Skocz do zawartości

Focal Chorus 826V + propozycja niedrogiego wzmacniacza


ceze

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A gdzie kupiłeś MF M6i za 2000 raczej jakiś kradziony.

 

Elizjum to jest dual mono więc 2000 PLN x 2 plus za obudowę trochę i mam

Sztuka super, karton instrukcje piękny tekstylny futeral, orydżinal szmatka do obudowy, nawet list od producenta chwalący moją decyzję - jak ze sklepu.

 

Wątpiącym polecam to połączenie nie ukrywam że Piotr S4Home miał wpływ na moją decyzję. Dzięki raz jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak, szczególnie jak robimy coś dla przyjemności.

Podzielę się jeszcze jedną opinią w temacie bo może komuś się przyda - opinia nie moja i jak zawsze subiektywna ale rozważałem Atolla więc zacytuję:
"Musicala kupiłem po Atollu IN100se (który uważam za bardzo udany sprzęt) i moim zdaniem M6i gra cieplej, a także pod każdym względem lepiej (szczegółowość, separacja perkusji, kontrola basu, przestrzeń)."

Więc pomyślałem, że pójdę pięterko wyżej niż pierwotny plan i jestem Happy. Dzwięk który to napisał miał porównanie a do tego słuchamy zbliżonej muzy. Zaufałem "wam koledzy" i jemu i "gra muzyka"

Pozdrawiam Marcin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że z punktu widzenia sprzedawcy najlepiej jest jeśli się budżet rozciąga w nieskończoność :) . Jednak w cenie tego MF ( nawet mocno obniżonej ) zapewne znalazło by się wiele wzmacniaczy ( pewnie bardziej używanych ) które były by lepsze i to takie zasługujące na miano hi-end.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że z punktu widzenia sprzedawcy najlepiej jest jeśli się budżet rozciąga w nieskończoność  . Jednak w cenie tego MF ( nawet mocno obniżonej ) zapewne znalazło by się wiele wzmacniaczy ( pewnie bardziej używanych ) które były by lepsze i to takie zasługujące na miano hi-end.


I to napawa nadzieją ... Na przyszłość, bo króliczka pewnie można gonić całe życie ale też staram się cenić to co mam. Jak coś takiego zobaczysz to podrzuć linka jak sam nie kupisz. Jak dla mnie to teraz nawet Spotify brzmi fajnie jako źródło więc chwilowo jestem Happy i tego też Wam życzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć, nie będę zakładał nowego tematu. 

Zacząłem go 2 lata temu, więc pociągnę dalej.

Mój zestaw - wspomniane w tytule Chorusy 826V do których dokupiłem NADa 326bee po modzie. Gra to w sprzężeniu z Spotify i laptop + DacMagic 100.

 

Po dwóch latach użytkowania myślę o jakiś modach ponieważ mam wrażenie, że jest trochę płasko, bez głębi dźwięku. Szczególnie odczuwalne jest to przy słuchaniu ciszej co stanowi 70% pracy zestawu. Brak szczegółowości. Nie mam tysięcy na dokładkę ale tysiąc i trochę mogę zainwestować.

Co tu poprawić najpierw? Dac czy pójść w inny wzmak - oczywiście z drugiej ręki...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk

Lampa to co innego. Ale tu nie piszemy o lampach. Chyba, że Kolega będzie chciał. Ale budżet mamy 1000 zł z okładem, więc lampa odpada. Myślę, że jeszcze nie ten etap przede wszystkim budżet nie pozwala. 

Nie wiem jaki jest dokładnie budżet, ale 1000 zł i trochę to mogłoby być w okolicy 1500 zł. 

Rotel Ra 980 w tym budżecie właśnie się mieści. Końcówka mocy też odpada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, 1Ender napisał:

Nie wiem jaki jest dokładnie budżet, ale 1000 zł i trochę to mogłoby być w okolicy 1500 zł. 

Rotel Ra 980 w tym budżecie właśnie się mieści. Końcówka mocy też odpada. 

No wiem , śmiałem się z tym pisaniem ,że mocny ;)  Wydajny zasilacz brzmi bardziej elegancko.

Pewnie gdyby budżet był 2000-2500 to można by doradzić coś używanego co wydatnie polepszy brzmienie. Przy 1000zł może być mały przeskok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://audiopurist.pl/mods-pl/cambridge-audio-dacmagic-100-modification/

tutaj kolega forumowy robi modyfikacje , brzmienie z mocno górnego robi się bardziej neutralne , góra się obniża , dół dociąża.

3000zł na wzmacniacz np. używany to już można celować w przyjemne tematy i zapewne coś nowego na black friday można upolować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...