Skocz do zawartości

Focal Chorus 826V + propozycja niedrogiego wzmacniacza


ceze

Recommended Posts

Cześć.

Zakupiłem ostanio kolumny Focal Chorus 826V. Szukam obecnie jakiegoś sensownego wzmacniacza do tego zestawu, który nie ograniczałby mnie w odsłuchach z Spotify.

Zostało mi na wzmaka około 2000 zł i to jest mój budżet. 

Z tego co się zorientowałem i trochę słuchałem wzmacniacz powinien dysponować dość dużą mocą. Szukam pewnie czegoś co bardziej zagra środkiem aby już nie wzmacniać dołu i góry.

Macie jakieś propozycje? Ze względu na budżet pewnie szukam czegoś używanego. Czytałem wątki dot. napędzenia Focali na tym forum niestety prawie wszystkie przekraczają mój budżet. 

Ostatnio znalazłem używkę Acoustic Advane X-i90. Spełnia teoretycznie wszystkie moje zachcianki tylko boję się, że będzie do tych kolumn zbyt słaby. 

Macie jakieś doświadczenie z tym sprzętem?

Edytowano przez ceze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak jak pisałem budżet mam dość mocno ograniczony, a ofert na rynku nie jest aż tyle... szczególnie jeśli chodzi o musical fidelity. Ciężko coś trafić. 

W dodatku gro konstrukcji to jednak "gołe" wzmaki bez daca, więc abym mógł się tym cieszyć muszę doliczyć koło 600 zł na dac. 

 

Oczywiście jeśli chodzi o preferencje to do tych Focali preferował bym tak jak pisze S4Home dopełnienia środka pasma, ewentualnie coś stricte neutralnego. Nie zależy mi na eksponowaniu góry czy dołu. 

Z racji braku ciekawych ofert myślę o połączeniu yamahy as701 + magic dac. Mniej więcej to trzyma budżet. Zagra to z tymi focalami>? 

Na co jeszcze ewentualnie zwrócić uwagę z konstrukcji koło 2000 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

S4Home a Yamaha to jaki to klimat ? :) 

pytam bo zrobiłem u siebie zmianę KEF IQ90 na Focal Chorus 836v do tego jako źródło ma Yamahę RX-A3040 (dość mocarne kino domowe) ale pod wpływem forum :) dokupiłem końcówkę mocy NAD C272 i wszystko gra ... ale myślę co by było jakbym miał wzmak zintegrowany zamiast końcówki mocy i jeśli wymieniać to na jaki ? jeśli budżet by był około 5-6 tys pln? a chowałem się na dużych altusach wiec lubie bas. muzyka to rock, pop bez heavy klimatow

nie mam porównania wiec dlatego pytam czy coś z tymi kolumnami wg was zagra lepiej? ja uważam ze już jest mega lepiej do starego zestawu ale może i może być jeszcze lepiej ? głownie słucham FLAC, CD, i Spotyfy 320kb

 

doradzcie 

 

marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie nie zdajesz sprawy z tego że Focal Chorus 836v to kolumny o niskiej impedancji spadającej poniżej 3 ohm i nazywanie ich 8 ohmowymi należy traktować jako żart. Wymagają wzmacniacza który będzie dobrze pracował przy niskich impedancjach obciążenia. Bardzo duża moc nie jest tu wcale konieczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Ja bym Yamahy do focali nie łączył. O ile dół będzie bardzo dobry, swietnie kontrolowany o tyle w górze pasma będzie dużo. Nie ostro ale już dużo. Skłaniał bym się bardziej w kierunku końcówki lub integruje roksan k3.

Piotrek

Będę szukał. Yamaszka ostała się z poprzedniego układu,  a Musical Fidelity M6i ? (choć aż tyle mocy to chyba mi nie trzeba :)) bo chyba jego miałeś na myśli pisząc parę postów powyżej - słuchałeś może z Focalami ? jak było ? to duża kasa nawet za używany wiec muszę "spokojnie do tematu podejść". chodzi mi po głowie jeszcze NAD C375BEE bo za rozsądne pieniądze mogłbym FLACki z NASa słuchać dekodując wprost na nim ale nie wiem jak to zagra z Focalami

m.

 

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Chyba sobie nie zdajesz sprawy z tego że Focal Chorus 836v to kolumny o niskiej impedancji spadającej poniżej 3 ohm i nazywanie ich 8 ohmowymi należy traktować jako żart. Wymagają wzmacniacza który będzie dobrze pracował przy niskich impedancjach obciążenia. Bardzo duża moc nie jest tu wcale konieczna.

Tak zdaję, piszą o tm niemal przy każdym przyzwoitym teście ale ja dziś mam je podłączone końcówki mocy do NAD'a C272 który wydaje mi się, że daje radę ale pytam bo nie mam porównania. A jaki byłby twój typ zmaka zintegrowanego do tych kolumn poz Roksanem o ktorym Piotr napisał ?

 

m.

Edytowano przez MarcinBest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wybór zależy od gustu właściciela Chorusów. Jedni do nich podłączają wzmacniacze lampowe, ktoś inny jest zadowolony z połączenia z Yamahą, dla kogoś innego takie połączenie jest nie do przyjęcia. Ja bym pewnie szukał wzmacniacza takiego jak Sphinks Myth 3. Może być dość trudno go kupić. Może Densen Beat 100 nie byłby złym wyborem. Myślę ze musisz sam spróbować. Tak jak już napisałem, niekoniecznie szukał bym bardzo mocnego wzmacniacza. Łatwo je napędzić, pod warunkiem ze wzmacniacz jest przewidziany do kolumn o impedancji 4 ohmy.

Ciekaw byłbym jak zagrają z wzmacniaczem takim jak SMSL A8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

One ogóle lubią ciepło. Do listy dodajmy atolla.

ale u mnie 21+ C - kominek i na gazie nie oszczędzam. jak trzeba to kocem owinę :) jak się odwdzięczą 

2 godziny temu, S4Home napisał:

One ogóle lubią ciepło. Do listy dodajmy atolla.

Atolla mogę wypożyczyć to posłucham. a co myślisz o NAD C375BEE? bo załatwiłby mi słuchanie FLACów z NASa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mkk napisał:

U mnie grały 826 z PM7200 . A szukałbym do nich MFa , może jakiegoś Vinceta. Z tym że ja lubię raczej ciepło :)

I jak twój Marantz sobie radził? Bo co mnie zastanawia to fakt że Marantz podaje dla tego modelu zakres impedancji min 8 ohm i ciekaw jestem jak z niska impedancja focali gra? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MarcinBest napisał:

ale u mnie 21+ C - kominek i na gazie nie oszczędzam. jak trzeba to kocem owinę :) jak się odwdzięczą 

Atolla mogę wypożyczyć to posłucham. a co myślisz o NAD C375BEE? bo załatwiłby mi słuchanie FLACów z NASa

Jeszcze farelka! Wtedy będzie klimat:)

Tak nad 375 dobra opcja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mkk napisał:

Radził sobie spokojnie . Zresztą , 91.5 db , to nie są bardzo wymagające kolumny . Co nie znaczy że nie zagrają lepiej mając więcej prądu :)

Ja bym powiedział ze lepiej jest tu użyć wzmacniacz lepiej grający o małej mocy niż mocny i grający gorzej. Dlatego nie koncentrował bym się na szukaniu bardzo mocnego wzmacniacza wogóle. Tym bardziej że wzmacniacz ma być niezbyt drogi, a szukanie na siłę możliwie najmocniejszego wzmacniacza może skończyć się tym że jego moc nie będzie wykorzystywana a będziemy słyszeli wyraźne zniekształcenia wskrośne przy słuchaniu muzyki. Kolumny te są bardzo na to wrażliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...