Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo do 2k


last_chance

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam,

Pozwolę sobie również podpiąć się pod pytanie o zestaw do 2000. Potrzebuję czegoś w miarę uniwersalnego (od klasyki po elektronikę, choć z nastawieniem raczej na klasykę i jazz). Chciałbym podpiąć pod to telewizor i jakiś odtwarzacz zewnętrzny (myślę o PC z dobrą kartą dźwiękową, jako DAC do muzyki Hi-Res) i może jakimś gramofonie. Pomieszczenie ma 35m2 (załączam obrazek, jak to ma wyglądać). W razie potrzeby dopuszczam jakiś niewielki margines w kwocie (myślę, że do 500zł). 

Nie muszę kupować sprzętu na gwałt. Mam czas, żeby ewentualnie szukać i czekać na jakieś dobre okazje. Ale chciałbym wiedzieć, czego szukać.

 

Plan.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze, bo czytałem dobre opinie o Melodika BL30, a widziałem je również w Waszym sklepie. Dobrą opinią cieszą się również Indiana Line Nota 550. Czytałem opinie, że Tannoy M4 ma słabe doły. Nie chcę tłukącego basu, ale miło byłoby, żeby kolumna (zapewne w połączeniu ze wzmacniaczem) ładnie operowała basem.

Jutro zapewne wybiorę się posłuchać czegoś w salonach (niestety nie mam zbyt wiele wolnego czasu), więc chcę odsłuchać dwa, trzy modele które czymś się różnią. Bo jeśli w tym przedziale cenowym za nowe sztuki nie usłyszę żadnej różnicy, to posłucham sobie np. Melodiki i jakiegoś wyższego modelu, żeby szukać go ewentualnie na rynku wtórnym. Jakiego wzmacniacza posłuchać, żeby otrzymać podobne brzmienie do zaproponowanego przez Was PM80??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz na swoje unikatowe granie. Więc trzeba by porównywać z tą firmą ewentualnie modele tańsze, nowsze nieco starsze. Operować jednak w tym zakresie.

Co do tannoya to moim zdaniem model zarówno r2 jak i M4 jest lepszy od bl30 oraz nota 550.

To świetne kolumny do wyboru dla osób którzy szukają nowych , tanich produktów. Wtedy tak. Jednak tannoy przejawia więcej dźwięku. 

Brak basu? No nie powiedział bym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2017 o 21:35, xDavi95 napisał:

Nie ukrywam że klipsch'y bardziej mnie kręcą, nie chce nudnych, suchych kolumn. 

To z czym porównywałeś Klipsche, że inne są suche, nudne ? Owszem klipsche są prostym rozwiązaniem na efektowne granie, głośne nawet ze słabym wzmacniaczem, czy mało wydajnym amplitunerem kinowym . Owszem do muzyki metalowej są nawet niezłym rozwiązaniem za małe pieniądze, ale nie są czymś wyjątkowym. 

 

Dnia 15.10.2017 o 16:22, xDavi95 napisał:

czy prosty dac "fiio d3" da radę? Chybie że lepszym rozwiązaniem będzie kupienie wzmacniacza z wbudowanym dac'em?  

Fiio D3 przy wykorzystaniu go jako konwerter sygnału optycznego z TV  na analogowy przy grach, filmach  nie będzie słabym ogniwem, bo i jakich to fajerwerków spodziewać się po źródle jakim jest TV, obojętnie czy nagłaśniasz film, czy grę ? Jeśli włożysz pena w Tv i użyjesz TV jako odtwarzacza muzycznego, zagra to słabo, ale winny będzie Tv, a nie Fiio. Jak cenisz jakość muzyki to przesył przez bth też sobie daruj, po co płacić za coś co gra słabo, a kabel jest lepszy i tani.

Kupno klasycznego wzmacniacza, aby zmieścić się w budżecie jest mało prawdopodobne, ale może jakiś Marantz 6005 za 1300zł ( bywają), Najlepszą opcją byłaby używana  Yamaha rn 500, Onkyo tx8150 miałbyś usb na pendriva i grałbyś bezpośrednio , bez karkołomnych połączeń, miałbyś dostęp do tematycznych internetowych stacji radiowych .

Kupno Canton gle 426 za 800pln  jest ciekawą opcją za te kasę, dobrze, że planujesz stojaki to poprawia odbiór w wielu aspektach brzmienia . Wpisują się też poniekąd  w styl słuchanego repertuaru. Gle 426 nie zatrzęsą domem, czy 24 m pokojem, ale do słuchania muzyki warto rozważyć.

Z niedrogich podłogówek można popatrzeć też za Mission  m73, m74 dość żywe granie .

 

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena atrakcyjna, więc jak kupujesz nie bezpośrednio ( a przez net ) to poproś o zdjęcia, czy stolarka cała i przetworniki całe ( zawieszenie, kopułki). Pamiętaj też, że brzmienie starszych tannoy m jest dość gęste, a góra słodka, wygładzona,( trochę przeciwieństwo np. Klipscha). Tak więc partnerem do nich wzmacniacz/amplituner raczej szybki i analityczny, aby rock metal miał pazur i dynamikę, także nośną górę. Bezpieczniejszą opcją byłby ( co nie znaczy, że idealną, bo  obiektywnie nie ma czegoś takiego) byłby dość popularny Mission m74, może też nieco gęstszy w brzmieniu od m74 nowszy m34i, dali np. 450. Przeciwieństwem tannoy m mogą być  Acoustic Energy Evo 3są na aukcji, a test ( http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/46-acoustic-energy-aegis-evo-3 )  .  O czywiście do nich nieco łagodniejszy piec niż do Tannoy M.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ofertę w necie. W przyszłą sobotę podjadę ich posłuchać. Ale widać, że człowiek dbał o sprzęt. Dadzą one radę z pomieszczeniem, którego „plan” zamieściłem?? No i wlasnie pytanie do „napędzacza”. Pierwsza propozycja to marantz pm80. Czy coś innego rownież by pasowało?? Zastanawiam się jednak na amplitunerem stereo... ale może to będzie błąd.

 

A co myślicie o Denon PMA 500v?? Dogada się z tymi głośnikami??

Edytowano przez Hamster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Odkopuje trochę temat...ale aktualnie remontuję swoje mieszkanie :) i szukam zestawu audio.

Miał być JBL5.1 ale, że nie mam gdzie wstawić tak wielkie subwoofera :( szukam mniejszego zestawu.

 

Rzut pokoju dodaję w załączniku.

Odległość kanapy od ściany z TV to jakieś 2.7m, wymiary części wypoczynkowej - 4.9m x 3m

Najbardziej podeszłyby raczej podstawkowe kolumny (żona nie chce żebym zastawił pokój kolumnami :( )

Kwota wzrosła do 4000 +/- 500

 

Z nowego sprzętu da się skleić coś ciekawego zarówno do filmów jak i muzyki?

pokój.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-N602 + TESI 262 o amplitunerze nie ma co się rozpisywać, na tym forum powiedziano o nim już chyba wszystko.  Co do kolumn- wystepują tylko i wyłącznie w wykończeniu piano black (lakier a nie folia!), sa dość duże jak na podstawki. Ciepły, gęsty i dobrze dociążony dźwięk. 

natomiast jeśli możemy trochę naciągnąć budżet

R-N803D + ELAC Uni-Fi BS U5 amplituner z wyższej półki, z dodatkowych funkcji radio DAB+ i system korekcji akustyki YPAO, Kolumny ELAC'a to trójdrożna konstrukcja, której największą zaleta jest budowanie budowanie sceny i przestrzeni w dzwięku.

Z profilu widzę, że jesteś z 3miasta. Mamy salon w Sopocie, zapraszam Cię do odwiedzin celem przesłuchania moich propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...