zaprogramować 30 stacji a przed było tylko 10 .  Proste w obsłudze, sporo regulacji wyświetlacza .Polecam.

20190425_093004 (1).jpg

Jak z jakoscia grania z poszczegolnych zrodel i wyjsc? Jak ze stabilnoscia softu?

1 minutę temu, T Z6 napisał:

O to mi wlasnie chodzilo.Myslalem ze skoro dac z Pioneera jest wykorzystany do np tv czy drugiego cd z gorsza elektronika a nawet do chromecasta to moze da sie tez do malego lapka.Musze kupic nowy komputer a ze w sumie nie potrzebuje juz mega maszyny to pomyslalem ze taki maly chromebook bedzie w sam raz.Czyli ogolnie konczac oprocz chromebooka potrzebny bedzie zewnetrzny dac.I po sprawie😄

no mniej więcej ;) tu masz moją "walkę" z tematem:

a tak ostatecznie wygląda ten zestaw:

_MPT0208.jpg

DEMOLKA  Mam podłączone  na dwa sposoby poprzez RCA bezpośrednio do NADA jak i cyfrowo do DACa NOSTROMO WOLF , jedno jak i drugie połączenie się sprawdza , to jednak poprzez DACa jest czyściej , a w drugim pokoju mam podłączone tylko poprzez RCA , a do internetu bezprzewodowo i też jest bardzo dobrze. A co do stabilności to raz na kilka godzin słuchania dana stacja internetowa się przytnie ale dosłownie na sekundę i sama powraca ,  pendraiva podłączałem tylko na próbę żeby zobaczyć czy działa, i nie było problemu , radia FM też słucham ( lista przebojów ) i gra elegancko , a spotify i innych nowinek nie używam , na moje potrzeby jest super , a szukałem jakiegoś zwykłego  tunera z RDS do zestawu .

Skoro na starszym modelu jest juz zadowalajaco to jest szansa ze nowszy moze grac lepiej. Nawet wizualnie jest juz na plus. Coraz bardziej sie do tego urzadzenia przekonuje a z czasem moze wlasnie jakis dac wpadnie.

Pytanko odnosnie maliny.Mozna przy pomocy tego ustrojstwa odtwarzac muze z pendrive?

Dnia 17.10.2019 o 12:54, jazzzie napisał:

Otóż to!

Na Allegro jest firma która ma do sprzedania kilka tysięcy poleasingowych chromebook-ów DELL-a ( DELL Chromebook 11 4GB HDMI SSD USB 3.0 ). Mają wszystko co potrzeba i kosztują 199 zł :D:D Czyli w cenie nowej, "gołej" maliny z 1 GB RAM. A tu są 4 GB RAM i Celeron i LCD 11" do podglądu... Dużo miejsca nie zajmuje, a jednak chyba to wygodniejsze rozwiązanie.

A to sa wersje w ktorych mozna pobierac aplikacje takie jak tidal spotyfi czy yamaha musiccast controler?Gdzies wyczytalem ze ktores modele tego nie umozliwiaja.

Normalnie jaja jakies!😡

Wczoraj Ham byl za 709pln! Dzisiaj rano za 799pln! A teraz (wieczor) za 869!!! 

Znowu jaki blakfrajer sie szykuje zeby mieli z czeko promo robic!?

Idą święta, trzeba wyciągnąć od rodaków co się da 😐 normalka

Zrób im na złość i kup w wakacje, wtedy zrobią prawie wszystko żebyś był zadowolony.

Szukaj w sklepie SELGROS tam mieli najtaniej jak masz w okolicy albo zadzwonić do ich magazynu albo bezpośrednio do sklepu , bo u nich te ceny się różnią jak i ilości na półkach   , ja jak polowałem na drugą sztukę mojego modelu to  ceny były od 599 do 330 , w ciągu miesąca i za tą najniższą kupiłem , a pierwszą sztukę za ponad 350.

Wlasnie mialem jutro jechac do experta po ten tuner bo mam jeszcze bon na dwie dychy i juz myslalem ze mam prezent pod choinke a tu taka kupa! Sie cieszylem ze wyrwe za mniej niz 7 stow. Jest za 709pln w neonet ale termin dostawy do 21dni wiec bedzie po ptokach