Skocz do zawartości

pomoc przy zakupie


tomas121274

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie,noszę się z zamiarem kupna zestawu kina domowego,jest to pierwszy mój zakup więc szukam pomocy na tym forum,znajomy polecił mi ten zestaw DENON AVR -X520BT + Eltax Utah 5.0 Bluetooth.Czy ktoś może podzielić się opinią na temat tego zestawu.

Z góry dziękuje

ps.zestaw ma służyć do odtwarzania muzyki.pomieszczenie 25 m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zestaw ma służyć głównie do słuchania muzyki - to proponuję raczej zakup amplitunera stereo (zagra lepiej niż w podobnej cenie amplituner kd jak np. ten AVR-X520) i podłogowych kolumn na front a nie zestawu kina domowego z 5 kolumnami.

Podobnie jest ze sprawą kolumn - zamiast 5 do kina lepiej kupić lepsze do stereo (podłogówki - bo takie będą najlepsze do pomieszczeń o powierzchni jak Twoja).

Poza tym - podaj więcej szczegółów (co powinno być w pierwszym poście masz poniżej w mojej "stopce", link jest widoczny dla użytkowników zalogowanych). Określ m.in. czy może być sprzęt używany i jaką kwotę możesz przeznaczyć na zakup.

Pozdrawiam
PS. Popatrz również na podobne tematy (w interesującej Ciebie kwocie).
No i na koniec - zastanów się nad tytułem tego wątku, bo to jak napisałeś jest mało czytelne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli zestaw będzie służył przede wszystkim do odsłuchu muzyki, zdecydowanie odradzam taką konfigurację. Po pierwsze musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy zestaw w przyszłości będziesz rozbudowywał do konfiguracji 5-kanałowej. Jeśli pozostajesz tylko przy stereo, zdecydowanie namawiam na wybór dobrego, klasycznego wzmacniacza oraz optymalnie dobranych kolumn. Jeśli natomiast końiecznue chcesz mieć możliwość uzyskania dźwięku przestrzennego i konfiguracji 5 kolumn, na początek przy ograniczonym budżecie proponuję wybrać amplituner wielokanałowy i tylko kolumny przednie, dobierając je pod katem Twoich preferencji brzmieniowych.

Tak więc czekam na więcej informacji, podaj proszę także jakie zazwyczaj gatunki muzycznej słuchasz, w jakim budżecie chcesz na początek się zmieścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi,wiele mi one pomogły,pojechałem do sklepu i poprosiłem o włączenie tego zestawu ,no i szok(negatywny),Pan ze sklepu zaproponował mi inną opcje na moje słuchanie muzyki,może wprowadzić to mały niesmak na tym forum,ale zaintrygował mnie soundbar firmy jbl sb450,mega brzmienie,bez kabli (żona ich nie znosi) bezprzewodowy subwoofer.Może nie jest to zestaw dla melomana,ale dla mnie jest ok.Dzięki bardzo za pomoc pozdrawiam,z miłą chęcią przeczytam komentarze na ten temat.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że fajnie by było iść do salonu audio gdzie sprzedawcy wiedzą o czym mówią zostawić parę klocków i być zadowolonym.Ja nie mam takiej możliwości ,muszę się ratować marketami gdzie nikt nie ma pojęcia w tej dziedzinie,do dyspozycji mam ok 2500 zł i bladego pojęcia.Coobah napisał że za tą kasę można kupić coś fajnego,ale bez szczegółów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś lubił jasne brzmienie - poleciłbym Ci Audiolab 8000a (dla mnie gra dość neutralnie, koledzy mogą się nie zgodzić). Na rynku wzmacniaczy używanych można znaleźć bardzo zadbane modele. Mógłbym Ci pomóc znaleźć coś na wyspach - sam ściągałem z Anglii. Koszt z wysyłką około 1400 zł, ale uważam że warto. Audiolaba można znaleźć w cenach od 900 - 1400 zł.

Ale tu byłoby raczej nie po audiofilsku bo bez odsłuchów.

Jak gra ww wzmacniacz - w dużym skrócie: Góra szczegółowa, średnica szeroka detaliczna, dobra kontrola niskich tonów.  Audiolab ma rozdzieloną końcówkę mocy i przedwzmacniacz.

Jeszcze takie pytanie co było źródłem - Radio, komputer, odwarzacz CD ?

Do kompletu np. podłogówki ciepło grające - Phonara, też mogę poszukać dla Ciebie w Niemczech.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Widzę że mój post zrobił troszeczkę zamieszania,prawdopodobnie to moja wina.Sprzętu grającego nie kupowałem jakieś 12 lat (mam42 lata),i zamarzyłem sobie jakiś sprzęt do muzy,nastąpiły poszukiwania, z racji tego że jestem laikiem to szukałem w marketach, na zdjęciach te zestawy wyglądają imponująco mówię o tych za ok 2500 zł, w głowie pozostały mi nazwy z tamtych lat pioneer,denon itd.,z racji braku znajomości zagadnień sprzętowych w sklepach postanowiłem poszukać pomocy na forach i tak przez przypadek trafiłem tutaj lecz nie zauważyłem że jest to forum miłośników dobrego brzmienia ,oczywiście pełen szacun za to i podejście do sprawy.Moje preferencje muzyczne są różne (w zależności przybyłych gości) ma być głośno i bez problemowo.oczywiście jakiś słuch tam mam,domyślam się że sondbary to nie to forum, ale ten który Pan mi pokazał zrobił na mnie wrażenie.Może warto wybrać się do marketu i poprośić o demo tego zestawu jbl sb450.Jeszcze raz dziękuje wszystkim zainteresowanym(może ktoś się skusi na odsłuch tego soudbara i napisze coś)Pozdrawiam Tom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomas121274 napisał:

że jest to forum miłośników dobrego brzmienia

ale również rozsądnie wydanych, niekiedy ciężko zarobionych pieniędzy ;)

moim zdaniem soundbar to słaby wybór do słuchania muzyki w stereo (osobiście nie podjąłbym się takiej "inwestycji) i za te pieniądze, zapewne bardziej obeznani w rynku koledzy podpowiedzą, jak zainwestować je znacznie lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...