Skocz do zawartości

Denon 1055r wtyki bananowe


luki041

Recommended Posts

Witam.

Szukam wszędzie informacji nt Denona 1055r, a konkretnie czy ma on wejście na wtyki bananowe do podłączenia głośników, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnego info. Może tu będzie w stanie mi ktoś odpowiedzieć? Ewentualnie gdy nie ma wejścia na wtyki bananowe dużo jest rzeźbienia by założyć tam gniazda głośnikowe bananowe? Pozdrawiam

Edytowano przez luki041
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎08 o 07:24, 1Ender napisał:

Wystarczy rzut oka na tylną obudowę i wszystko wiesz. Gdyby nie można było zastosować bananów zastosuj widełki.

Nie wszystkie zakręcane gniazda głośnikowe akceptują widełki ... (oraz oczywiście żadne ze sprężynkowych).

Poza tym nie zawsze widać po zaciskach głośnikowych we wzmacniaczu czy akceptują banany - czasami jest otwór, ale zakończony blachą/plastikiem i banan nie wejdzie. Tak to wygląda na fotkach tego Denona.

Więc nie jest tak prosto jak napisałeś... i często nie wystarczy rzut oka na tylną obudowę.

Luki041,
masz już tego Denona 1055r czy tylko pytasz teoretycznie przed zakupem?
Co do wymiany zacisków głośnikowych we wzmacniaczu - to trudność zależy od samego wzmacniacza i dostępu do zacisków od środka, bo niektóre wzmacniacze (choć częściej amplitunery niż wzmacniacze) mają przy tylnej ściance płytki z elektroniką i jest kiepski dostęp i problem z wymianą. Ale zazwyczaj się da to zrobić.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 1Ender napisał:

Można też zastosować widełki. Podejdą pod prawie każdy terminal wzmacniacza i kolumn.

Wolałbym zostawić przewód tak jak jest. Swego czasu sporo na niego wydałem.

9 godzin temu, RoRo napisał:

Poza tym nie zawsze widać po zaciskach głośnikowych we wzmacniaczu czy akceptują banany - czasami jest otwór, ale zakończony blachą/plastikiem i banan nie wejdzie. Tak to wygląda na fotkach tego Denona.

Więc nie jest tak prosto jak napisałeś... i często nie wystarczy rzut oka na tylną obudowę.

Luki041,
masz już tego Denona 1055r czy tylko pytasz teoretycznie przed zakupem?
Co do wymiany zacisków głośnikowych we wzmacniaczu - to trudność zależy od samego wzmacniacza i dostępu do zacisków od środka, bo niektóre wzmacniacze (choć częściej amplitunery niż wzmacniacze) mają przy tylnej ściance płytki z elektroniką i jest kiepski dostęp i problem z wymianą. Ale zazwyczaj się da to zrobić.

Pozdrawiam

Tak właśnie jest w tym denonie. Zacisk zakończony blaszka.. Wzmacniacz zakupiłem już, ale niestety drogą internetową.  Nie sluchalem i nie oglądałem go wcześniej z tego względu iż nie ma ich dużo na rynku. Chciałbym też przy nim zostać bo spełnia moje tymczasowe oczekiwania pod wzgledem muzykalnosci. Mniej więcej obbadalem już sprawę z wymianą gniazd. Będę chciał je zrobić na wzór chociażby denka 1500r. Dostęp wydaje sie prosty. Największą trudnością będzie chyba wykonanie tego żeby wyglądało jak oryginał- nowe gniazda bananow są dosyć znacząco węższe niż otwory na stare zaciski. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tym, że będzie wyglądało inaczej niż oryginał-jak będziesz kiedyś sprzedawał Denona to znawcy się zorientują, a inni będą zadowoleni że mają uniwersalne gniazda (a stare dołączysz...).

Kupiłeś porządne zaciski głośnikowe?

Ważne by Tobie się podobało i byś to zrobił solidnie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sturek napisał:

A może uda się tak podłączyć:

MG_2778-580x375.jpg

Tak da sie tak, ale ani to nie wygląda, ani nie wykorzystuje specyfiki bananów.

 

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Nie przejmuj się tym, że będzie wyglądało inaczej niż oryginał-jak będziesz kiedyś sprzedawał Denona to znawcy się zorientują, a inni będą zadowoleni że mają uniwersalne gniazda (a stare dołączysz...).

Kupiłeś porządne zaciski głośnikowe?

Ważne by Tobie się podobało i byś to zrobił solidnie.

Pozdrawiam

Dziekuje za odpowiedź. Tak też zrobię. Zaciski dopiero bede kupowal. Macie jakieś typy? I może ktoś wie dlaczego w tej klasie Denon postanowił zastosować tego typu zaciski?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiele firm dość długo trzymało się zakręconych gniazd które nie akceptują bananów (a często i wideł).

A np. Sony dość szybko wprowadziło banany w swoich wzmacniaczach i amplitunerach (ale żeby się wyróżnić w hierarchi, to niższe modele amplitunerów kina domowego miały proste sprężynowe zaciski na tył i/lub fronty B).

Co do proponowanych zacisków-to ile chcesz na nie wydać? WBT nie będę Ci proponował :-)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, luki041 napisał:

Tak da sie tak, ale ani to nie wygląda, ani nie wykorzystuje specyfiki bananów.

 

Zgadza się, zapewnia jedynie pewne i stabilne połączenie.

 

20 minut temu, luki041 napisał:

I może ktoś wie dlaczego w tej klasie Denon postanowił zastosować tego typu zaciski?

Jak pisze RoRo banany pojawiły się dopiero na pewnym etapie rozwoju sprzętu audio. Moim zdaniem jest to ni mniej, ni więcej tylko efekt marketingu i generowania nowych potrzeb u klientów.  

Oczywiście, że łatwiej żonglować kablami z bananami w przypadku częstych zmian, ale przecież dokręcony kabel zapewnia dużo lepszy styk niż luźno wepchnięty banan. Poza tym banan tez wpływa na dźwięk, więc po co kosmiczne przekroje kabli głośnikowych jak na końcu i tak wszystko sprowadza się do banana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, luki041 napisał:

W której sprawie dokładnie?

Że wolisz przerabiać gniazda niż zdjąć banany.

14 godzin temu, luki041 napisał:

Tak da sie tak, ale ani to nie wygląda, ani nie wykorzystuje specyfiki bananów.

Jedyna specyfiką bananów jest ich łatwość wypinania i wpinania. Nie powodują ŻADNEJ poprawy audio.

Pokaż ten kabel! Ile za niego dałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RoRo napisał:

Niestety wiele firm dość długo trzymało się zakręconych gniazd które nie akceptują bananów (a często i wideł).

A np. Sony dość szybko wprowadziło banany w swoich wzmacniaczach i amplitunerach (ale żeby się wyróżnić w hierarchi, to niższe modele amplitunerów kina domowego miały proste sprężynowe zaciski na tył i/lub fronty B).

Co do proponowanych zacisków-to ile chcesz na nie wydać? WBT nie będę Ci proponował :-)

Pozdrawiam

Ok. Teraz już wiem. Kwota narazie luźna (w ramach rozsadku myślę ze do 250zl za kpl). Faktycznie WBT to jeszcze nie ten poziom u mnie

14 minut temu, S4Home napisał:

Że wolisz przerabiać gniazda niż zdjąć banany.

Jedyna specyfiką bananów jest ich łatwość wypinania i wpinania. Nie powodują ŻADNEJ poprawy audio.

Pokaż ten kabel! Ile za niego dałeś?

Tak, ale wolałbym juz w ostateczności sprzedać go niż go ciąć. Musiałbym znaleźć faktury. Było to juz jakos czas temu. Za wszystko wyszło mnie coś pod 1000pln

DSC_0023.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm powiem tak. Rozumiem Cie.

Ale wątpię żebyś go sprzedał w zbliżonej cenie. Dali + QED wiec już wiadomo że konfekcja domowa a nie u producenta.

To mi wygląda że robili Ci w salonie Denona. Ładnie przyznam.

Może faktycznie lepiej wyjdziesz na zmianie terminali. Albo wciśniecie banana od góry. I jedno i drugie załatwione zerowym kosztem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...