Skocz do zawartości

Jaki sprzęt na moje potrzeby


rookie01

Recommended Posts

Witam jako nowy i proszę o pomoc.

Chętnie słucham muzyki w domu ale nie mam zupełnie nic a odtwarzanie z youtube przez kabel hdmi na telewizorze nie wystarcza.

Szukam rozwiązania nieskomplkowanego, niezajmującego wiele miejsca, najlepiej jeden klocek plus 2 głośniki. Nie mam kolekcji płyt i z tego co czytałem tidal lub spotify wydają się być ok.

Pokój ma ok 30m2, rzecz nie musi grać głośno bo mam starszych sąsiadów, ale lubię jak np u pink floydów słychać gitarę, lubię też jak przy kawałkach guetty łupnie basem. Sprzęt miałby być głównie do muzyki z serwisów stream ale telewior też chętnie bym podłączył. Efekt kina domowego nie jest mi potrzebny. Budżet 2500-3000 zł. 

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rookie01 napisał:

 

A jak przy tym wypada zaproponowany mi w salonie denona marantz mcr611 z kolumnami podstawkowymi canton? Przyznam, że jak dla mnie brzmiało super,

Domyślam się że były to jakieś Cantony najtańszej serii GLE, czy może wyżej Chrono, według mnie nieco chłodny i analityczny dźwięk z takiego "duetu" . Grało super, ale względem czego?, podaj przykłady co tam słuchałeś, aby koledzy mogli coś lepszego zasugerować ! Bo to byłoby niesamowite, jakbyś za pierwszym razem trafił maksymalnie dobre zestawienie piecyk i kolumny ! ;) Sugeruję posłuchać innych klimatów i brzmień do swej muzyki, żeby wiedzieć i wybrać optymalnie. Może kolumny z nieco cieplejsze z lepszym wypełnieniem średnicy, a może inny w charakterze bas ?

Jak wybierasz podłogówki to nie znaczy, że musisz słuchać automatycznie głośno (sąsiedzi)  to jakieś fatalne uproszczenie .... Natomiast to że masz 30 metrów salon  powinno mieć już wpływ na wybór kolumn, czy to podłogowe, czy podstawkowe ( czyli monitory na stojaku/standzie) do 20 metrów monitory dadzą sobie radę, dalej bywa różnie, co nie znaczy, że nie można mieć w  15 m podłogowych... jak wiec widzisz masz problem. Jak jednak w grę wchodzą monitory to pamiętaj o stojakach i żeby kolumny były jednak na głośniku nie mniejszym niż 6-6,5". jakimś rozwiązaniem są kolumny zbudowane na bazie monitora,  ale z dolną skrzynią, mają względem "dawcy" nieco lepiej rozciągnięty w dół bas np. Mission m33i ( na bazie 32i), czy z nowych bardzo udane STX electrino 150, które nie tylko lepiej sprawdzą się w dużym pokoju zamiast małych monitorów, ale przy okazji dobrze grają.

  Wspomniane podłogowe Indiana line 550 to świetne małe podłogówki, bardzo dobra kultura grania za małą kasę ( a słuchałem parę razy), nikt tu nie sugeruje jakiś monstrualnych kolumn do łupania basem -bo to nie to forum:10_wink:. Czy do nota 550 najlepsze dla Ciebie będzie ta tania yamaha, hmm oceń sam, a może marantz, a może coś innego , a jak ta yamaha to może już inne kolumny, koniecznie sprawdź. Kasa to jedno,  ale trzeba umieć wybrać, kupić, czyli posłuchać różnych zestawień, bo wtedy można zaoszczędzić sporo kaski i rozczarowań ;)

 

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję wszystkim za sugestie. Czytam, czytam i chyba pojadę gdzieś posłuchać tego TX8150. Pojawił się następny problem. W grę wchodzą tylko kolumny do ustawienia na komodzie stojącej przy ścianie. To chyba wyklucza rozwiązania bass reflex z tyłu. Coś podpowiecie w cenie do 2,5k za parę.

Aha, małe sprostowanie. Zmierzyłem pokój (z aneksem kuchennym). Jest 28m2 (7x4) (komoda o wysokości 70 cm stoi na środku dłuższej ściany)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...