Skocz do zawartości

Jaki mikrofon, by nagrać tupiących sąsiadów piętro wyżej


Shadowsky

Recommended Posts

Witam,

Z góry przepraszam, jeśli stworzyłem temat w nieodpowiedniej kategorii.

Mam problem z sąsiadami mieszkającymi nade mną, którzy chodzą tak "twardo", że jestem w stanie określić ich trasę chodzenia. Poza tym, że jest to głośne tupanie, powoduje to również drgania w ścianach.
Pracuję umysłowo w domu, więc możecie wyobrazić sobie, jaki to jest dla mnie problem.

Komunikacja z tymi sąsiadami była - w postaci kilku wizyt osobistych oraz policji - i w żadnym stopniu nie poprawiła sytuacji. Mnie zignorowali, a policja nic nie może zrobić bez dowodów (a przecież nie będą u mnie siedzieć parę godzin, aż zacznie się tupanie, by sami mogli to usłyszeć).

Ktoś wspomniał mi o możliwości rejestracji drgań lub samego tupania, by mieć podstawę do oskarżania winnych.
Stąd moja prośba do Was o pomoc.

Jaki mikrofon (i jakie parametry oraz z jakim sprzętem) nadaje się do takiej rejestracji? Własnymi uszami słychać do dość głośno i chciałbym tak też to zarejestrować.

Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Musiałbyś chyba sporo zainwestować w naprawdę czuły sprzęt. Swoją drogą - jeśli tupanie nie odbywa się w godzinach ciszy nocnej, może być w jakiś sposób 'ścigane'? Nie mówiąc o tym, że nie będzie można na dobrą sprawę potwierdzić, że nagranie zostało wykonane w Twoim mieszkaniu, a to może osłabić 'dowód'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tupanie słychać w dzień i wieczorem, również po 22.
Policja doradziła mi takie rozwiązanie. Na początek chciałbym to nagrać i zaprezentować policji lub dzielnicowemu, i zbadać, co można z tym zrobić.
Do tej pory, gdy był u mnie patrol, wszystko cichło, tak jakby sąsiedzi wiedzieli, że wezwałem policję. Sąsiedzi oczywiście się nie przyznają. W związku tym, nie ma prezentacji, jak głośne jest ich tupanie.

Czy mikrofon pojemnościowy o szerokim paśmie nie wystarczy? Rozumiem, że również potrzebowałbym przedwzmacniacz, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciszenie sufitu wydaje się dobrym pomysłem. Trzeba by zasięgnąć języka u dobrego akustyka. Miałbyś dodatkowo korzyść przy słuchaniu muzyki! Ja mam teraz nową sąsiadkę i tupie jak słonica. A kobieta malutka, drobniutka. :D Potwierdzam nie jest to nic przyjemnego.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zastanawiałem się nad wyciszeniem sufitu. Mieszkanie kupiłem z podwieszanymi sufitami, ale poprzedni właściciel niestety niczym ich nie wypełnił. Być może będę robił niedługo remont generalny, wtedy zadbam o dobre wyciszenie. Tylko, czy to wystarczy przy takim tupaniu...

Niestety komunikacja z sąsiadami nie była wystarczająco miła, by robić im prezent w postaci wykładziny. Ha! Zresztą sami mówili, że mają dywany, czego zupełnie nie słychać - sam u nich w mieszkaniu nie byłem, a zapomniałem spytać policji, gdy tam byli :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...