Skocz do zawartości

Bluesound Powernode 2 + B&W 707 S2


Yary

Recommended Posts

Witajcie. Myślę nad nowym sprzętem, w okolicach 5 tys, no max 7500. Nie myślę o przyszłej rozbudowie. Pokój 16 m2. Ja plus domownicy = każdy rodzaj muzyki. Nie bardzo mam jakiś zestaw płyt CD, więc niekoniecznie z CD. Nie mam żadnych płyt winylowych - jw. Zacząłem przeglądać net, żeby zrozumieć co to jest tuner, amplituner itp. Szybko trafiłem na forum i zacząłem się wgryzać. I tak myślenie mi poszło w kierunku jakiś amplitunerów lub streamerów. Pomyślałem o czymś lepszym niż muza z kompa (integra realtek plus glosniki Creative z subwooferem, kt blisko 20 lat temu kosztowały coś koło 250 zeta, czyli nie kompletny dół, ale też żadna muzyczna uczta).

W końcu wybrałem się do salonu, żeby na własne oczy zobaczyć sprzęt i zrobić jakieś pierwsze odsłuchy. Określiłem się jak wyżej, jedynie wówczas startując cenowo w przedziale 3 - 5 tys. Sprzedawca pominął sugerowany przeze mnie pułap cenowy i zaproponował urządzenie Powernode 2 firmy Bluesound w zestawie z B&W 707 S2. Na moje niewyszkolone ucho (nigdy dotąd nie miałem okazji słuchać muzyki na sprzęcie hi-fi), brzmiało to zacnie. Zastanawiam się jednak czy do podobnej jakości trzeba aż takiego streamera? Nawet z rabatami to koło 7500.

Ciekawe, że Brothers in Arms czy Child of Time na tym zestawie brzmiały z Tidala mało dźwięcznie, jakoś sucho, płasko. Sprzedawca zrzucił to na kiepskie studio nagraniowe realizujące materiał. Dla odmiany puścił inne kawałki, swoje. Choć nie był to top tego, czego słucham (coś Vivaldiego oraz koncert muzyki elektronicznej na organach z kościoła katedralnego), brzmiało tak, że czułem się b poruszony głębią, dźwięcznością, przekazem artysty. I tu zonk. Albo te moje kawałki rzeczywiście zrypane zostały podczas nagrywania przez jakieś cholerne studio. Albo gościu puścił swoje nie z Tidala, tylko z NAS-a, którym wcześniej się pochwalił. Wtedy o tym nie pomyślałem, tylko już w domu- bo bym zapytał. 

Zatem winowajcą w przypadku "moich" utworów jest albo cholerne studio nagraniowe, które wykastrowało wspomniane arcydzieła muzyczne z głębi, soczystości (no byłoby to nieprzebaczalne przewinienie i niech winowajcy płoną jeśli nie w ogniu piekielnym, to w jakimś długotrwałym, przykrym przypiekaniu czyśćcowym i niech im przygłuchy Janko Muzykant rzępoli na jakimś badziewiu z Biedronki!). Albo winowajca to muzyka streamowana, przez co jednak mocno "popsuta", wykastrowana.

Zatem: jeśli nawet tryb hifi na Tidalu tyle odbiera myzyce, to na cholerę mi streamer i kolumny w takiej cenie?! Słuchając z kompa na tym realteku i posiadanych głośnikach każda muzyka brzmi jakościowo podobnie i nie ma aż tak dużej różnicy między 128 kb/s a flackiem. 


Sory jeśli coś mieszam, w temat się wgryzam czytając forum od 2 tygodni, byłem pierwszy raz w salonie i tak mną pokierował / pomieszał mi sprzedawca, że nawet nie wiem, co począć dalej. Wierzyć temu, co mówił? Dobry kierunek proponuje? Dodam, że nie mam rozbudowanej płyto-teki. I raczej podoba mi się koncepcja streamerów. No może trochę brakuje tam zwykłego radia- internetowe dobrze mieć. Ale choć nie must have, to jednak radio byłoby miłą opcją. Tylko do cholery nie wiem, czemu te 2 kawałki tak słabo wypadły?!

Podsumowując. Zestaw z tematu brzmi dla mnie dobrze i cena ostatecznie jest akceptowalna. nie wiem jednak paru rzeczy:

1. czy rzeczywiście Brothers in Arms oraz Child in Time są tak kiepsko zrealizowane w studiu? czy może moje słabe odczucia wyniknęły z tego, co z tymi kawałkami robi striming muzyki, nawet w jakości Tidalowej? Bo jeśli to striming jest winowajcą, to gdzieś mam taki sprzęt.

2. jestem jakby zakupo-patriotą i jeśli mogę dostać coś polskiego na poziomie, to jest coś wartego odsłuchu w miejsce B&W 707 S2?

3. choć striming wydaje mi się niesamowicie wygodny, to jeśli zabija muzykę (proszę o wypowiedzi w tym zakresie), to bym szedł w kierunku radio + pen/nas z plikami bezstratnymi. 

Edytowano przez Yary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie prawie że kwadratowe. Słuchający oraz tv i planowane stereo są przy dłuższych bokach. Na prawym skraju przeciwległego do widza/słuchacza boku znajdują się schody wiodące w dół. Planuję pozbyć się regału/kredensu zajmującego naprzeciw prawie całą przestrzeń od schodów aż do umieszczonego w lewym rogu tv (32 cale). TV ustawiony będzie pośrodku między schodami a lewym rogiem. Kolumny znalazłyby się po oby stronach TV. Przy kanapie pomiędzy nią a w przyszłości TV (a obecnie regałem) mamy stolik niezbyt duży z regulowaną wysokością. Gdyby kolumny umieścić jakieś 30-40 cm od ściany, między nimi a słuchaczem na kanapie będzie odległość około 3 metrów. 

Edytowano przez Yary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yary właśnie dlatego powinieneś umieścić rysunek poglądowy. Pomożemy Ci dokonać właściwych zmian pod kątem akustyki. Zawsze może być lepiej. Zaznacz swoje propozycje, a my spojrzymy i podpowiemy, co jest ok, a co ewentualnie zmienić.

Zapoznaj się z ustawieniem kolumn głośnikowych wg. wszelkich prawideł akustyki - link 

I jeszcze tu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim porównywać trzeba na tych samych utworach z tego samego źródła, więc jeśli facet Ci puścił swoje kawałki z innego źródła to... Na pewno były to doskonale zrealizowane audiofilskie nagrania, które zrobią wrażenie nawet na lepszej miniwieży za 1000 zł.

Po drugie pocieszę Cię - streamery generalnie grają jak wszystko inne czyli niektóre całkiem dobrze.

Po trzecie Tidal gra całkiem ok. Nie wiem czemu było tak słabo z Brothers in Arms, bo jest dobrze zrealizowany ale Child in Time juz rzeczywiście gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

A ja mam dla ciebie dwie uwagi. 

Pierwsza nie ograniczają się do salonu firmowego danego producenta. Jeśli na takowy sprzęt jesteś zdecydowany to ok. Ale jeśli chodzi o porady to bardzo bardziej otwarty. 

Druga sprawa. Pamiętaj o muzyce która ty będziesz słuchał. Skoro jest to brothers on arms to niech to będzie to. Częsta forma zbawienia klienta do salonu i na dany produkt to puszczenie mu muzyki która na danym produkcie gra dobrze. No nie jest ci to chyba obce, nie daj się na to złapać. W kwocie 7.5 wydał byś dość dużo na sam odtwarzacz sieciowy. Zwłaszcza że można go mieć taniej podobnej klasy. 

Nie chcę ci tu wyjeżdżać z propozycjami bo tak na prawdę nie wiemy co lubisz.

Jeden system odsłuchane o to nie na twojej muzyce. Kolejne odsłuchu więcej niż wskazane. Mogę ci też wysłać do domu sprzęt który ją uważam że ci podejdzie. I bez żadnych zobowiązań sobie sprawdzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. sprzedawcy doskonale wiedzą co puścić i jak pokierować odsłuchem żeby nakierować na wygodne dla nich rejony. Nie mówię że wszyscy ale sam byłem świadkiem takich działań w pewnych salonach w Warszawie...

Jezeli 2 normalne realizacje zabrzmiały płasko i bez emocji, po prostu zapomnij o takim zestawieniu sprzętu. Nie będziesz szukał specjalnych wydań tylko chcesz słuchać tego co lubisz ?

Ze streamerami jestem nieco na bakier bo używam komputera i DACa ale koledzy na 100% bedą w stanie ci coś polecić.

Ten powernode to takie 2 w jednym, streamer i wzmacniacz?

Ani jego ani tych 707 nie słyszałem ale B&W kojarzą mi się z dość twardym dźwiękiem, który nie m w sobie ani ciepła ani miękkości. Jak są podpięte do słabego wzmacniacz to grają ale jakoś tak... niebałdzo ;) - to moja bardzo subiektywna ocena.

A może.... to tylko propozycja :

kupic polecana w którymś z wątków Hama 2010 

do niej dobrać Wolf nostromo 

to daje ok 1500-1600zl.

zostaje ok. 5800 (bo jakieś kabelki trzeba kupić)

jeżeli monitory i lubisz detaliczny ale muzykalny przekaz i energetyczny to takie kolumny

http://allegro.pl/rls-callisto-iv-i6991124756.html#thumb/3

i do tego trzeba by było dobrać wzmacniacz

z audiolabem 8200 jest bardzo energetycznie i dość detalicznie ale mniej klimatu. Bas nie jest "duży" bo te kolumny nie udają że potrafią go stworzyć ale jednoczesnie przy takiej prezentacji nie odczuwa sie jego braku. Jak ich pierwszy raz słuchałem to faktycznie szukałem czy nie gra przypadkiem coś większego.

druga propozycja byłby NAD - energia podobna, trochę mniej detalu i może trochę przycięta góra w stosunku do audiolaba.

Ale zanim jakiekolwiek podejmiesz kroki, udaj się do salonu i znajdź dźwięk który ci się podoba. Bo trzeba znaleźć punkt odniesienia. Bo mnie podoba się blondynka ale ty możesz chcieć rudzielca z piegami ;)

 

Te wymagania które sa opisane w wątku "jak pisać" nie sa bez przyczyny

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi. W domu słuchamy głownie muzyki rockowej (też progresywnego rocka), popowej, elektronicznej i metalowej. W pewnym stopniu zdarza się też heavy metal, jazz, blues, r&b oraz klasyczna. Raczej nie słuchamy rapu. Moja żona głównie pop i r&b, ja głównie rock, elektronika i metal, choć lubię czasem posłuchać klasyki. Uwielbiam Marka Knopflera, Dire Straits, Opeth, Metallicę, Iron Maiden, AC/DC, Deep Purple, stary Marillion, Pink Floydów, ale też Johna Coltrane'a!, Cohena, Kitaro, Jarra, Adele, Janis Joplin!, Niemena, Tadka Nalepę, Vivaldiego i Mahlera, czasem też Tristanię dla kompletnej odmiany :) Mógłbym jeszcze sporo wymienić...

Jak napisałem, podoba mi się koncepcja strimerów. Nie mam kolekcji CD (paręnaście płyt), mam dość szczupłą kolekcję plików. Ten bluesound o tyle fajny, że można korzystać z b szerokiej bazy usługodawców muzyki strumieniowanej. Ale trochę mi brakuje mi w nim radia zwykłego. Jak się tak przyglądałem funkcjom amplitunerów (np Yamahy), które najpierw brałem pod uwagę, zwykle były ograniczone do Spoify, ew Tidala.

Chętnie sprawdzę na odsłuchu wskazane wyżej opcje, ale tym razem wybiorę się z własnym pendrivem i kolekcją chociaż kilkunastu najbardziej ulubionych kawałków, które mogę słuchać zawsze- niezależnie od nastroju. Chętnie powitam każde podpowiedzi. Mam cierpliwość (jak się nie wyrobię do świąt- trudno, czasowy bardzo nie jestem, więc może mi to zająć sporo czasu), sprawdzę każdy dostępny zestaw i chętnie jeden lub drugi najciekawiej wypadający dla mnie w salonie odsłuchowym- wypożyczę, żeby ostatecznie sprawdzić, jak to mi gra w moich warunkach domowych.

Edytowano przez Yary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, weź swoja muzykę powędruj po salonach i skup się na wzmacniaczu i kolumnach. To głównie one w połączeniu z pomieszczeniem w ktorym grają decydują o dźwięku.

A streamery swoją drogą, poczytaj jeszcze początek wątku o nich. Za kilkaset złotych dosłownie możesz mieć dzięki Raspberry Pi lub Daphile źródło, które nie odbiega od drogich zabawek bo podaje na wyjście prawidłowy sygnał (bit Perfect), którym później zajmie sie DAC który wybierzesz. Ale o nich sobie czytaj.

A szukaj kolumn i wzmaka.

 

Edytowano przez passo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie słuchasz głównie muzyki rockowej i elektronicznej, to poproś swój lokalny salon Top Hi-Fi o podpięcie do tego Powernode'a innych kolumienek - na przykład Indiana Line Diva 262.;)

Jeżeli to nie przypasuje, to poproś o pokazanie całkowicie innego systemu - w tej cenie jest wiele różnych kombinacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na start chętnie poznam alternatywy do bluesound. Coś wszechstronnego, najlepiej w 1 "opakowaniu", różnymi serwisami strimującymi muzykę, w drugiej kolejności ze zwykłym radiem i koniecznie mogącym odtwarzać pliki z pendriva lub podpiętego dysku. Miłym dodatkiem byłby szeroki dostęp do internetowych stacji radiowych. 

Dopiero potem szukałbym kolumn do tego. 

Edytowano przez Yary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornik cyfrowo-analogowy.

Każde (prawie) urządzenie z wyjściem dźwięku np. na słuchawki (czyli nawet telefon) go posiada. Dzięki temu dźwięk np. z flaca, który jest w formie 0/1 możesz usłyszeć po przetworzeniu go na sygnał analogowy.

Tylko, ze najczęściej jest w tanich urządzeniach slaby lub taki sobie. Na początek możesz korzystać z pokładowego DAC albo kupic taki za kilkaset złotych. No a najdroższe oczywiście kosztują... dużo.

Ja bym Cię jednak zachęcal do skupienia sie na kolumnach i wzmacniaczu, ze źródłem będzie tak naprawdę najmniejszy problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Yary napisał:

Myślę że na start chętnie poznam alternatywy do bluesound. Coś wszechstronnego, najlepiej w 1 "opakowaniu", różnymi serwisami strimującymi muzykę, w drugiej kolejności ze zwykłym radiem i koniecznie mogącym odtwarzać pliki z pendriva lub podpiętego dysku. Miłym dodatkiem byłby szeroki dostęp do internetowych stacji radiowych. 

Dopiero potem szukałbym kolumn do tego. 

Szukasz po prostu amplitunera stereo. Jest przyklejony wątek o nich. Poczytaj, rozeznaj sobie temat. Jest kilka urządzeń tego typu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek propozycja S4Home jest bardzo dobra i warto z niej skorzystać, to ja przed wypożyczeniem sprzętu do domu, udał bym się do  sklepów i posłuchał kilku kombinacji sprzętu. Będziesz wtedy wiedział znacznie więcej i  co Ci się podoba,  a co nie, jak pisali koledzy wcześniej. Po kilku odsłuchach będziesz miał punkt odniesienia i wtedy możesz skorzystać z propozycji S4Home. Im więcej odsłuchasz tym lepiej.

Amplituner nie jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli zależy Ci na jakości dźwięku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Yary napisał:

@S4Home

Gdzie znajdę zasady wypożyczenia sprzętu do domu, jakiś wzór umowy na to?

Napisz do mnie to ci wszystko powiem. Już nie jeden kolega z forum z tego korzystał. 

1 godzinę temu, passo napisał:

Jakkolwiek propozycja S4Home jest bardzo dobra i warto z niej skorzystać, to ja przed wypożyczeniem sprzętu do domu, udał bym się do  sklepów i posłuchał kilku kombinacji sprzętu. Będziesz wtedy wiedział znacznie więcej i  co Ci się podoba,  a co nie, jak pisali koledzy wcześniej. Po kilku odsłuchach będziesz miał punkt odniesienia i wtedy możesz skorzystać z propozycji S4Home. Im więcej odsłuchasz tym lepiej.

Amplituner nie jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli zależy Ci na jakości dźwięku.

 

Z jednej strony tak masz rację. Z drugiej musisz kolego być bardzo ostrożny. Przepraszam że powiem to otwarcie ale tacy właśnie jesteśmy. Widać że jesteś nowicjuszem. A sprzedawcy jak już sam się przekonałeś mają swoje triki sprzedażowe. 

Dlatego jak najbardziej idź posłuchaj ale absolutnie wyrabiają swoje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie, sporo zrozumiałem dzięki Wam i doprecyzowałem własne myśli. Póki co się wyłączam i w miarę możliwości posprawdzam sprzęt. Chyba zacznę od rn803 plus heco 900 lub zen 7. Ciekawi mnie też opcja z raspberry i tym drugim na d  plus dac. Odezwę się, jak posprawdzam opcje i będę miał jakieś pytania. Niech Dźwięk będzie z Wami ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...