Skocz do zawartości

Kino domowe max 5000 zł


Roberto

Recommended Posts

Witam

Jestem na etapie kupna kina domowego i chciałbym zasięgnąć parę informacji.

Mój pokój ma 20 m2 w kształcie prostokąta 4x5. Po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na kino oparte o Onkyo tx-nr 656 oraz zestaw kolumn Stx Electrino 250 set 5.1. Taki zestaw w dobrej cenie wg mnie jest do kupienia w sklepie Q21 (te 300 zł. dodatkowo jakoś wykombinuje). Ale tu pojawia się mały dylemat czy te 250-tki nie będą za duże do mojego pokoju, czy lepiej kupić Electrino 150. Nie słuchałem tych 150 a 250 tak i ich dźwięk bardzo mi podobał. Jak również nie bez znaczenia jest wygląd tego zestawu - niestety druga połówka musiała zaakceptować wygląd a ten zestaw się jej podoba.  Wiem że można kupić lepsze zestawy ale niestety 5000 to górna granica za cały zestaw, który chcę kupić nowy i od razu cały komplet (5.1). Będzie wykorzystywany głównie do filmów i gier, muzyka sporadycznie i to tylko z kanałów muzycznych. 

Następny problem to taki, że w pokoju są na całej podłodze panele a dywan jest tylko na środku. Przednie kolumny będą stały na panelach i czy przez to nie będzie dźwięk przenosił się na panele. Czy warto zainwestować np. w podstawy granitowe. I czy warto w takim zestawie inwestować w lepsze przewody głośnikowe np. melodika czy nie ma to sensu. 

Dziękuję bardzo za wszelka pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od Twojego pomieszczenia - nie będzie problemu z postawieniem kolumn na panelach, oczywiście w przyszłości możesz pomyśleć o zastosowaniu np. granitowych podstaw, na pewno nie zaszkodzą.

W salonie 20 m2 możesz spokojnie wybrać model Electrino 250, nie sądzę żeby były za duże. Natomiast zawsze masz u nas możliwość zwrotu lub wymiany w 14 dni. Zreszta jeśli słuchałeś „250” i podobały Ci się, nie zmieniałbym na model „150”. Mniejsza konstrukcja gra trochę inaczej, łagodniej, cieplej, więcej eksponując środek pasma.

Zapraszam serdecznie do skorzystania z naszej oferty, oczywiście w przypadku pytań służę pomocą. Jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2017 o 16:47, 1Ender napisał:

Zapytaj sprzedawcy czy w okresie np. do dwóch tygodni będziesz mógł wymienić na coś innego, jakby np. dźwiękowo Ci nie pasowało. Jak odmówi - skontaktuj się z którymś użytkownikiem z branży np. @S4Home to Ci wyśle i bez problemu będziesz mógł oddać i wymienić.

No właśnie!

Był tu temat na forum gdzie kolega z stx nie był zadowolony ani z stereo ani kina. Więc po co o wybierasz?

Na pewno zabezpiecz się ze zwrotem :)

I serio sprawdź coś bardziej dynamicznego 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roberto - napisz jeszcze jaki stosunek oglądanych filmów do muzyki. Czasem warto pójść na kompromis i zamiast amplitunera KD wybrać amplituner stereo, było by to zdecydowanie lepsze w stosunku jakość/cena. Funkcje masz podobne co w ampli KD, ale dźwięk dużo lepszy i tylko dwie kolumny. Na zestawie stereo też dobrze się ogląda filmy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...