Skocz do zawartości

Pomoc w audio


Ptaschnnik

Recommended Posts

Cześć

Z racji tego, że jestem tu nowy chciałbym na początek przywitać wszystkich.

Teraz problem. Poszukuję kolumn do Yamaha Rn602. Zastanawiam się pomiędzy Magnatami 677, a Dali zensor 5. Nie mam możliwości porównania ich w najbliższym czasie. Salon ma ok 25m2. Muzyka: przeważać będzie rock z lat 70,80,90 aczkolwiek również inne gatunki preferowane przez żonę. Budżet mniej więcej taki jak para tych kolumn co podałem.  Może macie jeszcze jakieś inne sugestie?

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Wiem, że jest opcja próby w domu tylko ja w tej chwili nie mam takiej możliwości. Najwcześniej we wrześniu przyszłego roku, a do tego okresu nie chciałbym czekać. SPRZĘT MUSI GRAĆ :-)!!! Jestem poza granicami (Magnaty ściągnąłbym z Pl, a Dali mam w "kraju obok" po przystępnej cenie. Myślałem, że może ktoś z forumowiczów ma tego typu zestaw i byłby w stanie pomóc. Jeszcze raz podziękował i nie pozostaje mi nic i dalej szukać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz konfigurację, zaproponowałbym trochę inne rozwiązanie. Moim zdaniem najlepiej sprawdzą się w Twoim systemie polskie kolumny Pylon Audio Sapphire 25. To propozycja idealna, jeśli lubisz mocne, dynamiczne, szybkie i energiczne brzmienie. Jeśli szukasz trochę spokojniejszy charakter, bardzo dobrym rozwiązaniem są dwie brytyjskie konstrukcje - Tannoy Mercury 7.4 oraz Q Acoustics QA 3050. Myśle ze będzie to znacznie lepsze brzmienie niż Magnat, natomiast w przypadku Dali do Twojego salonu pasuje model Zensor 7.

Na koniec propozycja moim zdaniem bezkompromisową - połączenie szybkości, dynamiki z dobrą plastyką, muzykalnością - spójrz proszę na Monitor Audio Silver 6. To zestaw o przynajmniej klasę lepszy od wszystkich powyższych.

W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zgadzam się z kolegą przede mną. Maja swoje zdanie bo ich nie mają. Ale i tak są spoko. Lubię ich?

Teraz konkret fakt zensor 5 to przeciętna konstrukcja. Quantum 677 jest lepsza ale już możesz pomyśleć o lepszej cenie na sensor 7.

A i tak do RN 602 najlepiej sprawdzi się heco 900

 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...