Skocz do zawartości

Kino domowe 5.0 lub 5.1 do 3000 pln


tygrxek

Recommended Posts

Witam Szanowne Grono ;)

Im więcej czytam tym większy mętlik w głowie i ciągle naciągam budżet  do góry 

Miało być  max 1500 na soundbar   . Teraz stanęło na 2500-3000

Salon 20m2  90% filmy/seriale 10% muzyka    

Źródło   Panasonic  55" VT30E

Szukam używanego zestawu   głośniki  5.0  z możliwością rozbudowy do 5.1

I jakiś fajny amplituner do tego pasujący

Myślałem o Amplituner 7.1 Yamaha RX-V667    oraz  Dali Concept 6  5.0

Pozdrawiam

Edytowano przez tygrxek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

A może zainteresuje Cię nowy zestaw, oparty na amplitunerze Denon AVR-X540BT i kolumnach Jamo S626 HCS. To zestaw, który brzmieniowo powinien Cię w pełni usatysfakcjoniwać. W komplecie dostajesz mocny i dobrze grający amplituner oraz zestaw 5 kolumn, które szczególnie w kinie domowym sprawdzą się bardzo dobrze.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam po dłuższej przerwie 

Zakupiony  ampli Yamaha RX-V667

Chciałem do niego  dobre kolumny  centraln i sub   no chyba że warto dołożyc do 5.1

jesli tak to https://www.olx.pl/oferta/zestaw-kolumn-5-1-dali-lektor-concept-CID99-IDB3l3w.html ten zestaw bedzie ok?

Pozdrawiam   budżet  2000-3000  tylko  używane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem laikiem w kwestii audio i kina domowego (muzyki słucham od 40 lat ale nigdy nie robiłem to profesjonalnie stąd ten laik). Nie chciałbym tworzyć nowych tematów bo ten w zasadzie jak mój tzn. chciałbym zakupić kino domowe (myślałem nad stereo ale nie wiem czy nie lepiej zestaw 5.1) oglądam przede wszystkim filmy ale i czasami słucham muzyki pop, rock rzadziej muzyki elektronicznej. Pokój 6x7m, Budżet na zestaw wraz z amplitunerem lub wzmacniaczem plus głośniki od 4 do 6 tys. 

Troszkę już zacząłem się rozglądać po forach za opiniami czytając innych opinie czy recenzje zestawów głośników, amplitunerów cz samych kolumn podłogowych, ale mnogość i rozbieżność w opiniach sprawia że trudno wybrać. Myślałem o odsłuchu  ale najbliżej to 50 km do jednego sklepu i nie ma tam wszystkich tych co chciałem porównać więc mam problem i stwierdziłem że najlepiej będzie zapytać tutaj.

Nie pytajcie fachowymi nazwami mnie np. o naturalności brzmienia czy dynamice oraz przejrzystości bo się na tym nie znam.

Wiem jedną zasadę biedy nie może kupić dziadostwa dlatego też bardzo się bije z myślami pomiędzy 5.1 a 2.0 ale wówczas dobre głośniki podłogowe.

Jeżeli mówimy o kinie dobre opinie słyszałem o Pylon Audio Pearl 27 plus reszta głośników z serii Pearl. Do tego wzmacniacz Onkyo TX-NR686, Denon AVR-X2500H, Yamaha RX-V485, ale nie wiem czy to dobry tok rozumowania. Czy na przednie np. Sapphire'y 31 bo wiem że ma większe głośniki niskotonowe więc lepszy bas według recenzji posiada.

Albo zestaw 2.0 myślałem o JBL Studio 290 plus jakiś dobry wzmacniacz ale nie wiem jaki lub głośniki HECO MUSIC STYLE 1000 lub Heco Aurora 1000.

Jak macie jakieś inne pomysły podpowiedzcie bo mam mętlik w głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2017 o 13:17, tygrxek napisał:

Witam Szanowne Grono ;)

Im więcej czytam tym większy mętlik w głowie i ciągle naciągam budżet  do góry 

Miało być  max 1500 na soundbar   . Teraz stanęło na 2500-3000

Salon 20m2  90% filmy/seriale 10% muzyka    

Źródło   Panasonic  55" VT30E

Szukam używanego crossword solver sip calculator zestawu   głośniki  5.0  z możliwością rozbudowy do 5.1

I jakiś fajny amplituner do tego pasujący

Myślałem o Amplituner 7.1 Yamaha RX-V667    oraz  Dali Concept 6  5.0

Pozdrawiam

Jeżeli mówimy o kinie dobre opinie słyszałem o Pylon Audio Pearl 27 plus reszta głośników z serii Pearl. Do tego wzmacniacz Onkyo TX-NR686, Denon AVR-X2500H, Yamaha RX-V485, ale nie wiem czy to dobry tok rozumowania. Czy na przednie np. Sapphire'y 31 bo wiem że ma większe głośniki niskotonowe więc lepszy bas według recenzji posiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie jak rozstawić zestaw 5.1 do załączonego salonu na obrazku ?  ustawić  monitory odrazu za sofa ;/ ?  kable schowane pod sofa?

bardziej z tyłu ?

Zestaw uzywany https://www.olx.pl/oferta/zestaw-kolumn-5-1-dali-lektor-concept-CID99-IDB3l3w.html

a nowy  Polk audio T531    cena taka sama

co warto?  bedzie az taka przepasc na korzyść Dali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslałem o Polk Audio T531 (T50 + T30 + T15)  oraz sub Jamo J 10 SUB (J10 SUB) Subwoofer 

potrzebuje jeszcze kable ile metrów? i jak najlepiej je rozmiescic?  i jak ustawic i czy potrzebny jest jakis stand do glosnikow tylnych?

salon z aneksem  wielkosc   5,5 x 4,4  (4,4 to odlegosc miedzy TV a scianka za kanapą )

plan (2).png

Edytowano przez tygrxek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...