Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo do 2k


last_chance

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Nastąpiła mała edycja posta ;)

A więc od początki:

 

Ile pieniędzy mogę przeznaczyć na sprzęt?

Chciałbym się zmieścić w 2000zł

Czy sprzęt ma być nowy czy używany?

Może być używany

Czy sprzęt ma być stereo/kino domowe/analog/itp.?

Stereo, w przyszłości może rozszerzę o kolejne elementy.

Jaki jest sprzęt towarzyszący?

Aktualnie nie posiadam żadnego zestawu audio.

Jakiej muzyki słucham?

Tak naprawdę prawie wszystko, z naciskiem na mocniejszą muzykę (rock, metal)

Czy to zakup jednorazowy czy w przyszłości będzie rozwijany?

W przyszłości o ile będzie odpowiednie pomieszczenie może rozszerzę do kina

Jakich funkcji oczekuję w amplitunerze?

Z uwagi, że mam XBox One + dekoder to dobrze by było mieć wejście optyczne lub HDMI żeby podłączyć TV. Ewentualnie do tego bluetooth, spotify.

 

Przejrzałem już kilka tematów i przeszukałem lokalny rynek sprzętu używanego i znalazłem

Canton GLE 426 (za 800 PLN + stojaki za nie wielką dopłatą) 

wzmacniacze/amplitunery

Onkyo 8050 (900 PLN)

Yamaha RN500 (1000 PLN)

Yamaha AS301 (900 PLN)
 

 

Czy warto zainteresować się którymś połączeniem?

Edytowano przez last_chance
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No to może do tej Yamahy podstawkowe kolumny Indiana Line Nota 260x (dość duże jak na podstawkowe, więc przy większym niż obecnie pomieszczeniu w miarę nieźle dadzą sobie radę). Cena wyjściowa to 600zl za sztukę, ale da się je taniej trafić...

http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-nota-260.html

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jako że chcę kupić używany zestaw stereo do 2 tyś, postanowiłem nie zakładać nowego tematu, tylko kontynuować ten. Przechodząc do rzeczy, chcę kupić wzmacniacz i dwie kolumny, całość chcę podłączyć do konsoli xbox one (posiada wyjście optyczne, chyba nie potrzebuje dac'a?). Mój pokój ma 25m². Sprzęt głównie będzie wykorzystywany do gier, filmów jak i spotify. Często są tutaj polecane kolumny Tannoy z serii M i F oraz Klipsch'y F1 i F2. Ewentualnie co możecie polecić, albo znacie jakieś komisy gdzie można kupić w 100% sprawny sprzęt, jeżeli ma to znaczenie to mieszkam na śląsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2017 o 16:22, xDavi95 napisał:

Myślałem że wystarczy połączyć optykiem wzmacniacz z konsolą, no ale jeżeli tak się nie da, to czy prosty dac "fiio d3" da radę? Chybie że lepszym rozwiązaniem będzie kupienie wzmacniacza z wbudowanym dac'em?  

Jeśli wzmak będzie miał taką opcję to znaczy że ma wbudowanego daca i nie potrzebujesz nic więcej. Jeśli nie to znaczy że jest potrzebny. 

Tannoy to bezpieczniejsze równiejsze granie. Klipsch z kolei bardziej dynamiczne, mocniejsze. Do gier na pewno to drugie. Jako uniwersalność do muzyki pierwsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałbym kolumny małe podłogówki Phonara jak masz możliwość odstawienia ich od ścian na minimum 50-100 cm. Wiem, że zaraz ktoś napisze, do pomieszczenia 12-13m się nie nadają, ale... zakup przyszłościowy.

Ale do 25 m2 - jak najbardziej!

Na olx masz Laser 200 za ok. 300 zł na dobrych przetwornikach Vifa. Pieniądze żadne, uważam, że warto. Ja bym się jeszcze z gościem potargował ;) Konstrukcja z lat 95/96 sam mam takie tylko większe. To raczej granie po ciepłej stronie. Bardzo dobra stereofonia. Duży temperament, mocne niskie i dobra ich kontrola. Dobre za małe pieniądze. Na pewno nie są nudne! Podatne na modyfikacji zwrotnicy. Modyfikowałem starszy model Phonara u kolegi @Audio Autonomy.

Ewentualnie są też monitory Phonara, ale o tych modelach niewiele mogę powiedzieć.

Model Laser 250 opisałem w dziale kluby.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też! A w tym metrażu się sprawdzą. Napisałem przecież

14 minut temu, 1Ender napisał:

Ale do 25 m2 - jak najbardziej!

Do tego wystarczy Ci wzmacniacz 60W przy 8Ohmach. A z racji, że kolumny mają 4 Ohmy to moc wzmacniacza wzrasta do 80-100W. Patrz tylko czy wzmacniacz obsługuje kolumny 4 Ohmowe.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender widać też że próbujesz forsować swój sprzęt w wątkach. 

Początkowo rotel który był przez ciebie polecany praktycznie wszędzie. Kiedy pisałem że gra jasno i do pewnych systemów się nie nadaje mówiłeś skąd. Później jednak wymieniłes go bo grał jasno ?

Teraz masz audiolaba i phonarem i nadal to samo. W porządku rozumiem. Jesteś nowym użytkownikiem. Nie o to przecież chodzi. 

Tylko nie patrz pod swoim pryzmatem w każdym wątku. Kolega szuka czegoś innego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...