Skocz do zawartości

Pomocy


Grzegorz002

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy post, a więc witam wszystkich bardzo serdecznie.

Proszę o pomoc w podłączeniu telewizora z amplitunerem, nie mogę uzyskać dźwięku. Przesyłam zdjęcia wejść i wyjść tv i amplitunera. Przez kabel euro scart dźwięk samych programów telewizyjnych jest natomiast nie ma dźwięku z nagranych w formacie mp4 na dysku zewnętrznym koncertów i filmów (słychać dźwięk tylko w głośnikach tv). Próbowałem też takim konwerterem z allegro przez kabel optyczny-konwerter-rca i nic z tego. Kupiłem lepszej jakości kabel optyczny i też nic. Nie wiem co z tym można zrobić, może problem jest w tych sciągniętych z netu filmach zapisanych na dysku i ne da się tego przejść. Może ktoś coś poradzi.

Pozdrawiam

Grzegorz

 

 

IMG_0253.JPG

IMG_0254.JPG

IMG_0255.JPG

IMG_0256.JPG

IMG_0257.JPG

IMG_0258.JPG

IMG_0259.JPG

Edytowano przez Grzegorz002
Dodanie zdjec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Musisz najpierw sprawdzić czy TV wysyła sygnał optyczny, bo może ma to wyłączone w menu. Po włączeniu  kabla optycznego do TV zobacz czy na drugim jego końcu miga ci czerwone światełko sygnału i dopiero potem umieść drugi koniec w DACu.

2) DAC czy jest prawidłowo podłączony, czyli czy ma zasilanie, kontrolna dioda aktywności i przełącznik na odbiór z sygnału optycznego, czy z coaxial. Co za marka DACa , bo może zwyczajnie uszkodzony jak jakiś no-name.

3)Mimo że to oczywistość, ale historia pokazuje bywa różnie sprawdź, czy kable rca umieszczasz w wejściach czyli IN i czy te wejścia są sprawne(przyjmują sygnał z innych źródeł. Oczywiście wejście którego używasz wybierasz je na selektorze, niby jasne ale... Aha kabel optyczny bywa że ma kapturek ochronny na wylocie sygnału, trzeba go zdjąć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to opanowałem, trzeba było w ustawieniach tv zmienić na wyjście optyczne. Osioł jestem  bo męczyłem się z tym tyle czasu. W sklepach z elektroniką nie potrafili mi niczego doradzić, a producent tv do którego wysłałem zapytanie z prośbą o pomoc zasugerował zmianę amplitunera na nowszy... tak to było. Dziękuję serdecznie za podpowiedź. Pozdrawiam. G.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...