Skocz do zawartości

Amplituner ok 1000 zł


Soul33

Recommended Posts

Witam wszystkich. Przeszukałem forum wyszukiwarką ale nie znalazłem dokładnie tego, czego szukam (zwykle znajduje się zestawy). A ja chciałbym sam amplituner w okolicy 1000zł. Musi mieć możliwość podłączenia min. trzech źródeł dźwięku. Oraz, koniecznie, regulację basów (ostatnio miałem Pioneera, który nie posiadał tej niezwykłej funkcjonalności).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie przyszło mi na myśl, że to bardziej złożona kwestia i najpierw dobrze byłoby sprawdzić jakikolwiek przyklejony wątek (nawet go nie zauważyłem). Kiedyś to było prostsze... Ale do rzeczy.

Sprzęt ma być nowy i nie ma planów rozbudowy w przyszłości. Wejście cyfrowe optyczne powinien mieć. Na pewno przyda się, aby mieć więcej opcji w razie potrzeby. HDMI nie jest niezbędne, bo mamy odtwarzacz blu-ray z USB, więc amplituner pełni tutaj całkowicie standardową rolę wzmacniacza i radia, jak sama nazwa wskazuje. Lepiej, aby sprzęt dobrze grał niż miałby posiadać dodatkowe funkcje. Pokój 20m.

Kolumny JBL ES80.

Aha, i prawie bym zapomniał. Menu musi być w j. polskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak skromnym budżecie lepiej jest kupić używane audio. Myślę, że wzmacniacz za 800 zł + Tuner za 200 dał by Ci w miarę satysfakcjonujący dźwięk. Ale ponieważ chcesz nówkę i do tego ampli to raczej nie pomogę.

Kupowania używanego sprzętu nie należy się zbyt mocno obawiać. Zazwyczaj udaje się znaleźć zadbane egzemplarze i w miarę dobrej kondycji. Serwisowanie też jest tanie. A "używka" zagra Ci o klasę lepiej, czasem o 2 dwie niż w tym budżecie nowe. Tak samo kupując nowe nie masz gwarancji na to że się nie zepsuje tuż po okresie gwarancyjnym.

Kiedyś sprzęt audio budowali pasjonaci i nie oszczędzano na komponentach elektronicznych. Teraz maczają palce księgowi, a co za tym idzie taniość przewyższa jakość. Ale jak zawsze zdarzają się wyjątki, tylko że taki sprzęt kosztuje trochę drożej.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co o tym myślicie o tym?

Denon AVR-X520BT - ok 1100 zł - https://www.ceneo.pl/37850110

W cenie blisko 1000 zł jest kilka modeli: https://www.ceneo.pl/;szukaj-amplituner;m900;n1200;0112-0.htm np. Onkyo, Yamaha, Denon. Może macie jakieś opinie nt. tych producentów? To też mogłoby być pomocne.

 

Ani ja, ani nikt u mnie w domu audiofilem nie jest. Nie odróżniam jakości złotych wtyczek od miedzianych i nawet nie wiem, czy to jest fizycznie możliwe dla ludzkiego ucha (a jeśli tak, to nie wiem dla jakiego odsetka populacji). Wystarczy mi coś, co będzie grało nieźle i będzie w miarę wygodne w obsłudze.

Edytowano przez Soul33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home - nie irytuj się! :D Każdy kiedyś zaczynał. Może trzeba koledze wyjaśnić jaki jest poziom grania takiego sprzętu?

W dużym uproszczeniu i skrócie - przykład - budżet mamy 1000 zł. Zacznę od najgorzej do najlepiej

- amplituner Kina Domowego - w tym budżecie Nowy - jak pisał @S4Home - dno, używany tylko do filmów
  do muzyki - Nie specjalnie, będzie jakoś, ale NIE JAKOŚĆ!

- amplituner stereo, dużo lepiej - jeżeli chodzi o muzykę, ale używany!

- wzmacniacz stereo zintegrowany - najlepiej! (Oczywiście używany)

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku :-) A czy z tymi wzmacniaczami coś jest nie tak? https://sklep.rms.pl/amplitunery-stereo

Drobne uwagi: tylko nie Pioneer, a iść będzie przez niego, oprócz radia, muzyka i filmy, często koncerty.

 

Co do cen, to kiedyś doradzałem na forum komputerowym. I dla mnie jakość grafiki w grach była bardzo ważna, więc poniżej 1200 za kartę graficzną bym nie zszedł, bo nie mógłbym się na to patrzeć. Cały czas miałbym świadomość, jak słabo to wygląda. Ale jest też wiele osób, dla których akceptowalna jakość jest na karcie za 500zł, a za 700 są już bardzo zadowoleni. Tak to wychodzi w praktyce. Gdy ktoś mówi, że mu się podoba, to nie namawiasz go, aby dołożył jeszcze pięć stów.

Podobnie dziś mam z filmami. Poniżej HD nie mogę oglądać. A dla wielu osób, w szczególności kobiet, nie jest to niezbędne. Może dlatego, bo kobiety widzą więcej kolorów (mają dwukrotnie większą ilość pewnych protein reagujących na różne fale światła) i są bardziej spostrzegawcze, więc obraz zawsze jest dla nich bogatszy niż dla faceta. Taka dygresja.

Natomiast w kwestii dźwięku, optimum dla mnie stanowi miniwieża z trójdrożnymi kolumnami. Na lepszym sprzęcie słyszę różnicę ale wcale nie brzmi to dla mnie "lepiej". Po prostu inaczej. Niektóre utwory brzmią nawet gorzej, bo zbyt się przyzwyczaiłem do ich brzmienia na tańszym sprzęcie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja - udaj się do salonu audio, posłuchaj kilku zestawów, zabierz swoje płyty lub pliki.

Klasyczny wzmacniacz stereo + kolumny (3000-4000zł za komplet)

amplituner stereo + kolumny (3000-4000zł za komplet)

Wróć na forum opisz co Ci się podobało i jakiego dźwięku poszukujesz. Powinieneś mieć jakiś punkt odniesienia, bo na obecną chwilę żadnego.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Zastanowię się jeszcze.

Mogę tylko zaznaczyć, że dźwięk z nowego amplitunera Pioneer do kina domowego był dobry. Tak samo z 30-letniego amplitunera Unitra (cierpiał tylko na zbyt małą funkcjonalność). Moim zdaniem dobre kolumny to podstawa, a wzmacniacz wtedy ma już dużo mniejsze znaczenie, o ile tylko posiada sensowną regulację tonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, słyszałem, że tak jest. Ale gdy się nad tym zastanowić, to chyba jest fizycznie niemożliwe, aby wszystkim podobało się dokładnie to samo, prawda?

Aczkolwiek - jeśli kogoś interesuje szersze wyjaśnienie - można też zauważyć, że, najprawdopodobniej, audiofile mają odmienny słuch niż większość populacji. Ewolucja zawsze prowadzi do powstania takiej różnorodności genetycznej, że niewielki odsetek populacji posiada daną cechę w formie skrajnej. Ok 2% skrajnie w jedną stronę i 2% w drugą. Przykładem mogą być wyjątkowo długie i wyjątkowo krótkie uszy zajęcy. Albo ludzie o wynikach IQ powyżej 145 i poniżej 70. Zasadniczo obie takie skrajności są cechami szkodliwymi - choć dotyczy to środowiska, do którego gatunek został przystosowany ewolucyjnie, czyli, dla człowieka, byłyby to warunki życia plemion pierwotnych. Dziś środowisko życia jest inne, więc dla danych cech może być inaczej.

W każdym razie, statystyczna większość nie słyszy dźwięków na takich częstotliwościach i nie rozróżnia ich tak precyzyjnie jak audiofile.

Dlatego nie jest też wykluczone, że audiofile potrafią usłyszeć każde dodatkowe urządzenie w obwodzie, ponieważ zniekształca dźwięk i wprowadza szumy. Choć przeciętny człowiek nigdy nic takiego usłyszy.

Edytowano przez Soul33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Soul33 napisał:

 

Aczkolwiek - jeśli kogoś interesuje szersze wyjaśnienie - można też zauważyć, że, najprawdopodobniej, audiofile mają odmienny słuch niż większość populacji.

Audiofile  mają ten sam słuch co inni ludzie, oczywiście są wyjątki w każdej z grup...Według mnie różnica o którą może Ci chodzi to swego rodzaju osłuchanie muzyczne, sprzętowe, pewnego rodzaju rodzaju wyrobienie. Osoba osłuchana nie łapie się na tanie sztuczki i czary efekciarskiego dźwięku umc-cyk dostrzega elementy mniej oczywiste, a bardzo ważne.

Jeśli chodzi o solidny amplituner stereo za nieduże pieniądze to polecam Denon dra-500 i dra-700. Drugi kosztował jako nowy nie tak dawno niemal 2 tys . Owszem nie ma cyfrowych wejść, tak jak bth (ale za bth to nawet z zając bez uszu nie będzie zapłakał) Teraz można kupić dra 500 za 500zł, a 700kę nie dużo więcej, niestety nie wszystkie mają w komplecie pilota ( kupuj koniecznie z pilotem ) jeśli chodzi o brzmienie to Denon DRA 700ka do  kinowego Denona avr520 ma się jak pachnąca potrawka z zająca do parówki na zimnoxD.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...