Skocz do zawartości

Do 2000 złotych


soppa

Recommended Posts

Przede wszystkim-podaj więcej szczegółów, bo nawet nie wiadomo ile kolumn chcesz i na jakiej powierzchni ma to grać oraz czy noże być sprzęt używany (bo na nowy w miarę dobrze grający to kwota zbyt mała). Co ma wchodzić w skład zestawu?

Poniżej (w mojej stopce, dla użytkowników zalogowanych) masz link do informacji co powinno być podane w pierwszym poście.

Pozdrawiam

PS. Przeczytaj na naszym Forum pare innych wątków w "Kinie Domowym" w zbliżonej cenie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę namawiam do udania się do salonu audio i posłuchania kina domowego np. w cenie 4000 zł oraz zestawu stereo w tej samej cenie za komplet czyli z kolumnami. Taki eksperyment przybliży nieco jakość prezentowanej muzyki i da jakiś punkt odniesienia. Nie namawiam do kupna! Proszę zrób tylko taki eksperyment. Pod odsłuchu powinieneś wiedzieć czy chcesz KD czy Stereo.

Dobrze jest taki eksperyment przeprowadzić w obrębie tej samej marki zarówno amplitunera KD / wzmacniacza Stereo jak i kolumn głośnikowych. Po prostu przepinane są tylko urządzenia. Kolumny zostają te same.

Druga istotna sprawa, być może określisz jakiego brzmienia, barwy poszukujesz. Później można wrócić do tematu i poszukiwać sprzętu z drugiej ręki. A to zapewni Ci podniesienie jakości odsłuchów przynajmniej o jedną klasę w zakładanym przez Ciebie budżecie 2000 zł.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc od początku:

1. Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

2000 złotych plus 500 jeżeli różnica naprawdę będzie odczuwalna.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.?

Nowy

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy ?

Po zaznajomieniu się z temate decyzja zapadła na zestaw: amplituner + 2 kolumny podłogowe, więc stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący?

Brak

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

24m

6) Jakiej muzyki słuchamy?

Rock/ elektroniczna/ hip-hop

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Możliwa rozbudowa

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Łączność bezprzewodowa ze smartfonem, podłączenie tv z dekoderem upc + konsola ps4.

 

Na początek latając po tematach znalazłem taki amplituner: https://www.q21.pl/yamaha-r-n301.html, do tego potrzebuje kolumny ( więć max. coś koło 1350 zł). Chyba, że istnieje jakiś tańczy amplituner i wtedy mogę wydać więcej na kolumny. Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @soppa w tak małym budżecie to polecam Ci tylko i wyłącznie sprzęt używany. Ja też zaczynałem swoją przygodę od używanego audio, a budżet miałem sporo niższy. Nie ma co się obawiać, "używek". Coś co kosztowało kiedyś ok. 2000-3000 można kupić teraz za 1000-1800 zł. Zapewniam Cię, że przy takim budżecie to zazwyczaj używane są w bardzo przyzwoitym stanie technicznym i wizualnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na co zwrócić uwagę, czego szukać i gdzie, jakie modele mieć na uwadze, biorąc pod uwagę to, że sprzęt będzie głownie używany do odtwarzania muzyki i filmów z komputera, mecze sportowe i programy przyrodnicze - tv  i konsoli ps4. Choć nie ukrywam, że jakieś propozycje sprzętu nowego, mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jakie brzmienie lubisz, bo pisząc o filmach przyrodniczych, czy meczach to wybacz, nic w temat audio nie wnosi, a wróżek tu niema:10_wink:. Niestety ten amplituner sieciowy jest podstawowy i najtańszy, jest dość mocny, ale gra nieco technicznie, jasno co przy elektronice może nie będzie takie najgorsze, ale...każdy ma inny gust.  Niestety widzę że wymogiem jest bth o innych ważnych rzeczach nic nie piszesz więc jak przypuszczam na jakości mało Ci zależy.  Na używany amplituner taki jak ten, lub najlepiej wtedy lepszej klasy  musiałbyś nieco poczekać, ale wydaje mi się że warto, bo kupiłbyś model nie tylko lepiej grający, ale np.  z USB i wtedy opcja muzyki z telefonu po bth stałaby się bezsensowna, niewygodna to i namacalnie gorsza jakościowo.

Dobre nowe podłogowe kolumny za 1300zł i w  ten metraż ...takie rzeczy tylko w Erze;)  W pewnym uproszczeniu kupując wzmacniacz i kolumny warto mieć większy budżet na kolumny bo więcej dobrego wniosą do systemu i brzmienia. Statystycznie lepiej zagra wzmacniacz za 1000zł i kolumny za 3 tys , niż odwrotnie. W tak niskim budżecie na kolumny czasami kilka stów więcej już przenosi cię na wyższy poziom ( bo przy kolumnach za np. 7-10 tys to i plus minus 1000zł nic nie musi zmieniać, czy znaczyć). Pieniądze pieniędzmi, ale liczy się też gust i konkretne brzmienie, problem w tym że za 1300zł wyboru nowych podłogówek praktycznie nie ma: Stx f200, Magnat supreme 1002, Taga 606, lub nieco lepsza Azure 60, ja stawiam na supreme 1002 jakoś może dociążyć i ocieplić brzmienie rn301.

Jak uparłeś się na ten konkretnie model amplitunera trudno ok, ale wtedy warto poszukać w okolicy dobrych używanych kolumn i co najważniejsze posłuchać ich z posiadanym amplitunerem.Niestety sprzęt audio trzeba posłuchać bo to nie obraz, że wystarczy że pasuje wizualnie, kupując oczami sprzęt audio można "wyrzucić kasę w błoto" bo Ci brzmienie nie podpasuje.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek75 - opcjonalnie jest 500 + (fajnie to zabrzmiało :) ) - czyli można by przeznaczyć 1300- 1500 zł na kolumny a 1200- 1000 zł na resztę. Kolumn można poszukać za granicami Polski. Np. Podłogówki: Heco XT, Dynaudio Audience 70, były około 1300- 1350 zostało by trochę na przesyłkę :). Mogę pomóc znaleźć coś z audio (kolumny, wzmacniacze, ampli.) - jakiś konkretny model, a nawet spróbować ściągnąć - jakby ktoś miał problem.

Ale tak jak piszesz nie znamy muzycznych preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...